Операция при варикоцеле?

  • 6 135
  • 6
  •   1
Отговори
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Здравейте.
Знам ,че има много писано по темата.Прочетох голяма част от нещата ,но все пак няколко въпроса ме глождят. Rolling Eyes
Вчера след преглед при андролог ,на мъжо му поставиха диагноза двустранно варикоцеле.В ляво ІІІ фаза ,в дясно І фаза.Лекаря му е казал ,че вероятно проблема е поне от 5 години. Confused Опитваме за бебе от този месец,тъй като през март тази година загубих бебе в 23г.с.След това си направих  изследвания за хламидии,цитомегаловирус,микоплази,гъбички  и инфекциозни заболявания.Всичко ми беше наред.Миналата година забременях сравнително лесно на третия месец след като започнахме опити.За това никога не съм допускала ,че може да да има някакви проблеми,особено при него.Имам две бремености преди 9 години.И двата пъти винаги се получаваше веднага след като започвахме опити.
Вчера андролога му е казал да си направи спермограма ,като намекнал ,че е много възможно причината за късният ми спонтанен аборт да е в него.Излишно е да ви казвам ,че снощи беше смазан.Дава си вид ,че не се притеснява ,но всъщност изглеждаше като парцал.
Първия ми въпрос е възможно ли е наистина , влошеното  качество на спермата ,да доведе до проблеми при настъпване на оплождане?Не видях никъде подобно инфо.Дали е по-добре да пекратим всякакви опити за сега?
Спермогарма ще правим най - вероятно в четвъртък (след 5 дена въздържание).Лошото е ,че сме от Бургас ,а тук няма нормална лаборатория където да се направи,но ще опитаме все пак.Андролога е настоял.
Прочетох ,че като добър специалист се препоръчва д-р.Кацаров от Александровска.Другата седмица мъжо ще ходи до София и ще опитам да му запиша час.Искам да питам ако някой скоро е записвал там ,дали изобщо ще мога да го запиша  за толкова скоро?И кой друг бихте ни препоръчали?
Четох ,че има риск да се влошат нещата след операция ,която при нас вече е наложителна поради напредналия стадии,но ако все пак спермогарамата е добра ,вероятно е по добре да изчакаме да забременея преди да я направим???
И последно да попитам ,дали на прегледа при андролога трябва да присъстваме и двамата или е желателно да отиде сам?
Лекаря вчера ,му дал идиотския съвет да не ми казвал какво било положението ,за да не съм се стресирала и да ми се покачат нивата на пролактина.(ужасно тъпо според мен)
Много въпроси станаха,за това ще се спра до тук.Благодаря предварително на всички които ще се включат по темата.  bouquet

# 1
  • Мнения: 397
Идеално, че сте се насочили към д-р Кацаров. Той ще иска да види читава спремограма. Така, че едва ли ще признае тази от Бургас. По-добре мъжа ти като дойде сутринта в София да я направи в специализирана клиника по стерилитет и до следобяд ще са готови резултатите. Така или иначе доктора преглежда след 14 часа (мисля, че беше във вторник и четвъртък само). Обади се първо в частния му кабинет, за да си запишеш час (дано да има толкова скоро) и да видиш дали не е в отпуска. Но дори и сега да го няма, в началото на септември ще се върне. Сега обаче ще направите спермограма в София и тя ще е валидн апоне в следващите 3 месеца. Спермогенезата се променя най-малко през 3 месеца. Не вярвам късния ти аборт да се дължи на варикоцелето. Не бива мъжа ти да си вменява някаква вина. Ако е бил увреден сперматозоид (или с грешен генотип) бремеността щеше да приключи до 12 г.с., в 23 г.с. според мен има друга причина и патолозите след аборта трябва да са ти я казали или написали някъде. 
Отговор на другите въпроси относно това дали да прекратите опитите, кога да направите операцията и т.н. ще ти даде най-добре (съобразно състоянието и спермограмата н амъжа ти) д-р Кацаров.
На прегледа може да отидете и двамата, може и той сам. Това си г орешавате вие. Доктора е много любезен и внимателен и отговаря на всички въпроси изчерпателно.

Последно: това, че преди години си нямала  проблем със забременяването, нищо не означава. Сега е възможно спермограмата да е много влошена, тази диагноза се нарича "вторичен стерилитет". Същото се случи и при нас.
Успех!

# 2
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
  bouquet Много благодаря galka.
Кацаров преглежда в понеделник и сряда.Обаче никой не вдига в кабинета.Не знам дали записването става също само в понеделник и сряда? Rolling EyesАко някой има мобилен,може ли да го даде?
И да попитам  за спермограма в специализирана клиника ,трябва ли да си запишем час ,или отиваме там и казваме какво искаме?Много въпроси станах. Embarassed
......
Последно: това, че преди години си нямала  проблем със забременяването, нищо не означава. Сега е възможно спермограмата да е много влошена, тази диагноза се нарича "вторичен стерилитет". Същото се случи и при нас.
Успех!
Знам ,че преди години може всичко да е било наред,но мисълта ми беше ,че според андролога в Бургас ,варикоцелето на съпруга ми е от преди 4-5 години ,а аз си забременях и миналата година без проблем.Така че много се моля да няма проблеми със спермограмата,и да мога да забременея пак преди да му се направи операция.Понеже пише ,че в някой случай  след операция нещата се влошават. Confused

# 3
  • Мнения: 2 423
Д-р. Кацаров е много добър доктор имам само стационарен съжалявам.

А това със съвета на доктора да не ти казва мъжа ти какво му е полужението е тъпо  Shocked мое мнение Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 397
Пухчо,
може би е в отпуск. Все пак е август. И аз знам само за стационарен телефон. Мисля, че септември не е толкова късно. За спермограма няма предварителни часове. Но заради отпускарския месец не е лошо да звънеш предварително в някоя от клиниките, за да питаш дали работят.
Пак ти казвам, отговорите за забременяване преди или след операцията ще даде първо резултата от спермограмата и най-вече заключението на д-р Кацаров. Ние тук можем само да гадаем. Дано да нямате проблем. А на вас нищо не ви пречи да си правите секс и бебе през това време. Нямате забрана за това, нали? Laughing
И още нещо: аз лично ти препоръчвам въздаржание пълни 3 дни, понякога при 5 дни въздаржание се получават грешни занишени резултати. Поне с нас се случваше така. то, зависи и от случая де....Абе, незнам универсална рецепта няма. Аз изхождам от нашия конкретен случай, който не е миродавен.

Не е задължително спермограмата да се влоши след операцията. При нас подейства обратно т.е. подобри се и то в пъти. Резултата го виждаш в подписа ми. 

# 5
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Galka,maia,много ви благодаря за отговорите.  bouquet
Не успях да се свържа с д-р.Кацаров дори на мобилен,очевидно е в отпуск човека.
Ще почакаме да започне работа и ще запишем час за преглед.Тогава ще направим и спермограма в някоя клиника по репродуктивно здраве в София.Само като чух, символичната цена на изследването в  Бургас  и придобих представа колко качествено ще да е то. SickМъжо се решил да го направи,тъй че ще видим какво все пак ще кажат.
А междувременно,ще продължим с  опитите за бебче,може пък точно докато си мислим ,че е невъзможно да вземе да се получи.(обикновено все така става) Crazy

# 6
  • Мнения: 3
Д-р. Кацаров е много добър доктор имам само стационарен съжалявам.

А това със съвета на доктора да не ти казва мъжа ти какво му е полужението е тъпо  Shocked мое мнение Rolling Eyes

 
  #2gunfire Не бъдете много хиперкоригирани и адаптирани към настоящето.  
  Защо не попитате психолог преди да обсъждате ненаучно въпроса, щом не знаете до сега, че психонервното състояние играе най- важният елемент в процеса на оплодителната способност така като при мъжа така и при жената.  (Доказателството, че много жени забременяват следкато чустват спокоени след осиняване или след като преместят на планинският чист въздух). Peace

 Според мен лекарят, което съветва да не споделите проблемите, даже на най- близък партньора, има точно целта да бъдете спокоени и да ви лекува тихо и таено, не само органично, а и психонервно. Той е опитен и много добре си знае  работата, аз го харесвам, макар, че не сте написали името му и не го познавам.

Общи условия

Активация на акаунт