Повишени левкоцити

  • 5 741
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!
Аз съм в 7 месец и вчера си направих изледвания на кръв и урина резултатите ми бяха доста повишени левкоцити някой запознат ли е нормално ли е това и на какво се дължи това повишение?

# 1
  • Мнения: 62
колко са завишени?какво каза доки?моите се повишаваха заради проблемите ми с бъбреците!но може да са ред причини.все пак важно е да знаеш че при бременност има една допустима граница на завишаване.

# 2
  • Мнения: 6 713
Колко са завишени? И моите бяха завишени, но докторът не каза, че е проблем. Най-добре питай твоя доктор Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 574
И моите бяха завишени,но моята докторка каза,че е от самата бременност.

# 4
  • Мнения: 1 919
и моите бяха когато бях бременна,но в рамките на допустимото, пиши какво е казал ДОКИ и дано не е нещо сериозно.

# 5
  • Мнения: X
Моите също са леки завишени.Доки каза обаче ,че няма проблем.
Ако има проблем все пак доки ще ти каже.Така ,че не се притеснявай най вероятно не е нищо сериозно Hug

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
По време на бременност е нормално левкоцитите да са леко завишени  Peace

"Увеличеният брой на левкоцитите се нарича — левкоцитоза, а намаленият — левкопения.
 Левкоцитоза се установява при: остри бактериални инфекции особено кокови (ангина, абсцес, апендицит, перитонит, пневмония, гноен менингит, сепсис, скарлатина, дифтерия, холера и др.), при някои вирусни инфекции (пертусис, инфекциозна лимфоцитоза, инфекциозна мононуклеоза), при белодробен и миокарден инфаркт, чернодробна некроза, масивни изгаряния, травми, оперативни интервенции, тумори, остри и хронични левкози, миелофиброза, мегакариоцитна левкоза, при физиологични състояния: бременност, студ и топлина, при прием на кортикостеориди."

# 7
  • Мнения: 474
По принцип по време на бременността е нормално да са повишени, моите бяха около 10-11-12 ...  през цялата бременност....твоите колко са....

# 8
  • София
  • Мнения: 23 083
Моите стигнаха до 17, но лекарката ми каза да не се притеснявам. След като родих ми паднаха до 11, сега честно казано не знам колко са...

Общи условия

Активация на акаунт