Кога кръстихте бебенцето си?

  • 4 420
  • 109
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Задължително ли е това да стане на/след 40 ден?Лично на мен ми се иска,живот и здраве,като родя  да не чакам толкова.Искам по-рано да си има ангел-хранител Praynig
И как избрахте кръстника/кръстницата?Аз съм леко разочарована от кумовете-не ги познавах много преди сватбата и не искам да им дам и тази роля.

# 1
  • Мнения: 1 367
Моят син ще бъде кръстен след няколко дни.За кръстница избрах моята най-близка приятелка.Според мен тя е най-достойна да му бъде т.нар. Духовна майка.Ние не поддържаме отношения с кумовете на сватбата ни,затова няма да са те.

# 2
  • Мнения: 4 290
Кръстих синът си малко преди да стане на две годинки, точно на Великден. Второто също искам да го кръстя на този празник, но мисля да не чакам толкова време.

# 3
  • Канада
  • Мнения: 494
Кръстихме го месец преди да навърши годинка.Мисля,че избързахме,но свекървата много настояваше да е преди годинката.Не съжелявам за времето,когато е кръстен,по скоро за хората които бяха кръстници,но......станалото-станало.За второто живот и здраве ще мислим по трезво Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
Задължително ли е това да стане на/след 40 ден?Лично на мен ми се иска,живот и здраве,като родя  да не чакам толкова.Искам по-рано да си има ангел-хранител Praynig
И как избрахте кръстника/кръстницата?Аз съм леко разочарована от кумовете-не ги познавах много преди сватбата и не искам да им дам и тази роля.

Не, не е задължително, разбира се.  Peace
Ангел хранителят, както казваше Ванга, зависи от деня, в който е родено бебето. На всеки ден има светец. Той пази детето и е добре да се почита, дори ако не може да се кръсти детето на него.
Кумовете си ги разделихме - моята най-добра приятелка и неговият най-добър приятел. За да няма после разочаровани и обвинения  Simple Smile
Кръстникът тепърва си го търсим. Не бързаме  Peace

dany_ip, не точно заради теб, но все се чудя и дивя, на много, много, ама много жени и майки, които правят какво ли не в разрез с техните разбирания, но само и само на свекървата да е. Как може такова нещо?  ooooh! Момичета, отстоявайте себе си, уважавайте се, защитавайте себе с и децата и не ближете задници. Независими чии  Stop Naughty

# 5
  • Мнения: 1 103
И двамата ги кръщавахме когато станаха на една годинка съчетах двата празника в един .

# 6
  • Мнения: 133
Задължително е да е след 40-тия ден  Peace
До тогава майката и бебчето нямат право да влизат в църквата. А бебчето ще си има ангел-хранител, през тези 40 дни, имай вяра  Peace
За кръстник не е задължително да избираш кума. Важно е да е човек, който да му е духовна майка/баща, както е казала steli76. Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 13
Нашето кръщене ще бъде на 16.08-точно на годинката.Стана провал с кръстника,няма да може да дойде,затова кръстница ще бъде бабата на дъщеря ми.Питах-може.Мислихме и за други приятели,но накрая решихме,че няма по-добър духовен наставник за малката от нейната баба.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Голямото ми дете го кръстихме когато стана на 3 години. Няма задължителен период когато трябва това да се случи. За кръстница избрахме момиче, което аз съм кръстила и с което моето дете си играе.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Кръстихме я на първия й рожден ден,просто така решихме с тати. Peace

# 10
  • Мнения: 4 753
Още не сме го кръстили... И няма да го кръстим, докато не порасне и не се осъзнае, какво му разбира сега главата...  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 121
Кръстихме го на 6 месеца, на Стефановден. Цялата рода не спря да ми опява как съм могла да чакам толкова дълго Shocked Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 39 713
Дияна кръстих на 4г. Кръстникът и познавам от 10г, много добър приятел ни е.
Алекс живот и здраве мисля да кръстя на именния му ден. Ще бъде на 1,3г.

# 13
  • Мнения: 8 242
Кръстихме го на Вяра, Надежда и Любов (16 септ.) - беше на 3,5 месеца

Едва ли ще отидеш да кръщаваш новородено .. иначе до 40 ден не се допуска МАЙКАТА в църква, защото се смята за нечиста..
Ако искаш бебето и на 2 дни го късти  Crazy

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 01:23 от duhi_puhi

# 14
  • Мнения: 1 341
Кръстихме малката на 11м. 24 юни-Еньовден, не беше предвидено просто така се получи. Радвам се, че я кръстихме на хубав ден.

Общи условия

Активация на акаунт