обилно кръвотечение

  • 907
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте! Родих преди два месеца  и сега за първи път след раждането ми дойде. Проблема е, че започна в понеделник и по принцип вече трябваше да ми е минало, според предишния ми "опит", но вчера започна да ми тече много обилно чиста кръв и това все още продължава. Знам, че повечето от вас ще ми  кажат да ида на лекар, но все пак искам да ви питам, ако на някоя от вас й се е случвало същото да ми каже поне какво да пия за да намалее кръвотечението. Аз не съм раждала друг път и не знам - може пък и цикълът да ми се е променил и да е по-обилен, но това което тече си е чисто червена кръв, има и съсиреци. Обаче пък и не ме боли нищо newsm78 Благодаря на отзовалите се!

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
колкото и да е по-обилен, на 7-мия ден би трябвало почти да е спрял.
има лекарства за спиране на кръвотечението, но най-добре да ти изпише лекар.
Обади се ако можеш днес, ако не утре, ако трябва да те прегледат.
иначе може да изпиеш 1 ампула вит С, намалява течението. Но ампула не хапчета.

Моя лично винаги е бил силен и дълъг и преди и след раждането, нямаше промяна.Сега като пия противозачатъчни стана доста по-слаб....но не и по-къс....

# 2
  • Мнения: 518
Аз звънях на док, но телефона е изключен. Страх ме е да ида в спешното, да не ме пък оставят в болница, че бебето кой ще го гледа? Пих хапчета витамин С, наистина не помага. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
не хапчета, само течния....

Иначе аз след 14 дневен цикъл съм пила  DICYNONE и ако не бъркам вит К.....но не бих ти препоръчала каквото и да е да пиеш без да се посъветваш предварително с доктор, а и ако кърмиш, не може да го пиеш.....или по-точно не може да кърмиш докато пиеш....

Иди до спешното, бебето няма ли тати, баба, дядо....ако се наложи 1 ден да го гледат...знам, че ако лохиите са по-дълги  може да се дължи на оставнала плацента в тялото, но не знам в твоя случай...така или иначе най-добре иди да те видят и ако трябва да ти изпишат нещо.

# 4
  • Мнения: 518
Лохиите ми изтекоха преди един месец, не е това. Бебето всичко си има, ама мен няма да ме има...евентуално Cry

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
и да те задържът за ден -два няма да е фатално, на бебчо му трябва здрава мама, така че и за двамата ще е по-добре да се оправиш.

Всъщност може и да няма нищо притеснително...и се съмнявам да те задържът.

Дано всичко е наред.

# 6
  • Мнения: 825
на мен когато ми дойде за първи път след раждането така ми тече, всеки ден все повече. Към 10 ден реших че имам кръвоизлив и се обадих на докторката ми. Каза че това е изчистване от раждането, и ми изписа инжекции , хапчета и витамин С ампули. Но най-добре иди на преглед.

# 7
  • Мнения: 3 069
След раждането първите три цикъла бяха много обилни и доста продължителни.
Гинеколога ми каза, че това е нормално дори и да има съсиреци, само да следя съсиреците дали са белезникави, само тогава има място за притеснения.
И все пак всеки е индивидуален и те съветвам да посетиш лекар!

Общи условия

Активация на акаунт