Оставяте ли си децата да плачат?

  • 6 953
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Имам предвид когато сте сигурни, че детето не е гладно, няма колики, не го боли нищо, памерсът му е сменен... просто иска внимание. Аз се опитвам да оставям моето (защото ми е трудно да смогвам с къшната работа), но после се чувствам ужасно виновна и си мисля, че съм лоша майка. Бебе е на почти 3 месеца.

# 1
  • Мнения: 14 483
не.
щом плаче значи има причина.
наскоро дъщеря ми ревеше като я оставя в кошарата и изляза от стаята, явно не й беше хубаво сама. затова я държах при мен в стаята, на спалнята или в люлката.
според една позната съм я държала цял ден на ръце, което не беше вярно, не смятам да си оставя детето само да реве заради остарелите разбирания на някого си Naughty

# 2
  • Мнения: 8 999
Не, не съм ги оставяла да плачат, но носенето на ръце е била последната мярка, която съм взимала в такива моменти. Първо пробвам с други методи - да им говоря, да ги занеса в стаята, в която съм и аз, да ги залъжа с някоя играчка...
Оставяла съм ги да си поплачат ако са много уморени и не могат да заспят - просто стават много нервни и само сънят може да ги успокои, но пък са прекалено превъзбудени, за да заспят. Плачът им в такива случаи трае не повече от 5-6 минути, след което заспиват изтощени.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
Честно казано опитвам се,защото той често плаче за внимание и за компания,но после успокояването е толкова трудно,че просто няма смисъл.

# 4
  • Мнения: 5 940
Винаги съм се отзовавала на плача на сина ми. Първите три месеца плачът беше постоянен, та бяхме общо взето като залепени един за друг. Вече плаче все по-рядко и почти винаги има основателна причина.
И какво му е толкова на това носене на ръце? На мен ми е хубаво да усещам детето ми близо до мен.

# 5
  • Мнения: 417
Оставям го не нарочно,а просто като храна кака му или е преобличам няма как да го взема и си поревава,но не повече от 10 минути.

# 6
  • София
  • Мнения: 574
Не,не го оставям да плаче.

# 7
  • Мнения: 4 784
Не го оставям да плаче, когато видимо има причина за това. Когато усета, че е от лиготия, тогава да, а и той бързо спира като види, че плача не действа. Но в други случаи не.

# 8
  • Мнения: 941
Не, особено когато е толкова малко, то изобщо не разбира защо не сте с него, или защо е оставено без компания,

# 9
  • Мнения: 741
Не,не го оставям

# 10
  • Мнения: 1 763
Не го оставям да плаче. Винаги го вземам на ръце, когато усетя, че той това иска. Той пък не иска много често. Не знам дали характерът му е такъв или като знае, че винаги му се откликва, не плаче толкова често.

# 11
  • Мнения: 1 629
Ами какво да ви кажа, моя сладкиш също е на 3 месеца и имам чувството, че е безобразно лигав! Нямам идея от какво се е получило, не сме го мачкали и лигавили с татко му. Та по въпроса, когато реве за внимание го взимаме в кухнята при нас  докато готвиме и е мега щастлив, харесва му там лилавата мушама и си играе с нея и всичко забравя Peace иначе днеска много мрънка, дразни ме вече през два часа иска да яде и аз го храня кво да го правя, а като тръгна да го оставям в кревата и още във въздуха започва да мрънка Rolling Eyes офф бебета Thinking

# 12
  • Мнения: 1 440
Имало е ситуаций,в които се е налагало да поплачат,макар и за съвсем кратко.Общо взето,когато са имали нужда от моята близост съм им я давала и още давам.

# 13
  • Мнения: 983
Когато беше по-малък не съм го оставяла да плаче, друг е въпросът дали всеки път съм успявала бързо да го успокоя или се е изисквало повече време.
Сега, като се затръшка и лигави го оставям, докато му мине  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 335
Не го оставям никога,нося го по4ити през цялото време като не спи Wink

Общи условия

Активация на акаунт