Задържан фоликул и Регулон

  • 7 051
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте
От един месец съм на стимулация с клостил, но нямаше ефект и цикъла ми дойдена 08.08.2008 г. късно вечерта. Днес бях на преглед и се установи че имам задържан фоликул и лекарката ми предписа Регулон. Някой от Вас бил ли е на лечение с този тип хапчета , ако споделите своите опити и препоръки ще съм Ви благодарна newsm03.

# 1
  • Мнения: 421
Много често се изписват противозачатъчни при задържан фоликул. Като препоръка мога да те посъветвам да пиеш хапчето след ядене, зада не ти дразни стомаха.
Как така чак сега лекарката е видяла задържания фоликул? Тя не ти ли следеше овулацията? Ако не сте, направете спермограма и цветна снимка.

# 2
  • Мнения: 98
Всички необходими иследвания са направени и всичко е ок. Да лекарката ми следеше овуто, но тъй като ми дойде "М" трябваше да отида на преглед преди да почна стимулация на ново и при прегледа се установи че имам задържан фоликул и ми предписа Регулон, тъй като никога през живота си не съм ползвала противозачатъчни се притесних малко. Благодаря за препоръката  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 261
Аз пия противозачатъчни от месеци и  пак имам кисти./сменяхме ги и  полза никаква/
Това как ще ми се обясни?
Някой да ми даде съвет моля Praynig

# 4
  • Мнения: 421
Valikir при теб може би става дума за поликистоза, там за да се изчистят кистите е необходимо доста време (обикновено 6-9 месеца) и ефекта е краткотраен. Какво казва лекарят ти, правила ли си някакви изследвания? Ако си с поликистоза, протиозачатъчните не са решение. По-добре потърсете причината за образуването накистите.

# 5
  • Мнения: 3 453
Имаш фоликулярна киста. Много често се образува при стимулация, особено ако не се бие Прегнил. После си се пука сама или с помощта на някакво лекарство.
Извода - така или иначе стимулациите с Клостилбегит или производни не могат да бъдат повече от 5-6 месеца, затова такива стимулации са безсмислени, без таймиране на овулация с Прегнил!
Аз бих сменила лекаря.
 Клостилбегита никак не е безобиден, за  да си позволяваме опити от рода "я да видим, дали от самосебе си ще се спука фоликула или не".

И как така лекарката ти е следяла овулацията, като чак в началото на новия цикъл е установила задържан фоликул?! Rolling Eyes
При стимулация фоликула или фоликулите се проследяват до спукването им. Ако се превърнат във фоликулярни кисти, то лекаря следва да знае за това много, преди да е дошъл новия цикъл, а не да го установява в последствие. ooooh!

# 6
  • Мнения: 3 294
Подкрепям Хоуп , много правилно го е написала  Peace
Valikir аз съм с поликистоза и бях на противозачатъчни 2 месеца , пих по две хапчета вместо по едно хапче на ден и в началото на третия цикъл се изчистих  Peace

# 7
  • Мнения: 2 261
Пия хапчета от 7 месеца и повече и нищо.Сега комбинирам и с билки.

Дано сега имам успех поне . Ще пиша  Hug

# 8
  • Мнения: 3 453
Вали,
хормоните как са? Според мен имаш нужда от читав репродуктивен ендокринолог. Внимавай с билките, че аз изгубих 6 месеца, за да оправям поразии, причинени от билки. Tired
Успех! Peace

# 9
  • Мнения: 2 261
Всички за сега са си ок.
Даже сега съм на контрола за корекция на Елтирокса,ако се налага де!
Незнам вече,честно.Страх ме е да отида на доктор.
Ходя преди всичко като ме заболи и  за нещастие за последните 3 години  и 3 операции си докарах от кисти.
Надеждата ми с лекарства и лекари да се оправя е почти нищожна.
Историяти ми е дълга и лекари ме докараха до едно състояние ,което мога да нарека почти трагично.
Но темата е за друго все пак ,не е за мен!  bouquet
Успех с лечението момичета и скоро само да се хвалите!

# 10
  • Мнения: 98
Здравейте момичета,
виждам че всяка от нас има различни прблими преди да се сблъскам с подобно нещо никога не съм си и преставяла,че има толкова много жени с различни проблеми. Аз имам още един въпрос към Вас. По принцип М ми идва в продължение на една седмица, но от както ги почнах тези противозачатъчни ми спря след третият ден newsm12 дали причината може да е в Регулона?

# 11
  • Мнения: 1 284
Напълно е възможно.Аз бях на Марвелон,цикъла ми беше само 2 дни,а на третия само леко ми прицапа.

# 12
  • Мнения: 2 261
По принцип лекарите казват ,че става по оскъден.При мен даже последния месец имаше само кафеникаво със слуз,после малко кръв и край.Извинете за образността. Embarassed
Този месец док каза да спра хаповече и да си почина  малко и да видим сега какво чудо ще има след като не съм ги пила.Интересно ще ми стане чак .Ааааа и все  още ми го няма цикъла. newsm78Може пак да съм си отгледала някакво чудо.Ще ви пиша  и утре като мина ендокринолога и хормоните.

# 13
  • Близо до София
  • Мнения: 896
след две стимулации за инсе с клостилбегит един път и с фемара дтория път имах кистаи, предписаха ми регулон. единия път след десетия ден вече я нямаше, а втория път го пих 21 дена и след това изчезна.

успех  Hug

# 14
  • Мнения: 112
Здравейте. Аз месеца в който трябваше да започна стимулация за инвитро имах задържан фоликул. Док ми изписа Диане 35 и на другия месец го нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт