Проблем с крачето

  • 498
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мами. Имам момиченце на 6 месеца и 19 дни. Родихме се с искривено дясно краче. Ходихме на ортопед когато малката беше на 2 месеца и доктора ни увери че крачето ще се исправи само когато детето проходи. Да но сега забелязвам че тя въобще неще да стъпва на това краче. Държи го във въздуха. Като я сложа в проходилката за малко стъпва само на правото краче и скача само на него. на 23 август отново имаме час при ортопеда.  Има ли мами които са имали дечица с подобен проблем и как са се справили с проблема? Дали ще можем да ходим нормално?

# 1
  • Мнения: 630
Здравей,аз съм била така като бебе,краката са ми били криви(ходилата).Когато съм била бебе са ми ги гипсирали,така ми казаха ,и сега са добре,на 32 години съм,няма проблем.Аз ги забелязвам малко,но не е чак очевидно.Така че не се притеснявай,сега вече всичко е напреднало и мисля че няма да има проблем.Но колкото по-рано,по-добре за детето.Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Твоят ортопед какво мисли за проходилките?
Моят ме посъветва да не ги използвам. Дъщеря ми е на 6 месеца и 20 дни, но проходилка няма да купуваме.

П.С. Пост-ът ми е малко встрани от темата, но ми е интересно какво казват другите ортопеди за проходилката.

# 3
  • Мнения: 72
Моят ортопед също не препоръчва проходилките. Каза че е по добре детето да проходи самичко.
Братовчедка ми започна да слага нейното дете в проходилка когато беше на 6 месеца и на 8 проходи и сама неискаше да стои в нея. Въпрос на личен избор. Peace

# 4
  • Мнения: 774
Питай в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269257.0 ,там отговаря др. Живков.
Надявам се да ти е от полза Peace

# 5
  • Мнения: 72
Mari^  благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт