Разкъсана матка по време на нормално раждане?

  • 1 906
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 536
Здравейте д-р Мазнейкова,родих много бързо (2.25часа,първо раждане,нормално,39 седмици навършени,детето се роди 3.700)
След раждането лекарите ме оставиха повече време от обичайното в родилна зала за да ме наблюдават.
Не ми обясниха нищо конкретно,само ги чух да говорят ,че матката ми е"разкъсана"(?).
Израза го превеждам буквално ,както го чух тук(родих в Гърция),може в Б-я да се изразява по друг начин това състояние.
 След раждането ме натискаха с много силно и начесто по корема с цел да изкарат кръв,насъбрана вътре.Много кръв,в началото излизаше на фонтан дори
Никой не отговори на въпросите ми какво става,само казаха ,че не е нищо страшно
Аз бих искала да знам повече,обаче .Дали може да имам проблеми в бъдеще?Какво точно е станало?

В последствие не съм имала някакви проблеми,само менструалния ми цикъл стана много обилен(разликата от преди да родя е голяма)
Все още не съм отишла на никакъв контролен преглед след раждането при гинеколог и няма оправдание за това,разбира се. Embarassed
Ще съм ви признателна да ми обясните,за какво точно става дума?
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 324
Разкъсването на матката е тежко акушерско усложнение и обикновено преодоляването му изисква оперативна намеса, така че едва ли сте имали разкъсване на матката. По-скоро тя е била по" отпусната" поради бързото раждане и теглото на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт