За водата в ютията?

  • 11 465
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 259
Колко често я сменяте... в инструкциите пише да се маха след всяка употреба, но аз немисля така... няма всеки ден да си играя на пълнене и изпразване на водата...!
Та я кажете вие...? Thinking

# 1
  • Мнения: 491
Аз винаги изпразвам ютията след гладене. Не знам какво може да й стане ако седи с вода, но при мен е навик. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 205
Винаги я изпразвам, след което оставям капачето отворено за да изсъхва.
Друг е въпроса, че не гладя всеки ден.

# 3
  • Мнения: 2 388
Не съм чела инструкциите на нашата.
Слагам минерална вода, ползвам я . Като видя, че водата е намаляла доста и не излиза достатъчно пара, доливам пак.

# 4
  • Мнения: 2 448
Не само, че я махам след всяко ползване, но и само дестилирана пълня.
Ако така я караш, скоро няма да имаш ютия. Ще се подпуши от варовика и няма да пуска пара и след това може и по сериозна повреда да си докараш.
Тези инструкции за употреба на уредите са за това, да те инструктират как правилно да ползваш уреда с цел максимално дълго да остане здрав.  Peace

А това да си разваля ютията от мързел да махна водата, направо ме ......  ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 641
На всяко гладене я сменям. Нямам дестилирана, за сметка на това наливам минерална Crazy

# 6
  • Мнения: 1 941
Божеее, Боже! Аз явно съм много изостанала - никога не съм изливала останалата в ютията вода. Гладя всеки ден, доливам, а на ютията нищо й няма. Както и да е - използвам тази тема за да попитам някой срещал ли е ароматизирана вода за ютия?

# 7
  • Мнения: 2 448
На всяко гладене я сменям. Нямам дестилирана, за сметка на това наливам минерална Crazy

Можеш да си събереш от дъжд, и да я прецедиш, ако са паднали някакви малки боклучета или от климатика. И двете са дестилирани.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 641
Паси, много добра идея.  Hug
Кошничката, това за ароматизирана вода много ми хареса,продава ли се някъде? Simple Smile Но пък като прани с омекотител от парата пак мирише цялата стая Flutter

# 9
  • Мнения: 25 441
Аз пък за първи път чувам, че трябвало да се изпразва водата!  Crazy
Хм, когато си купувах ютията преди 12-тина години, що ли не са ми казали?  Rolling Eyes
Използвам дестилирана вода, продават във всяка бензиностанция и там, където се продават акумулатори.
Ползвала съм и ароматизирана от обикновен магазин, но спрях да купувам, защото последната, която ползвах, започна да ми цапа дрехите. Уж беше безцветна, но при загряването явно се отделяше някакво съединение и ожълтяваше дрехите.

# 10
  • Мнения: 179
А да ми препоръчате марка ютия, която да глади хубаво така с пара... Че моята хич не ми харесва, независимо дали и махам или не после водата, много малък ефект има за дрехите Confused Confused

# 11
  • Мнения: 494
не,не махам водата. Мойта уж е със система за премахване на варовика,ама помага само донякъде. Една приятелка,която има същата ютия като моята( на Philips) ми спомена,че ползва водата от сушилнята. На мен не ми се стори особено логично,сушилня да дестилира водата, но реших да пробвам. Ама файда нямаше. Пак има варовик.
Mи да ти препоръчам мойта,наистина съм доволна Easy Care 3230 Philips. Особено от парата. А като си я купувах, продавачката ми обърна внимание на това,че е особено подходяща за детски дрешки,заради апликациите. А тя вметна за децата,защото реши,че съм бременна  #Crazy,а аз просто се бях поотпуснала и ситуацията беше еднакво неудобна и за двете. Ама въпреки това си я купих.

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 17:22 от Mара Подробната

# 12
  • Мнения: 3 830
Нашата е професионална ютия, чиито резервоар се намира в отделен контейнер, който служи и за поставка на ютията. На този контейнер се намират и бутоните за включване на ютията и отделен бутон за загряване на водата.

Не е задължително да се маха водата след всяко гладене. Препоръчително е обаче, да се налива изварена вода.
Изваряваме 5 литра, които съхраняваме в бутилка и когато е нужно, наливаме в резервоара.

# 13
  • Мнения: 3 830
А да ми препоръчате марка ютия, която да глади хубаво така с пара... Че моята хич не ми харесва, независимо дали и махам или не после водата, много малък ефект има за дрехите Confused Confused

Нашата е Privileg.
Не мога да намеря точния модел, който имаме ние, но го открих поотделно.
Поставката е точно като тази:

А самата ютия е точно като тази:


Парата е много силна. Ютията е професионална и глади перфектно, както следва.
Не е необходимо да се маха водата от резервоара, който се намира в самата поставка на ютията.
Много е удобна ютията, защото е по-лекичка и малко по-мъничка като размери от всички други ютии.



# 14
  • Мнения: 4 916
Никога не изпразвам водата, даже не знаех, че може да се прави.
Наливам направо вода от чешмата, а на няколко седмици включвам бутона за премахване на калцираните налепи  Peace Толкова грижи й стигат.

Общи условия

Активация на акаунт