Изворна вода ДЕВИН

  • 3 837
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Вчера пуснах тема дали преварявате изворната вода на Девин, която е годна за приготвяне на бебешки храни, тъй като нашата педиатърка каза, че трябва да се преварява. Аз обаче от около седмица я давам непреварена и реших да съм още "по-любопитна" по въпроса и изпратих запитване към самите производители на водата ДЕВИН, та ето част от отговора:
"ЗДРАВЕЙТЕ,
БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ИНТЕРЕСА КЪМ НОВАТА ИЗВОРНА ВОДА "ДЕВИН". ТЯ Е С МНОГО ВИСОКА ПРИРОДНА ЧИСТОТА И ГАРАНТИРАНО КАЧЕСТВО. ИМАМЕ ПОТВЪРЖДЕНИЕ ЗА КАЧЕСТВОТО НЕ САМО ОТ БЪЛГАРСКИ АКРЕДИТИРАНИ ЛАБОРАТОРИИ, НО И ОТ ФРЕЗЕНИУС ИНСТИТУТ В ГЕРМАНИЯ, КОЙТО ИЗСЛЕДВА ВОДИТЕ ПО НАД 120 ПОКАЗАТЕЛЯ ЗА СЛЕДИ ОТ ЗАМЪРСЯВАНЕ.
 
ДОЦ.МАРИНОВА - СПЕЦИАЛИСТ ПО ДЕТСКО ХРАНЕНЕ ОТ УНИВЕРСИТЕТСКА ДЕТСКА БОЛНИЦА ДНЕС КОМЕНТИРА ПРЕД МАЙКИ, ЧЕ ИЗВОРНА ВОДА "ДЕВИН" МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПРЕВАРЯВА, ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ СЕ СПАЗВА НЕОБХДИМАТА ХИГИЕНА - ДА НЕ СЕ ПИЕ ОТ БУТИЛКАТА ЗА БЕБЕТО, ДА СЕ ЗАТВАРЯ КАПАЧКАТА И ДА СЕ СЛЕДИ СЛЕД ОТВАРЯНЕ ДА НЕ СЕ ЗАМЪРСИ ВОДАТА."

# 1
  • Мнения: 285
Аз вече ползвам само такава вода без да я преварявам и  бебка я понася добре Grinning

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И аз я ползвам от седмица без да преварявам.

# 3
  • Мнения: 2 531
Майчета ,трябва да знаете ,че тя е с високо съдържание на флуор/4мг/л./ ,така че не давайте повечет 250мл. дневно на бебетата и не давайте допълнително флуор.Същото важи и за хисарската.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
proverih vsichki vodi za sadarjanie na minerali i t.n.
Tazi e s nai-malko sadarjanie.
davam ia ot 2 sedmitzi ,no ot vreme na vreme  ia spiarm i davam prevarena cheshmiana. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
не е ли по-лесно да сложиш да се превар малко одичка на котлона или в кана в която водата завира за една минута отколкото да ходиш до магазина и да даваш пари за вода?!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Майчета ,трябва да знаете ,че тя е с високо съдържание на флуор/4мг/л./ ,така че не давайте повечет 250мл. дневно на бебетата и не давайте допълнително флуор.Същото важи и за хисарската.

На етикета пише F 0.18 mg/l. Високото съдържание на флуор да не би да е в обикновената Девин?

# 7
  • Мнения: 2 531
Майчета ,трябва да знаете ,че тя е с високо съдържание на флуор/4мг/л./ ,така че не давайте повечет 250мл. дневно на бебетата и не давайте допълнително флуор.Същото важи и за хисарската.

На етикета пише F 0.18 mg/l. Високото съдържание на флуор да не би да е в обикновената Девин?
Два вида вода Девин ли има??? newsm78

# 8
  • Мнения: 1 034
не е ли по-лесно да сложиш да се превар малко одичка на котлона или в кана в която водата завира за една минута отколкото да ходиш до магазина и да даваш пари за вода?!
Мисля, че водата трябва да се преварява минимум 5 мин. Освен това аз също опитах преварената вода и ми се стори отвратителна на вкус.
Парите, които ще дадеш за вода, може би са дори по-малко, ако платиш ток за преварявянето. За такива стотинки не си заслужава да се прави сметка.
От две седмици давам трапезна вода "Девин" /пие не повече от 120 мл. на ден/. Не съм усетила да има проблеми при смяна на водата. Иначе от време на време редувам и с преварена.
За толкова малки бебета, аз бих преварявала дори трапезната вода. Може да е излишно презастраховане, но особено през лятото се страхувам от стомашно-чревни инфекции.
Майчета ,трябва да знаете ,че тя е с високо съдържание на флуор/4мг/л./ ,така че не давайте повечет 250мл. дневно на бебетата и не давайте допълнително флуор.Същото важи и за хисарската.

На етикета пише F 0.18 mg/l. Високото съдържание на флуор да не би да е в обикновената Девин?
Два вида вода Девин ли има??? newsm78
Има. Обаче поне аз много трудно намирам в обикновени магазини трапезната.
Да питам и аз нещо. Как съхранявате водата, след отваряне на бутилката?
Прочетох указанията от доц. Маринова, но се чудя дали да я съхранявам в хладилник. Колко време след отваряне може да се използва, защото все пак състава и се променя?

# 9
  • София
  • Мнения: 472
не е ли по-лесно да сложиш да се превар малко одичка на котлона или в кана в която водата завира за една минута отколкото да ходиш до магазина и да даваш пари за вода?!

Да ,чудесно би било ,ако нямаще нашата " оранжева" чешмяна вода , която има вкус на измито желязо!! Затова я купувам и се радвам ,че има нещо което би ми спестило ,излишните притеснения , каква "вода" давам на детето си.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Цитат
Два вида вода Девин ли има??? newsm78
Цитат
Да- ниско минерализираната е с розово върху етикета и на нея пише, че е подходяща за бебета. Общата минерализация е 82 май, а пък другата минерална е с минерализация двеста петдесет и нещо.
Аз я ползвам от около 2 седмици и за храната и за пиене. За храната я пускам в термоканата, но не с цел преваряване, а с цел да е топла за да я сложа в термоса.

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
не е ли по-лесно да сложиш да се превар малко одичка на котлона или в кана в която водата завира за една минута отколкото да ходиш до магазина и да даваш пари за вода?!
А правило ли ти е впечатление колко варовик остава по стените на съда и вътре във водичката?Или да давам пари и за филтърна хартия.

# 12
  • Мнения: 2 950
Давах й няколко пъти от нея, без да я изварявам, защото бяхме на път и всеки път се шашках, че нещо ще й стане. Да, обаче нищо й няма. Да взема да питам педатърката?!

# 13
  • Мнения: 2 922
не е ли по-лесно да сложиш да се превар малко одичка на котлона или в кана в която водата завира за една минута отколкото да ходиш до магазина и да даваш пари за вода?!
sas sigurnost e po-lesno da q kupish  Laughing

# 14
  • Мнения: 179
Днес моята педиатърка ми каза, че няма никакъв проблем да се дава, без да се изварява, защото била под немски контрол, а при тях нямало компромиси в качеството. Та мисля утре да и купя и да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт