неочаквано раждане

  • 3 087
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Цитат
nqkoi rajdal li e neo4akvano v doma si sam ?

някои раждал ли е неочаквано в дома си сам ?






------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 14:02 от Доня Туфиня

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
 Shocked Как се ражда неочаквано  newsm78 вкъщи и сама  Shocked Можеш ли да ми обясниш?

# 2
# 3
  • Мнения: 315
nqkoi rajdal li e neo4akvano v doma si sam ?

Вуйна ми е родила братовчед ми в 7-ми месец в един леген зад вратата, докато дойде Бърза помощ, защото е била на село при майка си, а бебето много бързо е искало да излезе. Родил се  е голямо бебче и за това е оцелял. Все пак това е станало преди 30 години..

# 4
  • Мнения: 1 488
4ела съм за такива раждания, на второ, трето и тн дете. Докато се усети майката и го ражда вкъщи. Това не е в Б-я. 

# 5
  • Мнения: 799
Имах една колежка (вече е пенсионерка, която беше родила второто си дете в къщи. Събудила се в 5:40 от силни и чести контракции, мъжът й се обадил на Бърза помощ, и докато стоял долу пред входа да чака линейката, жена му родила (в 6:20ч.). Късмет, че в къщата на хората живеели и квартиранти, една от които била медицинска сестра и тя на пракитка акуширала. Линейката дошла няколко минути след раждането и закарала родилката и бебето в болницата. Тази случка е от 60-те години, де.

# 6
  • Мнения: 2 807
Аз не.
Мои познати също.

Ражданията ми са започвали със силна контракция през 5-10 минути - имала съм време да се обадя на лекаря си, както и веднага да се приготвя и да отида в болницата.

# 7
  • Мнения: 4 753
Не знам за такива случаи... но със сигурност има...

# 8
  • Мнения: 1 367
Брррр,това звучи страшничко!  #Crazy Доколкото знам,при първо,а даже и при второ раждане минава доста време от началото до края,та има възможност да се стигне до болницата.Може и да греша.Вече при трето и следващо май става по-бързо.

# 9
  • Мнения: 5 183
Наскоро по местната телевизия даваха за жена, родила в колата, на път за болницата.
Не стана ясно това първо дете ли е или поредно.
Тук има хора и с по 5, така че нищо чудно това да е било 4-тото или 5-то дете на тази жена ...

# 10
  • Мнения: 2 131
Е, мен ме майтапеха, че без малко да родя на улицата.   GrinningПонеже родих доста бързо, а водите ми изтекоха на центъра на града. Разбира се, имах време да се придвижа до болницата.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 717
Не съм чувала.
През 1вата ми бременност живеехме на квартира. Хазаинът беше хирург в Пирогов. Една вечер надълго и нашироко обяснил на мъж ми какво да прави ако случайно тръгна да раждам неочаквано у дома.

# 12
  • Мнения: 4 335
Не ьсм 4увала за такива слу4ей,освен за ромки,който раждат някьде и захвьрлят децата #2gunfireСьвсем скоро даваха пак по новините някаква циганка дето родила и хвьрлила детето в коша Tired

# 13
  • София
  • Мнения: 15 434
Третото си дете за малко да родя в къщи, защото дори не бях разбрала, че раждам.Смешно е, но е така. Когато  се усетих, че са напъни, а не разстройство   Grinning, татко кара като луд до болницата, едва успях да я устискам.Добре,че беше 3.50  сутринта, та нямаше движение, за 10 мин стигнахме. Имах колежка, която си беше родила второто у дома, докато чакала линейката.

# 14
  • Мнения: 712
Майка ми (педиатър) в момента има пациентче, което сега е на 7 месеца. Детето е родено у дома, 1.800кг, в седмия месец. Явно му е било писано да живее - жизнено и бодро детенце, добре се развива, макар на 7 месеца да няма още 5 кг.
Така че изглежда е възможно да се случи, макар да не знам подобности как се е стигнало до това. Иначе, това е евторото дете на тази жена, да и е живо и здараво  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт