Как се възпитават момичета/момчета

  • 1 150
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
става въпрос за книгите "как се възпитаватмомичета" и "Как се възпитават момчета"
чели ли сте ги,имате ли впечатления,полезни ли са?
На кои друи книги разчитате при отглеждането на децата си.


П.П. отговори от рода "не чета книги ,карам както сметна за добре" няма да ми бъдат от полза Simple Smile

# 1
  • Мнения: 30
В момента чета "Как се възпитават момчетата".
Има ценни обяснения и съвети, но повечето са за по-големички деца. Бебешката  възраст до 3 год. е засегната много повърхносно /все още съм до средата на книгата/. Не съм очарована от стила на писане, но това си е мое мнение, на теб може и да ти допадне.

Препоръчвам ти "ДЕТЕТО – КАК ДА ГО ОБИЧАМЕ ИСТИНСКИ" от Д-Р РОС КЕМБЪЛ. Според мен е много ценна книга, която се чете "на един дъх", въпреки че на моменти дразни непрекъснатото повторение на една и съща теза, но това е обяснимо, като се има в предид, че автора е американец.  Пиши ми на ЛС, ако те интересува, мога да ти изпратя електронен вариант.

Горещо препоръчвам "Какво те чака през втората и третата година на детето". Това е най-ценната книга за възпитание, на която съм попадала до момента. В тази книга открих успокоение, че аз не съм лош родител, както и че детето ми не е лошо.
Цената е около 30 лв., но си струва, защото са описани конкретни проблеми, свързани с възрастта и поведението на детето,  както и практични съвети, как да се справим с тях.
Успех!

# 2
  • Мнения: 5 277
Аз си изтеглих "Изкуството да бъдеш родител" от Фицхю Додсън ,засега съм още в бебешка възраст,но има много полезни неща така като я прехвърлих набързо.Иначе и аз се интересувам от такива книжки,но нямам време да чета Sad Може би като тръгнат на ясла.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
pipilota71 благодаря ти,ще пиша.
От къде мога да изтелгя "Изкуството да бъдеш родеител"
Аз имам пак на същия автор самоче "Как да приучим децата към дисциплина"

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Прочетох "Как се отглеждат момичета". Не дава директни наставления, по-скоро те кара да се замислиш над някои неща. Замислих се даже за собственото ми възпитание. Интересно е да се прочете. Мъжът ми също я попрехвърли и каза: "Във всички такива книги ти казват да си обичаш детето и да му се радваш".  Laughing Е така си е...

# 5
  • Мнения: 5 277
http://www.izvorite.com/ в данлоуд,на шеста страница към края  Peace

# 6
  • Мнения: 10 008
Препоръчвам на всички Джеймс Добсън, ползвам много негови книги: Dare to Discipline, Bringing up boys...Незнам обаче дали е преведен на БГ. По всички въпроси свързани с възпитанието се консултирам с него. По десетобалната система му давам 10+* Grinning.

# 7
  • Мнения: 7 263
Да купих си и прочетох "Как се възпитават момчета" по препоръка на една форумска мама. Определено научих страхотно полезни неща от книгата , намерих отговор на някои от въпросите си, намарих решение на някои от проблемите си. Някои от житейските ситуации са решени и обяснени на изключително достъпен език - полезно четиво  Peace препоръчвам го!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз сега я чета,но не ми харесва това,че в първата половина непрестанно се повтаря едно и също, и това е че трябва да намерним "ментори" на момчетата.Дава  се пример как това може да стане,но в американски тип училища.Тук мъжете възпитатели не са често срещани.Още повече толкова ,че да може да избираш на кой от тях би искал да подръжава детето ти.Но тя книгата все пак не е писана за БГ такаче и ако пропусна този съвет и аз се радвам,че има какво да науча и приложа в действителност.

# 9
  • Мнения: 7 263
slan4ogled не забравяй че книгата е за Американския пазар -т.е. повторенията са по подразбиране, ако се опреш само на съществото на написаното ще съзреш полезното и ценното. Идеята за "менторите" изобщо не е чужда и на нашия манталитет, всяко семейство има своя приятелска и роднинска среда и на практика подобни "ментори" са факт и в нашето общуване. На времето на пример освен бабите ми първите ми уроци по шеф и кройка и готварство ги приех от една приятелка на майка ми  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 237
pipilota71,искам да ти пиша,но кутията ти за входящи ЛС е пълна.

Общи условия

Активация на акаунт