Търся съвет!!!

  • 3 905
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,
Търся съвет каква козметика да ползвам, доста се обърках от четене на статии.  Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed толкова си противоречат?
Та, ставам на 29г другия месец и в момента излозвам Clinique 3те стъпки, също така и тяхната серия за намаляване на порите, включително маски и тн.
Не ползвам нощен крем или крем за очи, слагам си дневния преди лягане.
Според вас време ли е вече да започна със специализираните кремове за бръчки ( имам само малко около очите), нощен и този за очи?
Какво ползвате вие? Благодаря ви предварително   bouquet Hug

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 09:30 от L e o

# 1
  • Мнения: 60
Колкото по рано се започне с кремовете против бръчки,толкова по добре.Много добри марки имат такива,аз ползвам медицинска козметика

# 2
Най-добре се обърни към специалист. Все пак всичко е доста индивидуално. Нека козметик да ти определи типа кожа и да ти препоръча кое би било добре за теб.

# 3
  • Мнения: 4 784
Аз също съм на мнение, че всичко е индивидуално. Обърни се към дерматолог за съвет и препоръка на продукти.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 736
Аз също съм на мнение, че всичко е индивидуално. Обърни се към дерматолог за съвет и препоръка на продукти.

Стига пращахте хората при дерматолози без да имат проблем. За сладкарница вече ги имате лекарските кабинети  ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 784
Е, това са пълни глупости! Посещението при дерматолог в никакъв случай не означава, че задължително трябва да съм болна или с проблем, за да отида. Правя го точно, когато търся компетентен съвет, а не от форумите, където "компетентни" колкото искаш!!!

# 6
  • Мнения: 1 768
Във Франция продукти за около очи се препоръчват след 18 години , като това са само леки овлжняващи продукти .Целта е кожата в зоната около очите в която няма масни или потни жлези , да е добре хидратирана и да се поддържа добра еластичност.Първите стъпки по отношение на мимическото стареене би трябвало да се предприемат индивидуално , но все пак не по рано от 25-26 годишна възраст.И пак казвам всичко е индивидуално - пример.Ходите на солариум печете се здраво е кожата се състарява доста по рано и това се дължи на фотостареенето, което предизвикват UVA лъчите. При склонната към омазняване кожа пък бръчките се появяват по късно , но за сметка на това по дълбоки .Наистина е добре да ви консултиа специалист ,или да прочетете доста , за да започнете ,не борба, а превенция.

# 7
  • Мнения: 247
При всеки е различно. Но по принцип е редно след 35 години да се ползват  по-специални  кремове. При некомпетентна грижа може да се съсипе кожата и да стане по-лошо отколкото, ако не полагаш никакви грижи.

# 8
  • Мнения: 1 768
Добре , разбирам , че трябва да съм малко по подробна и ще ви изброя типовете стареене на кожата и как започва този процес:

1 Фотостареенето на кожата се предизвиква от UVA лъчите които са около нас целогодишно и имат постоянен интензитет.Те преминават и през облаците и през стъкло. За това все по често козметияната индустрия поставя SPF 15-20 дори на леки хидратиращи дневни кремчета.

2 Мимическото стареене - или както аз му казвам линииките на усмивката.При по сухите кожи и недостатъчното приемане на вода те се появяват доста рано.

3 Възрастово стареене на кожата - започва около 30- до 40 годияна възраст.

4 Хормоналното стареене започва с навлизането на жената в климакс .Наблюдава се отпускане на лицевия контур и силно изтъняване на кожата на лицето или така наречената загуба на кожна плътност.

# 9
  • Мнения: 247
marinex, виждам, че си компетентна. Ще се възползвам да поискам и аз съвет покрай темата. Би ли ми дала повече инфо за хормоналното стареене, като грижа примерно!

# 10
  • Мнения: 1 768
Виши - Неовадиол
Ларош позе - редермик
Елцерин - Денсифил
Галеник - Арган и делта 7
Лиерак - Липофилинг
Дарфен - Стимул скин

# 11
  • Мнения: 7 414
   
При склонната към омазняване кожа пък бръчките се появяват по късно , но за сметка на това по дълбоки .
  Това има ли някакво обяснение? Rolling Eyes
  Друго искам да питам.....Мазните кожи имат нужда от често подлагане на дълбокото почистване.Дали то не уврежда кожата в дълбочината по някакъв начин? Thinking

# 12
  • Мнения: 1 768
Селма , не почистването помага за по доброто функциониране на този орган кожата.мазната кожа е по еластична и за това образува бръчки на повърхноста по късно , но те винаги са по дълбоки.Почистването помага за доброто дишане на кожата и за сваляне на мъртвите клетки които при мазната кожа се свалят малко по трудно , за това има и пилинг продукти .За една суха кожа не се налага ползването на пилинг.Мъртвите клетки падат от самосебе си.

# 13
  • Мнения: 7 414
  По въпроса на авторката мисля,че може да се обърне към някои хидатиращи серии или най-много към сериите за борбата с първите признаци на стареене.
   Редермик на Ла Рош Позе  не е ли за по-зряла кожа? Thinking
   Съвета ,да се обърне към дерматолог ,въобще не е излишен! Peace

# 14
  • Мнения: 7 414
Селма , не почистването помага за по доброто функциониране на този орган кожата.мазната кожа е по еластична и за това образува бръчки на повърхноста по късно , но те винаги са по дълбоки.Почистването помага за доброто дишане на кожата и за сваляне на мъртвите клетки които при мазната кожа се свалят малко по трудно , за това има и пилинг продукти .За една суха кожа не се налага ползването на пилинг.Мъртвите клетки падат от самосебе си.
   Заради мъртвите клетки ли бръчките,които се образуват при МК,са по-дълбоки?

Общи условия

Активация на акаунт