хранене с АМ и вода

  • 1 431
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
здравейте, искам да ви попитам по колко вода трябва да пие бебе, което се храни изцяло с АМ. Моето е на почти 2 месеца и от седмица сме само на АМ. Има дни в които пие по около 150 грама вода на ден, но има и такива в които изпитото количество е едва 50-60 грама. Това нормално ли е и как да накарам бебето да пие повече вода. дали е удачно да му правя млякото с повече вода. пробвахме чайчета, но не ни харесват. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 512
Всяко дете е различно и е различно и количеството на водата което изпива.Моето бебче не пие дори и по 10 мл.вода на ден,но аз не се притеснявам.Та нали чрез млякото си набавя необходимото и количество вода.Предлагам често,но не я насилвам.Пробвай ти да пиеш само мляко и тогава ще видиш дали ти се пие вода.Обикновено вода пропиват когато почнат да се хранят с друга храна,различна от млякото.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 185
Всяко бебе е индивидуално! Моят син е изцяло на АМ, а вече и пюрета и каши, но до сега не е изпивал повече от 70мл. вода за 24 часа. Да не говорим, че и АМ пие по 90мл. на ядене, а те са 4 броя за ден, т.е. той не отговаря на никакви норми от книгите за количество АМ и течности, но има пълни памперси и е едно жизнено и усмихнато бебе, наддава отлично - на 5 месеца и половина беше 7.800кг, а се роди 2.600. Дали да правиш АМ с повече вода - не мисля, че е удачно на кутията е упоменато, че промяната на определеното съотношение прави АМ не отговарящо на необходимостите на кърмачето. Чайчета и Марти не пожела, но след консултация с алерголог се оказа, че лайката в чая за бебета е алерген.
Радвай се на бебчето си и не се тревожи, не го карай на сила да пие течности! Ако все пак в теб стои тревога се консултирай с педиатъра си!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 173
Наскоро попаднах на една статия в здравно списание, в която се твърдеше, че до 6 месеца всъщност не е добре бебетата да пият вода - достатъчно им е само млякото, било то кърма или АМ. Според авторите бъбреците не са достатъчно добре развити в тази възраст, и е опасно да се приемат прекалено много течности, защото не могат да се преработят.
Моята дъщеря започна да пие вода чак на годинка, а преди това между 6 месеца и годинка пиеше по малко сокче.
Общо взето мнението ми е, че всяко дете е различно, и само си показва от какво има нужда.

# 4
  • Мнения: 1 477
След като си набавя достатъчно течности от АМ няма проблем. Peace

# 5
  • Мнения: 583
Дъщеря ми НЕ пие вода.

# 6
  • Мнения: 2 910
Моят син изобщо не пие вода, не я харесва засега, но не се притеснявам от АМ си набавя необходимото количество.

# 7
  • Мнения: 259
И ние не сме почитатели на водата. Имало е дни, особено когато е по-студено, в които сме изпивали по 20 мл вода. Как ли не се опитвах да я накарам да пие, бях се притеснила, че ще се обезводни. Но слава богу, засега всичко е наред. Моят съвет е да не се притесняваш и да следваш детето си, всичко ще си дойде на място.

# 8
  • Мнения: 27 524
Не е нужно да се дава вода на бебе, което се храни само с мляко. От там си набавя необходимото количество течности.
Синът ми пропи вода на 8 месеца  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 7 173
Всъщност по-горе имах предвид ето тази статия:
http://news.club.bg/163412.html
Не твърдя, че е вярна, просто е интересна.

# 10
  • Мнения: 1 372
Според мен не насилвай детето да пие повече, а предлагай вода и нека то само да пие според нуждите си.  Моята дъщеря е само на АМ и и давам вода.  В началото въобще не пиеше и правеше такава физиономия като усети че е нещо друго освен АМ, че си мислех че и давам оцет. Когато започнаха големите жеги започна да пие вода.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери пиеше по 5-10 мл вода до към 7я месец,т.е. не и се пиеше,но аз предлагах-без да насилвам разбира се.АМ е достатъчно като течности за деня.

# 12
  • Мнения: 1 473
Моят син е на АМ и пие вода. Давам му когато иска и по колкото иска, по съвет на педиатъра, стига да не е непосредствено преди ядене. На ден изпива към 100 мл. вода.  Не бих разреждала АМ. Определените на кутията количества вода и АМ не са случайни. АМ трябва да храни, а не да задоволява жажда.

# 13
  • Мнения: 4 335
Синьт ми не пие пове4е от 20мл.вода в най-добрите слу4ей Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 763
Синът ми е на АМ от раждането си. Вода пропи преди около седмица. Пие около 50-70мл на ден.

Общи условия

Активация на акаунт