Вредни ли са машинките п/в комари за бебетата?

  • 6 963
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Споделете мамита кой каквото знае за това средство против комари и най вече някой знае ли дали имат влияние за бебетата.Дайте и други идеи ако имате против тези хапливци smile3540

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами миналата година, когато Дани беше на годинка, педиатърката каза, че не било добра идея, оказвало някакво влияние върху бебета - не разпитвах в какво точно е вредата, т.к. й имам пълно доверие Wink

А  друга идея против хапливците  Laughing - мрежа на прозореца, който ще отваряте Wink

# 2
  • Мнения: 1 520
Нашето педи пък ми каза, че няма противопоказания. Аз го ползвах миналото лято, (Теди-то още нямаше годинка дори). Стаята ни е голяма и машинарията беше далече от леглото му. Но въпреки това (бях забравила да отбележа) я пускахме преди да си легнем, докато играем в другата стая. Това лято мисля на неговия прозорец (вече е сам в стая) да сл9ожа мрежа, а в нашата да пусна машинарията, че май в тия жеги на отворена врата ще се спи.

Ай дано да се включи и още някой, че явно мненията са различни, всеки лекар си има своя теория.

Последна редакция: сб, 25 юни 2005, 14:01 от elinger

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Ние имаме такава машинка мисля че беше на Райд и в упътването пише да не се използва в стая с бременни и бебета. Поради тази причина миналото лято я пускахме само преди да си легнем и после я спирахме.

# 4
  • Мнения: 542
Не знам за различните фирми как е, но на Райд в оригиналния надпис пише, че не трябва да се пуска при бременни и малки деца. Моят педиатър ме посъветва същото... По едно време се видях в чудо и намерих фирма, която напръска апартамента и оттогава така всяка година - нищо не се появява и каквото влезе - не оживява (от буболечките) нито гъгрици, комари, мухи и по-едри насекоми, паяци, хлебарки - нищо!!!! Пръскането струваше на квадратен метър и не вреди на децата, нито на дом.любимци - когато напръскаха за първи път - бяха още бебета и се местихме от стая в стая, докато пръскаха - не им се е отразило по никакъв начин - така вече 3 години. Много съм доволна.
Преди това ги мажех с гел против насекоми и през ноща, но започнаха да го лапат (като си допрат ръчичката до устата...напр.)

# 5
  • Мнения: 8 505
И аз знам,че не трябвя да се включва апаратче  в стаята на бебето.Мрежа на прозорците върши добра работа,а ако все пак влезе някоя гадина,запаси се с фенистил.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Когато Мая беше бебе и питах педиатърката, тя беше категорично против машинките против комари.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 205
На мен ми става лошо от Райд така че въобще не се замислям дали да слагам. Казват че индрише или босилек в саксийка помагали. Имало и някакви лепенки ама не мога да ги намеря по аптеките. Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 10 291
Добре де... а за по-големи бебета, Али е вече на годинка....
tomova, може ли да ми пратиш координатите на фирмата която викате да пръска  Praynig

# 9
  • Мнения: 2 807
Добре де... а за по-големи бебета, Али е вече на годинка....
tomova, може ли да ми пратиш координатите на фирмата която викате да пръска  Praynig

И аз искам координатаите, ако не те затруднявам.
Благодаря ти!  bouquet

# 10
  • Мнения: 542
Фирмата няма реклама никъде - само чрез познати се разпространява, но човекът е ентомолог - специалист е по насекомите и е обучен в Швейцария - всяка година ходят там на курс и за презентация на новите продукти и иновации. Разбрали сме се, че който ги потърси - казва кой го праща - затова няма проблем да ползвате името ми.
Данните са: Камен Любенов - "БЛАТА", тел. 52-08-13, 0888-53-70-12
Успех...

# 11
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Нашата докторка каза че не е желателно да има машинка за комари при бебето. Но горкото доста са го нахапали гадините мрьсни! #Cussing out
Мен самата от тези миризливи изльчвания на таблетките много ме боли глава, не знам защо. Нямаме мрежа на прозореца, но май това е решението.

# 12
  • София
  • Мнения: 469
Зная, че не се препоръчва за бебета, но до кога.. newsm78
Моя позната, която ражда в Пловдив си беше занесла такава машинка в родилното, защото още първата вечер, бебо го бяха нападнали гадините.

# 13
  • Мнения: 9 894
Май говорите само за машинките на Райд, които са с таблетки. А тези, които просто се включват в контакта и работят с ел. импуслси, без таблетки, те вредни ли са?

# 14
  • Мнения: 3 960
Според мен не е добра идея Naughty !По добре сложи мрежа на прозореца. Аз съм против най-вече защото мъжо ми е алергичен към тях! ooooh! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт