детски градини в Пловдив за социално слаби семейства

  • 726
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте!

Спешно ме интересува дали в Пловдив има детски градини за социално слаби семейства. Благодаря на всички преварително.

# 1
  • Мнения: 6 206
Какво значи за социално слаби?
Доколкото знам таксата се определя взависимост от дохода в семейството, независимо от градината...
Все пак 20 лв е смешна сума за дете за цял месец, колкото и социално слаб да си.

# 2
  • Мнения: 781
Аз не съм чувала таксата да се определя от дохода на семейството ,при нас я определят в зависимо от броя на дните ,в които детето е присъствало.За пълен месец е 25 лв+3лв.дарение и 1сапун ,1 тоал.хартия и салфетки.

# 3
  • Мнения: 6 206
Значи са ви сложили максимума, защото повечето хора имат доход над 200 лв.
Не знам може и да е променено, последно преди две години попълвах такава бележка за доходи. Много хора просто попълват максимума и не се занимават със служебни бележки.

# 4
  • Мнения: 781
На мен никой не ми каза ,че мога да подавам сл.бележка за доходи.Просто ми казаха цената е такава и толкова -ако щеш.На мен ми е удобна яслата и не съм се интересувала в другите ясли как е.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Никакви бележки не съм попълвала. Поля, бъркаш нещо. Цената на държавните ясло в Пловдив (а всички тук са държавни) е 25 лв/месец. Всяка община може да определи различна такса - в София например е по-висока, май 35 или 40, бях чула - не съм сигурна.
После се броят присъствените дни и въз основа на това се плаща в края на месеца - да речем, ако едно дете е ходило целия месец, ще плати 25 лв, но друго, ходило само половин месец, ще плати 12,50. И така.

# 6
  • Мнения: 7 831
В София вече няма бележки за доходите. Махнали са ги, защото се оказало, че почти всички работят на минимална работна заплата. Това ми обясни директорката в яслата на Дани. Жената каза, че сутрин ги водели с Мерцедеси на градина и ясла, а бележките за доходите били като за социално слаби. Сега всички тук плащат по 40 лв., за първо дете и по 20 за второ, ако и то е записано в същото детско заведение, като дните, в които детето не ходи се приспадат от месечната сума.

# 7
  • Мнения: 6 206
Може да има промяна, казах последно преди две години попълвах такава бележка, изглежда като тази за детските надбавки, подобна. Може да са ги махнали вече...
Въпросът е, че и 25 лв е смешна сума, затова сме на този хал, но не е по темата.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не знам в Пловдив да има такива ДГ. Таксата се определя от Общината и тя е еднаква за всички ДГ. Отдавна вече таксата не зависи от доходите на родителите. Сега е 25 лв. за всички. Когато се определяше в зависимост от дохода, максималната такса беше 27 лв. Ако детето е отсъствало се приспадат дните, които не било на ДГ и тогава сумата намалява. Има облекчения за второ дете в семейството, ако първото също посещава общинско детско заведение. За второто дете се заплаща 1/2 такса. Мисля, че има същото облекчение и за самотни родители. За ниски доходи, обаче, вече такова няма.

Общи условия

Активация на акаунт