Играчки за бебе на почти 2 месеца ??????????/

  • 12 255
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Моето бебе е на почти 2 месеца и забелязвам, че когато не спи само плаче. От сега обяснявам че не е защотот го боли, има колики, гладно е или т. н. Просто баба му го свикна на ръце и когато тя си тръгна от двумесечния си престой у нас, останаха последиците за мен-пресна операция и бебето.
Искам да ви питам с какви играчки да го забавлявам, за да го отуча от този вреден навик ??

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
За 2 месеца- слагане по корем, ярка играчка пред него.
Или дрънкалки, или музикална въртележка над леглото.

# 2
  • Мнения: 4 111
Мисля, че ще е добро решение някакво люлеещо кошче или люлка за новородени. Не става да го оставиш да пищи...

# 3
  • Мнения: 220
Мисля, че ще е добро решение някакво люлеещо кошче или люлка за новородени. Не става да го оставиш да пищи...
Rolling Eyes кошарате му е люлка, а по цял ден е на шезлонг-люлеещ се  Embarassed

# 4
  • Мнения: 5 940
Не намирам за вреден навик гушкането на толкова малко бебе. И откъде си сигурна, че не са колики? Синът ми на тази възраст също ревеше непрекъснато, докато е буден и определено бяха колики. Не съм се щадяла, гушках го. Децата имат нужда от любов.
Иначе за играчките са ти казали - въртящи се музикални над леглото, висящи над шезлонга, всичко останало е опасно за тази възраст.
Гушкай си бебенцето, има нужда от теб.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
Малки дрънкалчици, активни гимнастики, люлка, шезлонг....
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/4939
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3165 нещо такова може да му е интересно...
музикална нощна лампа, въртележка за легло
Но това са неща които могат да забавляват едно бебе 5-10-15 мин...не вечно....
Но може да са си и колики....а иначе - не разбирам защо да е лош навик да го гушкаш....

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 18:24 от Angel_Dust

# 6
  • Мнения: 220
Знам, че бебето ми има нужда от мен и не съм го зарязала, но той будува приблизитело 9 часа , че и повече на денонощие и не мога да го държа на ръце през цялото време. Не са колики. Той е на много силни лекарства, а и не се присвива. В момента , в който го вдигнеш на ръце млъква. Дори само под мишничките да го докоснеш (все едно го ще го вдигаш) и се успокоява.Много ме боли още операцията от секциото, а и той е вече 5 кг   Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами пробвай вс възможни играчки - те не са много за толкова малко бебе.....опитвай се да седиш до него и да си играете....така да се каже...говори му, пей му, прави му гимнастики...може да приеме забави без разнасяне....поне да ти спести част от вдиганията...но така или иначе няма как без хич....

а секциото нормално ли е още да те боли толкова???все пак са минали 2 месеца??? И на какви силни лекарства е?

# 8
  • Мнения: 1 546
Знам, че бебето ми има нужда от мен и не съм го зарязала, но той будува приблизитело 9 часа , че и повече на денонощие и не мога да го държа на ръце през цялото време. Не са колики. Той е на много силни лекарства, а и не се присвива. В момента , в който го вдигнеш на ръце млъква. Дори само под мишничките да го докоснеш (все едно го ще го вдигаш) и се успокоява.Много ме боли още операцията от секциото, а и той е вече 5 кг   Rolling Eyes

Сори за ОФФ-а, ама ми стана любопитно какви са тези много силни лекарства?? Thinking

# 9
  • Мнения: 220
Infacolik, знам, че на всяко бебе лекарствата действат по различен начин, но точно с това аз се родих направо  Heart Eyes

Надявам се да не започне спор за лекарствата... Наистина имам нужда от съвет за играчките. Сега ще пусна снимки на тези които имаме, моля да ми кажете дали са подходящи  Praynig

# 10
  • Мнения: 4 111

Мисля, че ще е добро решение някакво люлеещо кошче или люлка за новородени. Не става да го оставиш да пищи...
Rolling Eyes кошарате му е люлка, а по цял ден е на шезлонг-люлеещ се  Embarassed

 Confused Разбирам, иска си на ръце... Аз съм родила секцио и не позволявах на баби да го люлеят, че последствията си остават за мен, но вече при вас е свършен факт  Sad
Друго, което се сещам е, че можеш да седнеш, да го сложиш в краката си и да "подрусваш" леко, така правех като ми тежи, а иска на ръце...

# 11
  • Мнения: 220

Мисля, че ще е добро решение някакво люлеещо кошче или люлка за новородени. Не става да го оставиш да пищи...
Rolling Eyes кошарате му е люлка, а по цял ден е на шезлонг-люлеещ се  Embarassed

 Confused Разбирам, иска си на ръце... Аз съм родила секцио и не позволявах на баби да го люлеят, че последствията си остават за мен, но вече при вас е свършен факт  Sad
Друго, което се сещам е, че можеш да седнеш, да го сложиш в краката си и да "подрусваш" леко, така правех като ми тежи, а иска на ръце...

за съжаление е така. С идването си обърка цялото положение. Мъникът беше свикнат и да пропуска яденето в 3 през нощта, ама иди и обясни , че няма да умре от глад. Ама то новородено било, ама незнам си какво. Трябваше на ново да го отучвам и все още се буди по това време  Twisted Evil

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Infacolik, знам, че на всяко бебе лекарствата действат по различен начин, но точно с това аз се родих направо  Heart Eyes

Надявам се да не започне спор за лекарствата... Наистина имам нужда от съвет за играчките. Сега ще пусна снимки на тези които имаме, моля да ми кажете дали са подходящи  Praynig

пусни, но най-точния отговор ще го даде детето ти, ако се заиграва с тях - подходящи са, ако не - не са....това е въпрос на вкус и предпочитания...хубаво е да имаш няколко места и често да сменяш забавлението му...но все пак - не очаквай чудеса от играчки...факт е , че децата на тази възръст си искат близост....

А вариант ли е да го слагаш на спалнята и да лягаш до него да го гушкаш? Или иска носене и полюшване....

Колкото до инфаколк-а....може пък да е попривикнал към него и вече да не му действа толкова???

# 13
  • Мнения: 1 546
Infacolik, знам, че на всяко бебе лекарствата действат по различен начин, но точно с това аз се родих направо  Heart Eyes

Надявам се да не започне спор за лекарствата... Наистина имам нужда от съвет за играчките. Сега ще пусна снимки на тези които имаме, моля да ми кажете дали са подходящи  Praynig

В никакъв случай няма да има спор. Просто питах от любопитство Wink

А по темата - моята дъщеря никакви играчки не я впечатлявах на тази възраст. Заглеждаше ги точно за една минута  Crazy И все пак - слагах я в активната гимнастика, музикалната играчка над леглото й пусках, пусках й детски песнички и пеех много Wink

# 14
  • Мнения: 220
Infacolik, знам, че на всяко бебе лекарствата действат по различен начин, но точно с това аз се родих направо  Heart Eyes

Надявам се да не започне спор за лекарствата... Наистина имам нужда от съвет за играчките. Сега ще пусна снимки на тези които имаме, моля да ми кажете дали са подходящи  Praynig

В никакъв случай няма да има спор. Просто питах от любопитство Wink

А по темата - моята дъщеря никакви играчки не я впечатлявах на тази възраст. Заглеждаше ги точно за една минута  Crazy И все пак - слагах я в активната гимнастика, музикалната играчка над леглото й пусках, пусках й детски песнички и пеех много Wink
И с пеене пробвах (мъжа ми се подиграва, че съм му развалила слуха  Close
вечер спи на нашето легло, гушкаме се, говоря му много...Възможно ли е да е нервно като характер или е рано още да се говори за характер  Sad

Общи условия

Активация на акаунт