Само таткото ли може да записва името на бебето?

  • 5 090
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте!
Бихте ли споделили как стои въпроса със записването на бебето. Знам, че само таткото може да отиде да го запише, но необходимо ли е и двамата родители да се подпишат за избора на име на детето? За толкова случаи съм чувала(не знам дали още е така), че таткото си решава е последния момент някои друго име(под натиск на свекърва и т.н.).

# 1
  • Мнения: 326
Записването на името на бебето протече така -  една жена дойде в стаята ми в родилното и записа името, което бях избрала. Мъжът ми не присъстваше и аз можех да запиша името на дъщеря ни както поискам. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 12 546
Записването на името на бебето се прави от акушерката, която отговаря за родилната книга. Данните от нея се изпращат в съответната община. За да запише бебето са необходими двете ви лични карти - твоята и на бащата или нотариално заверена декларация от бащата, в случай, че не сте женени, че признава детето за свое и е съгласен то да носи имената му.
Записването става в рамките на престоя ти в болницата.

# 3
  • Мнения: 285
Записването на името става от майката с двете лични карти,а нашият тати изобщо не е присъствал! Точно както са ти обяснили и другите мами!

# 4
  • Мнения: 257
Записването на името на бебето протече така -  една жена дойде в стаята ми в родилното и записа името, което бях избрала. Мъжът ми не присъстваше и аз можех да запиша името на дъщеря ни както поискам. Peace
също и при мен

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Няма такова нещо. Акушерката контактува с майката през престоя в болницата, ти казваш името.

# 6
  • Мнения: 4 753
Записването на името на бебето се прави от акушерката, която отговаря за родилната книга. Данните от нея се изпращат в съответната община. За да запише бебето са необходими двете ви лични карти - твоята и на бащата или нотариално заверена декларация от бащата, в случай, че не сте женени, че признава детето за свое и е съгласен то да носи имената му.
Записването става в рамките на престоя ти в болницата.

Точно така... Ние бяхме от втория случай, мъж ми донесе декларация, че признава детето и аз се подписах под нея, че съм съгласна...  Peace

# 7
  • Мнения: 212
Благодаря ви момичета за отговорите.  Значи нещата са се променили от преди време. И така трябва да бъде.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 776
Аз пък не виждам нещата да са се променили. Бяха изказани две мнения - зависи сигурно от самата болница.  При мен беше както го е описала Roniboni. Никой не ми е искал лична карта на бащата. Каквото казах - това записаха в болницата.

# 9
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз за 1 път чувам, че някога някъде бащата е записвал името на детето.
Въпреки, че мъжът ми присъства на раждането, акушерката специално дойде при мен и ме попита "Маме, как ще се казва бебето?". От там нататък с таткото оправяха останалите формалности около документите.

# 10
  • Мнения: 187
Записването на името на бебето протече така -  една жена дойде в стаята ми в родилното и записа името, което бях избрала. Мъжът ми не присъстваше и аз можех да запиша името на дъщеря ни както поискам. Peace
newsm10 smile3503

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Записването на името на бебето се прави от акушерката, която отговаря за родилната книга. Данните от нея се изпращат в съответната община. За да запише бебето са необходими двете ви лични карти - твоята и на бащата или нотариално заверена декларация от бащата, в случай, че не сте женени, че признава детето за свое и е съгласен то да носи имената му.
Записването става в рамките на престоя ти в болницата.
и при нас така стана , някъде на 3 ден след раждането

# 12
  • Мнения: 212
poli_a, къде видя две мнения? Преди е било така - бащата отива сам в общината да запише детето без никакви подписи на майката. Сега както ми отговарят майките, виждам че не е така - майката казва името с двете лични карти или нотар. декларация. Значи имам мнооого стара информация от майка ми, когато аз съм се раждала.  Embarassed

# 13
  • Мнения: 9 776
Едното мнение, което видях е, че майката казва името на детето, но с личната карта на бащата. А второто, което е и мое е, че майката записва детето без документи от бащата. Това видях аз. А като сме се раждали ние е било много отдавна и не знам как е било.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
В родилното идва акушерка с документи, не помня искаше ли ми лична карта на бащата.
Има разлика, ако родителите са женени.
За неженените май не трябва нищо от бащата, ако бебето се записва с името и фамилията на майката.
Ако са неженени и искат да носи името на бащата, той донася нотариално заверена декларация за бащинство.

Общи условия

Активация на акаунт