СПЕШНА ЖИВОТОСПАСЯВАЩА ПОМОЩ ЗА БРЕМЕННА И ДЕТЕТО Й В USA!

  • 2 088
  • 28
  •   1
Отговори
  • Между два живота
  • Мнения: 132
ПРИВЕТ! ПУСКАМ ТЕМАТА С УБЕЖДЕНИЕТО, ЧЕ ОБЕДИНЕНИТЕ СИЛИ НА МНОГО ХОРА МОГАТ ДА ВЪРШАТ ЧУДЕСА!

Спешно трябва да се изпрати (до няколко дни) животоспасяващо лекарство (което е вид хранителна добавка) на бременна и бебето й от България в АМЕРИКА. Ако не стигне до тях навреме бебето се губи, а рискът за майката е огромен. DHL, FedEX, UPS, TNT не могат да свършат това.
Моля, ако някой знае за някого, който ще пътува за USA тези дни нека пише

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ОТКЛИКНАЛИТЕ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО!  bouquet

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 23:20 от Tatti

# 1
  • Мнения: 5 183
DHL, FedEX, UPS, TNT не могат да свършат това.

Аз нямам нищо общо с Щатите, но ми е чудно как пък тези компании да не могат да свършат тази услуга?  newsm78
Успех!

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Какво е това лекарство - хранителна добавка?
С рецепта ли се издава, до каква сума е?
Знам, че DHL  не транспортират хранителни продукти, за лекарства не съм сигурна.

# 3
  • Мнения: 7 837
Майка, трудно е да се вкарват ей така лекарства, особено ако не са одобрени от ФДА. Може би, затова са отказали. А и това е някаква добавка, не лекарство.

И изобщо, какви експерименти си правите, Rajana?

Пожелавам добър завършек на майката и бебето.

# 4
  • Мнения: 2 563
А американските лекари на глава ли стоят докато чакат хранителна добавка от България да спаси бебе?

# 5
  • Мнения: 2 674
 За съжаление тези фирми ,които са  Ви отказали е имало защо:

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/clearing/restricted/medication_drugs.xml


Съмнявам се някой да се навие да си сложи главата в торбата.

Желая успех на вашите приятели.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 16:04 от zonka

# 6
  • Мнения: 868
съжалявам, че жената има проблем. Според мене, жената трябва да направи всичко възможно (и нейните лекари) да потърси начин тука, с тукашни лекарства първо.

Не е ясно защо искат лекарство от България. Защото е по-ефикасно ли? Да, в Европа има повече лекарства. Ако едно лекарство не е одобрено от ФДА, не означава че е вредно или проблебно. Причините са чисто икономически и всичко се контролира от големите фармакологични компании.

Дори лекарството да не е одобрено от ФДА, може да се внесе. Трябва да е изписано от лекар в БГ и да има кратко обяснение защо. Трябва да се спомене, че е за лична нужда единствено (големи количества не може да се внасят). Освен това, някои лекарства трябва да се съхраняват при специална температура и условия, та може би затова DHL i подобните са отказали. Самата компания, производителка на лекарството, би трябвало да го изпрати, заедно с всичките му документи.

А, иначе, може и някой да го донесе. Надявам се, че е предписано от лекар, и се надявам, че майката е изчерпала всички възможности тука в Щатите.

# 7
  • Мнения: 1 783
За да стигне до САЩ има нужда от писмо или преведена рецепта от бг лекар да придружава пакета.

# 8
  • Мнения: 2 674
Къде го четете  това,че трябва да е придружено от преведена рецепта от бг лекар?

 Аз видях точка 4 от линка и там е написано следното:

The individual seeking to import the product affirms in writing that the drug is for the patient’s own use and provides the name and address of the doctor licensed in the United States responsible for his or her treatment with the product  or provides evidence that the product is for the continuation of a treatment begun in a foreign country.


Би било хубаво,ако авторката  даде малко повече подробности.



# 9
  • Мнения: 7 837
Хранителните добавки не са лекарства. А и, кой доктор ще напише рецепта на пациент, който е на 9000 км.
Достатъчно щатски сайтове има, които продават разни добавки "панацеи". По съдържанието, може да се намери заместител. И да се експериментира...

# 10
  • Мнения: 2 674
Напълно съм съгласна,че хранителни добавки и лекарства не са едно и също нещо.Тогава защо куриерските фирми отказват транспорта им.Станаха много въпросите......

# 11
  • Мнения: 7 837
Явно политиката на куриерите е такава. А и може да е нещо, забъркано от лечител, например. Как ще се докаже, какво точно е съдържанието?

Райана, ако напишеш основните съставки, може и да намерим някакъв еквивалент тук. Макар че винаги съм подхождала с недоверие към подобни лечебни техники...

# 12
  • Мнения: 1 783
Къде го четете  това,че трябва да е придружено от преведена рецепта от бг лекар?

Говоря от опит - майка ми получи лекарства от България изпратени с Бг пощи и ги задържаха в митницата. Получихме писмо да представим един от въпросните документи, които описах. Изпратихме писмо и след няколко дни изпратиха.


Към авторката - за съжаление не бих могла да помогна, не пътувам скоро.

# 13
  • Мнения: 2 674
Аха,Биз.

# 14
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Благодаря на всички включили се! Натъжава ме нюанса подозрителност, но тя е обяснима в необятния интернет (и не само), където много хора злоупотребяват с доверието на други.

За съжаление цялата информация, с която разполагам я имате. Получих апела за помощ, изпратен от моя позната- изключително етичен и интелигентен човек. Варвам на информацията й и, че наистина е притисната до стената от време и невъзможност да телепортира ценния медикамент до дъщеря си и бъдещото й внуче(финансови възможности не и липсват, но в случая затрудненията очевадно са от друго естество).

Призивът й за съдействие бе отправен с циркулярно познато до познати, приятели, колеги. Аз съкщо го препратих на свои познати, живеещи в странство.
Нямайки друга възможност да й помогна с необходимия й човек, но вярвайки, че зад океана текат критични часове за два живота, реших понеда дам гласност на потребността на три жени в криза...

Съгласна съм, че не е безобидно подобно пренасяне-не задруго, а поради риска от некоректност...
Аз знам, че в този казус няма такъв риск и затова си позволих да ангажирам вниманието на толкова много хора, четещи и пишещи тук!... Няма да Ви убеждавам да предоставите доверие-предоверяването е твърде опасно.

Това, което бих могла да направя е да накарам (ако й е по емоционалните сили и време) Рени Железарова (жената, чиято дъщеря и бъдещо внуче са в опасност )  да се включи тук. Или ако аз науча подробности да ги допълня към темата.
Убедена съм,че ако някой, действително можещ да помогне се види и поговори с Рени всичките му резерви ще отпаднат!
 

Общи условия

Активация на акаунт