За 1 сед антибиотик - дали ще се oтбие?!....

  • 1 342
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
 CryЗдравейте всички мами и щастливи бебоци!  Ще навляза направо в темата, че съм притеснена и търся съвет и кураж от вас - по-опитните и знаещите!Имам екзема в коремната област и дерматолога ми изписа доста силен антибиотик, заради който ще трябва да прекъсна кърменето за поне 1 седмица!!Смятам да се цедя за да поддържам количеството кърма, но се страхувам дали бебчо ще иска после да сучи след такъв период от прекъсване! Моля ви за съвет как да постъпя та да си запазя това удоволствие да продължа да кърмя!!! Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Искаш ли да споделиш какъв точно е антибиотика, за да може да получиш по-точна информация дали наистина се налага временно спиране на кърменето?
Иначе никой не може да каже със сигурност как ще подейства на детето такъв период без кърмене. Ако бебето е много малко, е възможно храненията с шише да създадат проблеми и да отказва да суче на гърдата после (което е преодолимо с много упоритост и повечко хватки за измамване). Ако е по-голямо, едва ли ще се отбие - но може тази седмица да е кошмарна, тъй като когато си около него, ще иска да суче и ще се нервира защо не му даваш Confused

# 2
  • непостоянно
  • Мнения: 981
а колко е голямо бебето?
когато голямата ми дъщеря беше на 6 и 1/2 месеца ми се наложи да пия антибиотик и не я кърмих през това време. при нас проблемът беше, че тя не ползваше биберон-залъгалка, нито пиеше вода и беше много трудно да я накараме да пие мляко от шише ooooh! да не говорим, че (както е казала Хедра) беше абсурд аз да я храня, защото в момента в който я гушнех тя се извърташе към гърдата и беснееше като не получаваше своето Crazy добрата новина е, че след като спрях антибиотика Йоана си засука без проблем Grinning дано и при вас се получи така Praynig ако пък не, пак може да се преодолее с най-различни хитринки както е писала и Хедра Peace УСПЕХ

# 3
  • Мнения: 698
След раждането на голямата ми дъщеря, се наложи да пия антибиотик. Казаха ми да не спирам кърменето и малката се изрина цялата. Спрях. продължих да изцеждам, за да запазя кърменията, а и малката беше доста ящна - каквото и давах - приемаше, но когато спрях антибиотика самата кърма сякаш се беше променила. Мъчихме се още месец и половина, и нещата съвсем отшумяха. Понякога не зависи от нас. Опитай се да направиш възможното. И имай предвид, че дори не кърмените деца растат добре. Малката я кърмих доста, но не виждам разлика в здравословното състояние на децата си или в развитието им. Успех и спокойно. Има различни начини. Все пак твоето здраве е много важно.

# 4
  • Мнения: 405
Бебчето ми е на почти 50 дни и тъкмо си бяхме намерили ритъма! Антибиотика най-вероятно е непознат на нашия пазар, понеже живея в Гърция, FAMVIR или famciclovir, но и в упътването пише да не се кърми, а и педиатъра ми каза да не кърмя докато го пия! мъчим се с лъжичка, но се изнервя милото и плаче и аз заедно с него! Търсих биберон с възможно най-малка дупка, та да се налага да смуче, че всички останали си капят, а пък биберон поема с лекота а като е гладно - като невидяло, незнам колко ще издържим така аз самата вече съм доста изнервена и притеснена а имаме още 6 дни поне.Много ми се иска да си продължи да суче после,предполагам ще има въртене на мозък и в крайна сметка който навие!! Praynig  Praynig Praynig(дано да съм аз)

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това не е антибиотик, а противовирусно средство (използва се за херпес зостер и херпес симплекс най-често) и мога да ти дам известна информация за него, която да обсъдиш с лекаря си. Тъй като е по-нов препарат, липсват достатъчно данни за приложението му при кърмачки, заради които се действа на сигурно и се препоръчва да се избягва употребата му. По данните за него обаче (и тъй като е много сходен с ацикловир, който е много по-добре проучен) се смята, че би трябвало да е доста безопасен за приложение. Съвременният съвет е за кърмачки да се използва ацикловир, който е доста по-добре проучен, тъй като фамцикловир не предлага някакви по-съществени преимущества пред него. Така че ако просто ти сменят лекарството, ще можеш да си кърмиш спокойно Grinning
Ако се обадиш на ЛЛЛ-Гърция, ще могат да ти дадат копие от справочника, където я има информацията презентирана като за лекари с всичките му референции, така че да може да отидеш при лекаря добре подкована Peace

# 6
  • Мнения: 405
Влязох в техния сайт  там може да открия някакъв тел.  Докато е време, може пък да спасим положението!! Моля те дай ми каквато информация имаш и за двата вида!!! Ах дано да стане работата!!!! Praynig Praynig Praynig Никога не съм си мислела че ще драпам  със зъби и нокти зада кърмя!!!

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 10:22 от Aнтонина

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Направо може да се обадиш на тел 210-6003249, на него ще ти дадат информация кой е най-близкият до теб лидер или пък погледни тук и отвори файла с имената и адресите на всички лидери в Гърция, за да видиш кой ти е най-близо и направо да му звъннеш:
http://www.llli.org/Greece.html
Ако нямат справочника - Medications and Mother's milk се казва - пиши пак да измислим нещо.

# 8
  • Мнения: 405
След като звънях на поне 10 телефона и не открих никой, (само една чужденка вдигна на първото ми обаждане и ми даде един тел. номер) се отказах да търся който и да било от ЛЛЛ Гърция. Те така и така тук са "много работливи" особено докторите, направо нямам думи!Намерих биберон с малка дупка, та се налага да смуче за да пусне, и ще се мъчим на гърда след хапчетата! Моля се само да не ми увеличат лечението, в понеделник ще ходя пак!!!  Sad

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съжалявам, че така се е получило... Confused
Бих могла евентуално да сканирам страницата и да ти я пратя, но не знам дали ще успея до понеделник, а и вече сте откарали половината лечение по този начин Confused

# 10
  • Мнения: 272
на мен също ми изписаха антибиотик-Co-Amociclav. Мога ли да го пия по време на кърмене?

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш - няма нищо притеснително за кърменето в него, на практика е абсолютно същото като Аугментин.

# 12
  • Мнения: 272
Благодаря ти. Започна да ака много воднисто и често. дали е от антибиотика?

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е - някакво количество от АБ преминава в кърмата, а всички антибиотици предизвикват нарушения в чревната флора и могат да доведат до разстройство при бебето. Не е опасно и ще спре след спиране на лекарството - дотогава може да  звъннеш на педиатърката да й кажеш, че е получил разстройство и да питаш дали е удачно да му даваш бебешките капки с пробиотик (което важи и за теб - хубаво е по време  и известно време след лечението с АБ да вземаш някакъв пробиотик за възстановяване на чревната флора и за да намалиш вероятността да получиш гъбички).

# 14
  • Мнения: 405
Joy baby_neutralДа се похваля на всички  искам, защото съм много щастлива!! Моето бебче след осем дни раздяла с цицата явно му е липсвала доста, защото си я лапна от първото подаване сякаш нищо не е било baby_neutral!! Grinning Благодаря ти Хедра за подкрепата явно напразно се притеснявах, че ще загубя прекрасната гледка отгоре, докато захарчето ми цока  цицата!! Grinning Пожелавам го на всички мами!!!

Общи условия

Активация на акаунт