С линейка или с такси ?

  • 3 306
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 255
Здравейте  Hug вероятно, това е обсъждана тема , но аз предпочитам да питам , пак. Как стигнахте до родилния дом?Като дойде линейката,

например, вие ли си казахте къде да ви откара? Все пак не  е такси ? А пък бакшишите не са много отзивчиви ?!

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Бях с планирано секцио и си отидох планирано с кола. Не се бях замисляла до момента за това допълнително неудобство на избора на вагинално раждане...

# 2
  • Мнения: 4 335
И аз бях с планирано секцио,но водите ми изтекоха доста непланирано.Бяхме излезли понеже беше 8-ми март,мьжо толкова се 4уди да ли да излизаме с колата,добре,4е я взехме,та той ме закара.Както се шашнах,ако бях 4акала такси ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 131
Най-доброто е да си уредиш някой близък да те откара. Пък ако няма възможност, според мен, таксито е по-добрият вариант. Че иначе докато чакаш линейка да се домъкне...

# 4
  • Мнения: 1 080
Аз не съм чувала за някой да е идвала линейка - поне от моите познати.
Мъжа ми ме закара с колата.
И едно въпросче - ако им се обадиш и им кажеш че са ти изтекли водите -  примерно - ще хукнат ли да идват да те взимат. Те за припаднали не идват, че............    ooooh! ooooh! ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 276
Може би е по- добре с такси- като се обадиш веднага ти пращат кола, която е в района- пристига д0 3-4 мин. Особенно като обясниш на диспечерката за какво се касае- ще проявят разбиране.
 Знам че линейките мн. се бавят....а и аз раждане  не знам, дали изобщо ще искат да изпратят линейка....А няма смисъл да я чакаш 30-40 мин.

Мен ме кара мъжа ми..но и друг вариянт е ако имаш близък съсед да говориш с него ( но пък ако е на работа или посреднощ newsm78 )

Успех и здраво бебче на финала ти пожелавам!

# 6
  • София
  • Мнения: 255
благодаря ви   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 586
Ако нямаш възможност някой да те закара с кола , по-добре с такси според мен.

# 8
  • Мнения: 2 521
За второто раждане отидох с такси Simple Smileмъжът ми 9-ти месец винаги ходеше на работа с колата,за да не  взема да тръгна с нея hahahaаз точно това щях да направя Laughing

# 9
  • Мнения: 4 753
Не съм чула за раждане да пращат линейка... А пък и вероятността да си родиш вкъщи, ако викнеш линейка е по-голяма...  Peace
Сещам се, че навремето баба ми е отишла пеша до болницата - 4 км по един баир, пък те са я върнали, щото й е рано... та след няколко часа пак е отишла...  ooooh!

# 10
  • Мнения: 4 335
Стелт77,тькно се 4удих дали някоя мама не е отишла с автобуса,но това за бабати убра то4ките Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз мисля, че ако се наложи ще си хвана такси!  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз мислех, ако мъж ми не е вкъщи да ме закара, да викам такси. За линейка пък въобще не съм се сещала...

# 13
  • Мнения: 804
Хич не разчитай на линейка. Дори и да дойдат преди да си родила ще те закарат в родилно където са длъжни да те закарат (примерно Майчин дом).
И аз мисля, че ако викнеш такси ще е сто пъти по-добре. Успех и леко раждане!  Peace

# 14
  • Мнения: 4 753
Стелт77,тькно се 4удих дали някоя мама не е отишла с автобуса,но това за бабати убра то4ките Wink

Е то така е било, къде тия екстри таксита, автобуси и прочее... Баба е родила три деца и трите пъти е ходила пеша, че на второто дете, предния ден е била на полето и ей така е решила на следващия да не ходи, че да си свърши малко домакинска работа...  Laughing  А ние сме се разклефали, та не е истина...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт