киселото мляко с бълг.бактерия

  • 5 539
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 014
Скоро  прочетох, че в киселото мляко, продавано у нас се слага желатин. Има ли наистина в млякото лактобациликум? Просто се чудя какво да купувам- "Роса", "Виталакт"...?

# 1
  • Мнения: 4 916
Има, но в различни пропорции.

http://www.bnap.org/?p=89

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
искаш мляко с бациликуси  Laughing остави го на слънце и чакай ...

шегувам се ... тази тема е повече за готварския форум

# 3
  • Мнения: 3 675
Верея и Бор Чвор

# 4
  • Мнения: 7 837
Има в Япония.

# 5
  • София
  • Мнения: 61
Навремето имаше кисело мляко. Сега всичко развалиха в тая държава...  Laughing Wink Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
В мляко, което може да стои до книгите в бибилиотеката не вярвам да има и един бацил. Напълно стерилно е.
Кейс, в Израел - също.

# 7
  • Мнения: 7 837
А, браво и на тях.
Малкият има едно боди с надпис Bacilus Bulgaricus. Наскоро в магазина, един дядо ни спря и ми каза, че преди много години е ял български йогурт с домашно сладко от ягоди в Копривщица. Такъв вкус не можел да се забрави никога, според него. Може и от учтивост да го каза.
Аз вече не помня вкуса на "истинското кисело мляко".

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чувала съм , че в Швейцария продават ...

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Имам едни съседи, които все още си правят домашно мляко...Ех, какъв вкус. Жалко, че от години нямам шанс да го ям.

Там си купувам турски вариант и има много повече вкус на това, което купувам тук ( може да не съм уцелила марка).

# 10
  • Мнения: 675
Верея и Бор Чвор.

# 11
  • Мнения: 5 940
Според европейското законодателство производителите са длъжни да обозначат на опаковката дали млякото е с жива българска закваска или не. Бор Чвор и Верея имат подобно обозначение. За другите марки не съм сигурна, защото рядко купувам.

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ще ги пробвам тези две марки.
Благодаря.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная за бактерията, но Герма ми харесва. Поне според моята информация живите бактерии на единица консистенция са повече от на другите марки и не си падат по консервантите и стабилизаторите. Изпробвала съм го, за 1-2 дни забравено мляко неразпечатано извън хладилника надува капачката и не става за ядене.

# 14
  • Мнения: 212
Навремето имаше кисело мляко. Сега всичко развалиха в тая държава...  Laughing Wink Mr. Green

Спокойно може да се каже че "демокрацията" еб* майката на всичко в България включително и киселото мляко.
Няма вече истинско кисело мляко на пазара. Няма и истински колбаси, сирена, меса, боза, бира и каквото още се сетите. Всичко е фалшиво... Като "демокрацията" ни...
Стига сте рекламирали тия боклуци Бор-Чвор и Верея #Cussing out.

Единственото останало истинско българско кисело мляко сега се произвежда от държавната фирма "Ел Би Булгарикум” която е единствения правоприемник на интелектуалната собственост, лицензионната дейност и експортните позиции на ДСО “Млечна промишленост”

Ето малко и за фирмата. Търсете само нейните млека за да сте сигурни какво ядете и че ядете истинско българско кисело мляко. Считам че това не е реклама тъй като фирмата е 100% държавна собственост и трябва да се гордеем с нея

Цитат
“Ел Би Булгарикум” ЕАД има десетилетни традиции в производството и експорта на млечни продукти, закваски и технологии. Дружеството е единствената държавна фирма в млекопреработвателния сектор в България. Правоприемник е на интелектуалната собственост, лицензионната дейност и експортните позиции на Държавното стопанско обединение “Млечна промишленост”, създадено през 1965 година.

През 1991 г. фирмата е преименувана на “Ел Би Булгарикум”, а през 1993 г. е преобразувана в еднолично акционерно дружество. Забранено е за приватизация, първоначално с решение на правителството от 17 март 1992 година, а след това и със закон от 19 март 2002 година.

Едноличен собственик на акциите на дружеството е Министерството на икономиката на Република България.

Днес “Ел Би Булгарикум” ЕАД продължава да бъде технологичен лидер в млечната индустрия в България, лидер в експорта на ноу-хау, технологии и закваски за българско кисело мляко и млечни продукти; с водещи позиции в износа на сирене и кашкавал.

Дружеството притежава две производствени поделения – в София и Видин и модерен Център за научноизследователска и развойна дейност, където през последните 10 години се разработват ново поколение закваски и формули за здравословни храни. Там се съхранява и уникалната колекция от над 900 млечнокисели бактерии и над 100 различни комбинации закваски.

Качеството на произвежданите продукти се гарантира с всекидневен контрол от квалифицирани специалисти в една от най-добре оборудваните лаборатории в страната.

Дружеството притежава значителна по обем интелектуална собственост в областта на млечната индустрия:

    * 11 патента за български млечни продукти
    * 45 продуктови търговски марки, регистрирани в България
    * фирмена търговска марка, регистрирана в 26 страни
    * 6 наименования за произход


Основната дейност на “Ел Би Булгарикум” ЕАД е свързана с предоставянето на ноу-хау и технологии за производство на оригинални български млечни продукти в чужбина чрез сключване на дългосрочни лицензионни споразумения.

Чуждестранните партньори на дружеството са компании с дългогодишни традиции в производството и продажбата на мляко и млечни продукти с водещи пазарни позиции в съответните страни.

В продължение на 30 години със закваските и технологиите на дружеството се произвежда кисело мляко по български лиценз в Япония, Германия, Швейцария, Холандия, Кипър, Финландия, Филипините, Франция, Австрия.

Най-голямо е разнообразието на млечните продукти, които се произвеждат по лиценз на “Ел Би Булгарикум” ЕАД в Япония. Всеки ден 24 милиона японци започват деня си с българско кисело мляко. Благодарение на успешен маркетинг през последните 30 години представата за България в Япония, неизменно свързвана с киселото мляко, е за страна с красива природа и здравословен начин на живот.

Общи условия

Активация на акаунт