Отговори
  • Мнения: 12
Как се справяте с различните желания и интереси на децата си по време на ваканциите? Моите имат разлика от 5 години и много трудно си играят заедно. Навън е още по-трудно, защото сега няма много деца, малкото иска да е постоянно с голямото, изобщо голяма врява е. Давайте интересни идеи, защото моите са на изчерпване! Благодаря! Grinning

# 1
  • Мнения: 625
Брат ми е 5 години по-голям от мен и никога не можех да играя с него пълноценно,а много исках.За кратко е може би възможно,но за по-дълго е доста трудно да им се задържи вниманието върху едно и също нещо.А и е нормално да е така.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Не стана ясно на каква възраст са децата, но щом малкото ходи, приемам, че са поне на 2 и 7 съответно. Или 3 и 8, но дири и да са на по 1 и 6, няма голяма разлика в решението.
Най - добре би било да вземеш бавачка за малкото, така че да можеш пълноценно да се занимаваш с голямото. Може и обратното, но все пак първия вариант би бил по - удачен според мен.
Ако нямаш финансова възможност за това - ами, стойте си в къщи, където голямото дете може да играе, като държиш малкото далеч - най - добре - в друга стая, за да не му пречи. Когато излизате, ходете там, където големият човек има какво да прави - все пак той играе... как да кажа, "истински", не просто рови наоколо, и дръж малкото надалеч - забавлявай го ти, така че да не пречи на голямото в заниманията му.


Обикновено децата имат толкова голяма разлика за удобство на майките. Намирам за крайно нечестно, обаче, поради финансова невъзможност за наемане на необходимата помощ едно малко, невинно същество - по - голямото дете - да бъде превърнато набързо в домашен помощник, или, по - често, в бавачка за по - малкото. Голямото също е дете, има право на своето време, на своята ваканция, на своите игри, на своето време. А ти, като си искала второ дете, си длъжна да се грижиш за него, без да ангажираш с това голямото дете - едва ли си искала неговото информирано мнение по въпроса, преди да направиш бебе.

# 3
  • Мнения: 9 814
Моите племенници са с 5 години разлика и никога на нищо не си играят заедно.
Сега каката е 3-ти клас и предпочита да чете, да кара колело или да си прави прически. А, малкият логично си бута камиончетата и тича с деца на неговата възраст. Но, за това голяма "вина" има и пола на децата- едното е момче, другото момиче.
Интересното обаче че, племенницата ми обожава да си играе с дъщеря ми- разликата им е 6 г. Игрите им основно са свързани с кукли, дрехи, прически.
Имаме също така много близко роднинско дете, момче на 11 г., брат му е на 7, всяка година ходим с тях и родителите им на море. Малкото дете никога не играе с нашето, но пък по-голямото учудващо постоянно се занимава с дъщеря ми без никой да го кара.

Та явно всичко зависи от характера на самото дете не само от разликата.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Моите деца са със 7 години разлика и от различен пол. Заедно са в състояние да зяпат телевизия, да гледат филм на кино, да се хранят заедно или за броени минути баткото да прави смешки или да показва нещо на малката. Малката обичаше да ходи до училището, когато още не се прибираше сам, изобщо обича да го придружава до и от разни места. Друго какво - понякога може да се подгонят, понякога и големия хуква по пързалките и люлките със сестра си, когато беше малка е влизал с нея в детски кътове, за да влезе и тя. Приемам за нормално да нямат много общи интереси, но са толерантни и се изчакват - първо единия да си получи дозата забавления или да си свърши работат, после другия.

Обикновено децата имат толкова голяма разлика за удобство на майките. Намирам за крайно нечестно, обаче, поради финансова невъзможност за наемане на необходимата помощ едно малко, невинно същество - по - голямото дете - да бъде превърнато набързо в домашен помощник, или, по - често, в бавачка за по - малкото. Голямото също е дете, има право на своето време, на своята ваканция, на своите игри, на своето време. А ти, като си искала второ дете, си длъжна да се грижиш за него, без да ангажираш с това голямото дете - едва ли си искала неговото информирано мнение по въпроса, преди да направиш бебе.
Майките раждат децата си, когато са готови или могат физически да родят второ дете или семейството може да си го позволи. Лична територия!

# 5
  • Мнения: 145
Моя бизка има две момичета с 8 г. разлика. Играят си на учителки и ученци...После си сменят ролите. Но струва ми се родителите играят голяма роля за това дали децата ще се заиграят заедно...

# 6
  • Мнения: 244
Разликата с брат ми е точно 5 години. Доста добре си играехме заедно, макар, че е имало моменти, в които ме дразнеше и  пречеше. Аз бях мъжкарана като дете и намирахме общи игри-правехме химични експерименти с вода и водни боички, борехме се, играехме с колички, с лего,карахме колела, обожавахме да гледаме заедно екшъни, като след това ги разигравахме.

Наистина, да се очаква от по-голямото дете да е бавачка, не е редно, но е съвсем нормално да помага, както в дома, така и за гледането на братчето/сестричето си. От родителите зависи да балансират между различните изисквания на децата си, но не и да съобразяват собственото си желание и готовност за второ дете с първото.

Общи условия

Активация на акаунт