Антифосфолипидни антитела?

  • 5 289
  • 7
  •   1
Отговори
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте!

От направените кръвни анализи в 7ма г. седмица става ясно, че за завишени въпросните антитела. Преди раждането на първото ми дете, имам един спонтанен аборт, но никой не ми е казвал причината, възможно е да е била тази. При втората бременност не си спомням да са ми изследвали антифосфолипиди...
Бих искала да попитам някоя от вас имала ли е тези  показатели завишени и каква беше терапията в такъв случай.
Порових се из интернет, явно се пие минимално количество аспирин и има риск от аборт.
Ще се радвам ако някой запознат ме осветли малко bouquet

P.S.  Забравих да спомена, че тъй като в момента се намирам в Рим, тук си правих изследванията за първи триместър и въпросното изследване на тези антитела е едно от задължителните. Не съм обърнала внимание, и в София ли е така?
Някой от вас сблъсквал се е с този проблем?
Излиза, че това е в основата на много от повтарящите се спонтанни аборти Sad

# 1
  • Мнения: 694
Здравей,аз съм със завишени антитела 17.30,имам 4 спонтанни аборта ,но и съм предразположена към тромбофилия ген .фактор.При първата ти бременност не ти ли бяха изследвани.Тук според случая се изписват аспирин и малки дози хепарин и вливания на имуновенин(поне моята терапия е такава)В Италия какво ти препоръчват? Hug

# 2
  • Мнения: 547
Здравей!На мен ми откриха антифосфолипидни тела със стойност 35 при горна граница на референтните стойности 10 буквално веднага след зачеването.Бях на терапия аспирин протект 1 таблетка-вечер я пиех.Около 15 г.с. при контролните изследвания стойностите вече бяха 15,а два месеца преди раждането 14.В Б-я не само че не е задължително това изследване при бременните,но дори и при двойки със стерилитет не всеки лекар го изисква.Да не говорим че само в София и Плевен правят имунологични изследвания и аз изпращах чрез куриерска служба кръвни проби за контролните изследвания.Не знам дали съм имала спонтанни аборти преди да почна терапия с аспирина,но точно в месеца в който започнах с аспирина видях първия си положителен тест.Възможно е да съм имали други зачевания,но още преди М. всичко да е приключвало заради тези антитела,а и аз си имам още едни антитела и НК клетки.По принцип за стойности като моите доц.Конова от Плевенската клиника беше назначила и фраксипарин и вливане на имуновенин,но бургаските гинеколози казаха,че това се правило само при инвитро и не спазих назначената терапия.От контролните изследвания се видя че аспирина добре се справя с антителата и доц.Конова реши да ме остави само на него.Желая ти успешно износване на бременността!

# 3
  • Мнения: 7 718
Обикновено се препоръчва аспирин и фраксипарин.

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Благодаря ви за отговорите, сега чакам резултата от повторния тест, защото го изискват след положителен резултат при тези изследвания. Но лекарката ми каза за всеки случай, докато чакаме  да взимам по 1 таблетка Аспиринета (тук така наричат Аспирин Протект може би), което съдържа 0.100 мг  аспирин.
Наистина е жалко, че при нас в София не правят тези изследвания, тук са 2 листа само за 1вия триместър Shocked.
Дано всичко е наред при повторния тест, макар че се съмнявам Tired
Успех на всички Hug
Имайте ги предвид тези гадни антитела, явно правят много бели.

# 5
  • Мнения: 382
Аз съм с два аборта- спонтанен и мисед. Освен генетичната предразположеност към тромбофилия, ми откриха и АФА /анти-бета 2 гликопротеин I антитела/. Всички изследвания си ги правих пожелание и за моя сметка, да не говорим, че гинеколозите в родния ми град не бяха чували за такива неща. Добре, че беше Нета да се информирам оттам. Доц. Конова ми назначи терапия с Аспирин протект от 15 до 28 ден на МЦ, а по време на бременността продължих приема му/ до 8-ми месец/, отделно ми вляха 3 пъти имуновенин в Плевен и всеки божи ден си слагах инжекции Фраксипарин 0.3 /спрях ги 3 дни преди секциото/.

# 6
  • Мнения: 4
здравей те! имам проблем на моя близка и откриха плацентарна недостатъчност и малко околоплодни води . Тя е с високо кръвно ,ходене по мъките .тя е в 6-ти месец дай те ми съвет какво да правят?

# 7
  • Мнения: 694
Ами трябва да се консултира с лекар или да пие малки дози аспирин.Успех.Само да попитам възможно ли е тези антитела да са главна причина за неуспехите,защото аз имам и ген фактор който се свързва с тромбофилия?

Общи условия

Активация на акаунт