Защо месо през ден?

  • 410
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
Педиатъра на дъщеря ми каза, че месото (аз съм избрала пуйка и пиле като за начало) трябва да се дава през ден. При положение, че не давам жълтъци и т.н., трябва ли наистина да се съобразявам с това, или и то е поредния принцип от бг-схемата, който спокойно мога да пропусна?

# 1
  • Мнения: 5 713
И аз още не съм дала жълтък, а месото ядем през ден. В дните когато е без месо, слагам сирене. Поне аз си мисля, 4е се дава през ден за да не се натоварва стомах4ето. В една книга Детска кухня, но не си спомням от кой, пишеше до годинка месо 3-4 пъти седми4но.

# 2
  • Мнения: 3 379
Принципно месото е по-трудно смилаема храна, така че при захранване с месо е добре да се прескача. Не виждам обаче логиката да се продължава така след като бебето е захранено с месо... Например можеш около 1-1.5 месеца след като си захранила да даваш и по-често, нашата педиатърка ни беше казала по 4-5 пъти седмично спокойно още дори в началото на захранването с месо (около 10-ти месец).

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
... или и то е поредния принцип от бг-схемата, който спокойно мога да пропусна?
По нашенската схема мисля, че месо се дава ежедневно. Съответно в детските кухни, където рецептурника е на ХЕИ дават всеки ден месо - един ден в супата, на другия ден в основното. Ако детето е с добър хемеглобин, аз лично не виждам проблем да яде месо през ден и така правя с дъщеря ми. Ние не ядем ежедневно месо и може би по тази причина не съм имала съмнения, че схемата е ОК. Месното хранене е добре да бъде обедно независимо дали се дава ежедневно или по-рядко.

# 4
  • Мнения: 6 206
Отначало по бг схемата /шестия месец/ е през ден, чак към деветия десетия месец се минава на всеки ден.
Иначе идеята им е да редуват, един ден месо, един ден жълтък.
Ти какво питаш - искаш по на често или по на рядко да даваш месо?
Каква ти е идеята?

# 5
  • Мнения: 5 228
Принципно питам, защото не можех да разбера каква е логиката. Идеята ми е да давам по-често, точно защото не редувам с жълтъци.

# 6
  • София
  • Мнения: 592
Аз за сега давам 2 пъти в седмицата  Thinking
Вие ме хвърлихта в размисъл с тази тема...
Да не се окаже, че е малко  Thinking
Жълтък още не съм дала.

# 7
  • Мнения: 6 206
Не знам да ти кажа.. Аз към седмия, осмия месец бях дала жълтък вече, че и сирене...
Та редувах един ден картофено пюре с жълтък и сирене, един ден месно. Така докъм единайстия месец, когато започнах месото ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт