Чистих тиквички

  • 2 602
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Почистих огромно количество тиквички и сега целите ми длани са покрити в една зелена гадост. Отгоре на това трябва постоянно да я поддържам влажна, в противен случай се спича и ме опъва страшно. Жулих я с телта за чинии, пробвах и с оцет, няма спасение. Имате ли идеи с какво да я махна?

# 1
  • Мнения: 3 034
с олио? на принципа на кола маската ако се махне  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 804
С белина , пробва ли ?
Аз за това тиквички не беля !

# 3
  • Мнения: 5 001
Остържи си ръцете и после измий остатъците с веро.Не е страшно.Друг път ползвай ръкавици и си готова  Hug

# 4
  • Мнения: 13 171
С гъбката за тефлонови тигани, но после се намажи с кремче или олио.

# 5
  • Мнения: 3 268
С белина , пробва ли ?
Аз за това тиквички не беля !
Shocked Малко е краен този метод.С топла вода и сапун се изчиства без проблем.

# 6
  • Мнения: 27 524
С прах за пране  Peace

# 7
  • Мнения: 12 648
За в бъдеще.
Съвети, ама кой ли ги иска
1. В повечето случаи не ги чистя.
2.  Ако толкова държиш да ги чистиш - белачката за краставици.

# 8
  • Мнения: 2 804
Shocked Малко е краен този метод.С топла вода и сапун се изчиства без проблем.
Защо да е краен , ако вземе да изпере един чифт гащи не мисля че е толкова драстично .
Не съм посъветвала да си одере кожата я !

# 9
  • София
  • Мнения: 604
аз май нещо не съм наред-ама не мога да разбера от какво е тази зелена гадост?
нали тиквичите са с кора, и с нещо като мнооого финно бодливо мъхче. От него ли се е изсушила кожата?
Пробвай с топла вода, веро,сапуни и т.н  и след това с някакво мазно кремче или тоалетно мляко

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз много не обичам да ги чистя заради тази гадост. Но тя постепенно пада след няколко пъти миене на чинии или пране.  Просто следващият път си сложи ръкавички.

# 11
  • Мнения: 3 205
За ципата, която ти се е получила сега върху ръцете не мога да ти помогна, но следващия път, като белиш тиквички, си слагай сол на ръцете - топваш дланите и пръстите, като свърши - пак. Така веществото не се втвърдява върху кожата. С белачка за краставици пак ще се изцапаш, защото в един момент трябва да хванеш почти обелена тиквичка. Затова - сол и няма да имаш проблеми.

# 12
  • Мнения: 393
По тази причина, карам някой друг да обели тиквичките Joy
Майтапа на страна-с топла вода и гъба за измиване на чиниите (с четка също става), малко сапун, после крем/лосион и нямаш проблем  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 001
аз май нещо не съм наред-ама не мога да разбера от какво е тази зелена гадост?
нали тиквичите са с кора, и с нещо като мнооого финно бодливо мъхче. От него ли се е изсушила кожата?
Пробвай с топла вода, веро,сапуни и т.н  и след това с някакво мазно кремче или тоалетно мляко
Като тръгнеш да белиш или стържеш тиквичката,тя си пуска един такъв стипчив сок,който се налепя по ръцете.Аз например винаги си ги остъргвам тиквичките,защото не обичам кората,а и не винаги откривам на пазара толкова пресни тиквички,че да няма нужда да се маха кората.Остъргвам ги и после или с обратното на ножа или с гъбата за чинии си остъргвам ръцете под течаща вода,измивам се после със сапун и когато приключа с домакинстването се намазвам с кремче.....
 Не припадам,че трябва да се поизцапам малко  Laughing
Който пък иска да не се цапа ,да си сложи ръкавици(от тези найлоновите,за еднократна употреба).Аз слагам винаги,когато беля пресни картофи например,защото боядисват трайно кожата....

# 14
  • Мнения: 3 268
Shocked Малко е краен този метод.С топла вода и сапун се изчиства без проблем.
Защо да е краен , ако вземе да изпере един чифт гащи не мисля че е толкова драстично .
Не съм посъветвала да си одере кожата я !
Гащите с белина ли ги переш?Щото аз ги пера със сапун и топла вода.Иначе съм съгласна,че като изпере нещо,ще се оправят ръцете й.Мен белината ме смути,не друго.

Общи условия

Активация на акаунт