Увеличени лимфни възли на слабините?!

  • 6 997
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте вчера ходих на хирург поради съмнение за херния.При палпация се оказа че херния няма ,но хирурга каза че имам по няколко уголемени (около 4,5 мм) лимфни възли от двете страни на слабините. Каза че това не е за него .Може да е причинено от токсоплазмоза ,а можело и от нещо друго. Но не ми дават мира думите му -  "За нещастие не е херния" , някой би ли ме посъветвал при какаъв лекар трябва да отида и на какво може да се дължи това увелечение на възлите?

# 1
  • Мнения: 166
Ами първо отиди при личния си лекар-все пак редно е да се види дали се касае за увеличеви лимфни възли само в слабните или има и на други места.той ще те посъветва  от къде трябва да започнеш,но ако са само в слабините-консултация с гинеколог за изключване на възпалителни и други заболявания в малкия таз.Ще ти направят изследвания и нещата ще започнат да се проясняват.Спокойно,думите на хирурга не са плашещи-видял е ,че ни си за него  и най-важното-казал ти го е.Успех

# 2
  • Мнения: 69
мисля че задължително трябва да направиш консултация с гинеколог

# 3
vlez vuv bolest na hodgkin.dano da ne e.sina mi 17 god. go operiraxa yuni.blagodarenie na svetata bogoroditsa se okaza,4e ne be6e tova.zabeleji da li se poti6 pove4e ot normalnoto ili otpadnalost i otidi na hematolog.na deteto mu pravixa punktsia,ekografia,skener,magnitna resonansia i biopsia.zaduljitelno skener za da se vidi dali ima na trugi mesta po tqloto.tseluvki

# 4
  • Мнения: 216
Според мен трябва да се направи консулт и с хематолог.

# 5
  • Мнения: X
Най - добре е да отидеш на гинеколог.И от там той ще прецени какво ще правите и на какво се дължи.Само не се шашкай предварително защото стреса е враг номер едно на човека.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 074
Дааааа, ние тук само даваме съвети.
Трябва да се направят консултации с всички лекари, които са ти посочили мамите.
Но според мен е хубаво да се консултираш първо с личния си лекар и дай боже да е добър, той ще те насочи към специалистите, които са ти нужни.
Само едно мога да ти кажа - не отлагай нещата и бъди настоятелна.
Успех ти желая и пиши след това.

# 7
  • Мнения: 502
И аз ти предлагам при личната, после на хематолог, гинеколог и където трябва още.
Не се притеснявай, всичко ще е наред Hug.Но , за да разбереш какво точно е, по-добре не отлагай във времето Peace.

# 8
  • Мнения: 75
Благодаря за отговорите момичета.Ще направя каквото е необходимо Hug

# 9
  • Мнения: 75
Днес имах записан час за ендокринолог, споделих изказването на този хирург  и човека се хвана за главата,че ме е психясал за няма нищо.
Ендокринолога каза, че лимфните ми възли са с нормална големина (не познавал човек без лимфни възли Simple Smile). Напипват се при палпация, но са с нормални рамери (2-4 мм). Проблем имало ако са  1см и повече.Дали в случая да ходя и при хематолог?

# 10
  • София
  • Мнения: 5 074
Ако се чувстваш неспокойна и след консултацията с ендокринолога иди и на хематолог.
Един преглед вповече няма да навреди.

# 11
  • Мнения: 1 984
инфекционист ви е нужен. васерман и тест за хламидии ще са от полза.
ендокринилог защо?  newsm78

# 12
  • Мнения: 75
Хламидии лекувах преди половин година.След това съм направила 2 контролни теста -
Днес си взех кръвните изследвания.
Имам проблем с щ. жлеза. има вероятност за Хашимото  Sad
утре пускам доп. изследвания и ще се уточни,много ми е притеснено

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 17:03 от Retayl

# 13
  • Мнения: 1 984
  bouquet няма страшно. може да е късна реакция на хламидиите. направете консултация с инфекционист.

Общи условия

Активация на акаунт