Кога мога да излезна в болнични

  • 1 605
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте на всички!
Искам да попитам някой може ли да ми обясни как стоят нещата с болничните?
Аз съм в 7 месец и съм осигурена от 3 месец. Кога мога да си взема болничен и към кого да се обърна. Гинеколога ми е частен и не работи със здравната каса.

# 1
  • Мнения: 14
Това, че гинеколога ти не работи с нЗОК не означава, че не може да ти издаде болничен лист. Но доколкото съм запозната първият болничен ти го издава личния лекар за 7 дни и след това вече ти се издава от специалист до края на бременнестта, т. е. до 45 дни преди края й - термина.

# 2
  • Мнения: 1 168
А има ли наистина причина за болничния? Ако няма не виждам за къде бързаш - ако съм разбрала правилно си осигурена от около 4 месеца, а ти трябват 6?

# 3
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Преди това ако не си била осигурявана, наистина ти трябват 6м. иначе ще се разминеш с майчинството.
За самият болничен лист може да ти го издаде и Джипито без да те насочва към специалисти, за частния гинеколог не съм сигурна че може да ти издава такъв.

# 4
  • Мнения: 4 335
И аз ходих на 4астен гинеколог,но тя ми издаваше болни4ните Peace

# 5
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Преди това ако не си била осигурявана, наистина ти трябват 6м. иначе ще се разминеш с майчинството.
За самият болничен лист може да ти го издаде и Джипито без да те насочва към специалисти, за частния гинеколог не съм сигурна че може да ти издава такъв.
Peace и аз мисля така

# 6
  • Мнения: 1 586
Излязох в болничен в 4тия месец, но бях осигурявана иначе незнам как стоят нещата точно

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако не изтърпиш 6те месеца ще ти е много ниско обезщетението. А имаш после 9 месеца да "папаш" от тези пари. Ако не ги направят междувременно година. Потърпи. По-добре си пусни отпуска, колкото я имаш, или вземай болничен от време на време за по седмица, примерно, така, че да не са без прекъсване.

# 8
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Ако не изтърпиш 6те месеца ще ти е много ниско обезщетението. А имаш после 9 месеца да "папаш" от тези пари. Ако не ги направят междувременно година. Потърпи. По-добре си пусни отпуска, колкото я имаш, или вземай болничен от време на време за по седмица, примерно, така, че да не са без прекъсване.
Ако не изтърпи 6те месеца няма да има обезщетение. То се изплаща от момента на придобиването на стаж равен на 6 месеца!!

# 9
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Обезщетението от социални се изплаща 1 година и е 100 лв. Това ще получиш ако нямаш тези 6 месеца трудов стаж

# 10
  • Мнения: 534
аз излязох в болничен още в 3 тия месец

# 11
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ако не ти се налага, по-добре наистина не излизай. Когато направиш 6 месеца си взимаш болничен от гинеколога (нищо, че не работи със Здравна каса).
Леко бременеене и раждане!  Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Цялата бременност бях в болнични

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
in4otka83 , всъщност май няма значение кога ще си вземеш болничен  Thinking.
Ако сега си 7-ми месец  и имаш осигуровки от 3 месеца, просто няма начин да събереш 6 месеца осигуровки, че да получаваш майчинство.  Т.е. след около месец ще излезеш в болничен по бременност и раждане, който започва  45 дни преди термина и ще имаш 4 месеца. Просто ще получаваш  1 година обезщетение от социалните.
За всеки случай, попитай в счетоводната тема де.

# 14
  • Мнения: 203
Както са ти казали другите момичета за майчинството ти трябват 6 месеца осигуровки, а ти няма как да ги събереш..не ти пречи да излезеш болнични гинеколога трябва да ти даде.

Общи условия

Активация на акаунт