Момичета помогнете ми с идея за подарък за корбан

  • 34 121
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Канени сме на корбан на момиче на 25 години идеи за подарък newsm78

# 1
  • Мнения: 494
Не мисля, че поводът изисква подарък.

# 2
# 3
Поводът изисква подарък. Може би някоя интересна гривна.

# 4
  • Мнения: 1 447
Аз също знам,че на курбан се ходи с подарък.Може да и вземете нещо сребърно/гривна,пръстен../дано знаеш какво харесва

# 5
# 6
  • Мнения: 1 447
Е стига де момичето се е объркало.Всеки прави грешки.

# 7
  • Мнения: 311
Поводът изисква подарък. Може би някоя интересна гривна.

Това е идея. Задължително подаръка трябва да е лично за нея, а не нещо домакинско например.

# 8
  • Мнения: 1 062
Курбан се прави за здраве, ако е имало неприятна сериозна случка в живота на човека. Предполагам, че това е повода за курбана. Подари и икона.

# 9
  • Мнения: 3 675
На курбан не се кани, а се прави такъв и се раздава.

# 10
  • Мнения: 3 675
Иконата е добра идея, на някой ангел-пазител или на Богородица, нали идеята е, че момичето прави курбан за благодарност, че се е разминало с нещастно събитие /катастрофа

# 11
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз пък знам , колкото искате ми се смейте Crazy, че на кУрбан се подаряват чорапи , или потник Crossing Arms

П.П. Аз също съм подаряваля икона Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 552
Курбанът се прави за здраве, ако нещо се е случило и е застрашило нечий здраве или живот.
Отива се в църквата и се палят 3 свещи, като се наричат на 3 църковни празника.Която първа изгори на този празник трябва да се направи курбана. Три години подред се коли агне, като от кръвта се прави кръст на челото на този на когото е курбана. Преди това се носи сол в църквата и попа трябва да я освети, с нея се соли курбана. След трета година на същата дата се купува риба, но със глави, трябва има кръв която да изтече/също като при агнето/ , но тази не се маже по челото. Курбан се прави единствено с агне или риба. Канят се гости и се носи подарък.
Преди доста години като дете ми правиха операция и 3 г.нашите колеха агне, а следващите години риба. Правя си го винаги и до днес. Моя е на 28.08 по старо му е Голяма Богородица
Единствено мога да кажа,  благодаря на Господ, че оживях! И вярвам, че го има! Амин!

Към авторката на темата: Иконата е добра идея като подарък. Мисля, че иконата на Света Богородица ще е най-подходяща. Не се опакова в хартия и се подава в ръката като се целува от човека на когото е подарена.
Иконите се закачват винаги на източна стена. На всички църкви олтара е на изток и в тази посока се кръстим с дясната ръка от лява на дясно.

# 13
  • Мнения: 4 585

На курбан се ходи с анцунг с хлабав ластик.
Яде се и се пие бавно и доста. Не е учтиво да приказвате за диети или нещо такова.
Всичко трябва да се изяде или раздаде. Помогнете на хората. Подарък не се носи.

# 14
  • Мнения: 163
Е стига де момичето се е объркало.Всеки прави грешки.
грешката е поправена дано сте доволна просто от бързане съм се объркала

Общи условия

Активация на акаунт