Какъв вкусен сос за пилешки хапки?

  • 42 822
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 641
Мили момичета, бихте ли предложили някакви вкусни сосове за пилешки хапки. Вкъще често правя,но според мен поднесени с янкакъв сос ще са по-вкусни. Може би нещо с гъби, моркови и подходяща марината,но много не съм по тези неща.  Embarassed
Предварително Ви благодаря!  bouquet

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
- Бял сос със сметана , чесън  и подправки;
- Бял сос ссъс топено сирене, синьо сирене, сметанам
-сладко -лютив сос със пепси и соев сос (врат, докато се посгъсти и се прибавя и люта чушка)

# 2
  • Мнения: 1 941
Пилешко и сос Беарнез - класика!

# 3
  • Мнения: 279
Равни части кисело мляко, майонеза и горчица се смесват,подправя се с чесън и копър.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Сладко- кисел сос.

# 5
  • Мнения: 3 641
Момичета, благодаря за вкусните идейки.  Heart Eyes
Само не се сещам сос Беарнез как се прави Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз правя сос от заквасена сметана, пускам я в подходящ съд за секунди в МВФ да се поотпусне, но да не стане прекалено течна. После добавям сол, млян черен пипер, различни подправки - чесън на прах, кимион, горчица и е готово. Става вкусничък и не е ежък. Ако искаш да е още по-лек - добави и 1-2 с.л кис. мляко

# 7
  • Мнения: 27 524

И ние така най ги харесваме  Blush

Само не се сещам сос Беарнез как се прави Rolling Eyes

Сос Беранез - в Гугъла излизат много рецепти, все са различни  Crazy Аз лично го намирам за тежък и мазен сос. И него, и Холандез не ги тача особено  Confused Но въпрос на вкус, разбира се  Simple Smile


# 8
  • Мнения: 364
аз ги правя с доматен сос в които слагам ситно нарязан лук,чесън иго запържвам слагам доматите  и оставям докато се сгъсти после слагам изпържените хапки и сервирам с пресен босилек за украса

# 9
  • Мнения: 22 867
А вкъщи харесахме рецептата на Marieta за Пиле "Беарнез"

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос, бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета. Сервираме с гарнитура от картофки соте.

Става бързо и лесно, много е вкусно и според мен не е тежко яденето, но.......все пак въпрос на вкус.

# 10
  • Мнения: 3 641
bani4kata, хареса ми идеята ти Hug
labrex , това съм го правила, но го знам като Пиле Манхатън с гарнитура варен ориз. Но пък идеята с картофите соте ми звучи по-вкусна Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 283
А вкъщи харесахме рецептата на Marieta за Пиле "Беарнез"

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос, бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета. Сервираме с гарнитура от картофки соте.

Става бързо и лесно, много е вкусно и според мен не е тежко яденето, но.......все пак въпрос на вкус.
Става невероятен. Днес правих този, добавих гъби и пармезан. labrex,Marieta    bouquet

# 12
  • Мнения: 1 941
А вкъщи харесахме рецептата на Marieta за Пиле "Беарнез"

500 гр. пил. филе, нарязано на хапки се задушава в малко олио, добавя се и малко соев сос, бяло вино и 2-3 скилидки нарязан на ситно чесън. Месото се отделя и в същия тиган слагаме 200 гр. заквасена сметана, нарязваме пушено топено сирене, добавяме малко горчица и бъркаме докато стане хомогенна смес. С тази смес заливаме пилешките късчета. Сервираме с гарнитура от картофки соте.

Става бързо и лесно, много е вкусно и според мен не е тежко яденето, но.......все пак въпрос на вкус.
Става невероятен. Днес правих този, добавих гъби и пармезан. labrex,Marieta    bouquet
Майкоооооооооооооууууууууууууууууу!  eat

# 13
  • Мнения: 99
Аз за пилешки хапки правя сос с майонеза, кисело мляко, чесън, копър и сол на вкус  Peace

# 14
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз за пилешки хапки правя сос с майонеза, кисело мляко, чесън, копър и сол на вкус  Peace

Точно това направих и аз снощи, само че добавих и малко соев сос.

Общи условия

Активация на акаунт