Температура 38-39 без никакви симптоми

  • 4 162
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
От три дни Вики е с температура,през деня 37.5-38 , а вечер 38.5 - 39.5. ,но досега педиатрите не откриват никаква причина за това състояние.Искат да и изписват антибиотик, а аз не искам.Увиваме се в мокри чаршафи,мажем се с оцет,но ефекта е само временен.А и нурофена не може да се пие "вечно". Та молбата ми е ,ако някой е попадал в такава ситуация да сподели опита си.

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Как така без никакви симптоми? Thinking
Нели тези дни е така, но след прегледа се оказа, че е със силно зачервено гърло. Но пък отвсякъде и личеше, че й има нещо. Температурата много бързо я поваляше. Особено пък едната вечер като достигна 39 градуса- едва гледаше. Иначе и тя пие Нурофен, но след 2 дни вече няма температура.
Дано по-бързо да оздраве детенцето spoko

# 2
  • Мнения: 596
Може да е с възпалени уши или пък с бъбречна инфекция.Дано обаче нищо да ви няма,ама аз само да те падсетя да искаш да и се направят изследвания на кръв и урина, и УНГ да и види ушите.

# 3
  • Мнения: 1 455
и аз щях да предложа да й направите изследване на урината, за да се изключи бъбречна инфекция.
Дъщеря ми е двигала температура до 39.5 без абсолютно никакви други симптоми. не е от бъбреци, така че нямам идея какво е било, но е била така най-много 5 дни. Докторът ни изписа антибиотик, но аз реших да почакам още малко и не го дадох, за което не съжалявам. Давах много течности и детето се оправи. До Нурофен или ефералган свещички прибягвах само когато температурата отиваше над 38, иначе нищо.
Наскоро пак вдигна температура и всичко мина за един ден, защото веднага й дадох хомеопатични препарати и така не сме стигали до никакви лекарства.
поздрави и дано се оправите скоро

# 4
  • Мнения: 2 452
От три дни Вики е с температура,през деня 37.5-38 , а вечер 38.5 - 39.5. ,но досега педиатрите не откриват никаква причина за това състояние.Искат да и изписват антибиотик, а аз не искам.Увиваме се в мокри чаршафи,мажем се с оцет,но ефекта е само временен.А и нурофена не може да се пие "вечно". Та молбата ми е ,ако някой е попадал в такава ситуация да сподели опита си.

Може да става въпрос за розеола. Точно така протича - висока температура (понякога до над 40 градуса) без никакви симптоми; на 4-5 ден температурата рязко спада и се появява специфичен обрив (тук има доста теми по въпроса).

ДД се прави с уроинфекция, затова не е лоше да им подскажеш на педиатрите да изследват урина.
Надявам се да е розеола!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Т "от нищо" не се вдига  Naughty!

Въпросът е да си изясни от какво е.

# 6
  • Мнения: 786
Благодаря ви мами за бързата реакция.Два пъти и правят обстоен преглед - гърдички,уши,гърло - нищо.Урината също и изследваха за инфекция и там нищо.Днес е 4 ден и довечера сме на преглед и доктора има предложение за антибиотик.Хич не ми се дава и на мен и все се надявам да се разминем.Сега е направо замръзнала 36.7 , а вече гори.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Вирус, на 4 ден трябва ве4е да няма Т. Преди 3 месеца дъщеря ми беше така 2 дни я водих на лекар, нищо и няма. Лекарката ни каза вирус, ако на 4 ден не свали Т тогава ще ни изпише антибиотик, но слава богу ни се размина. Организмът се бори , това е много хубаво, само притесненията за майката са големи. Бързо оздравяване ви желая!

# 8
  • Мнения: 786
Ето ни вече весели и здрави Laughing И знаете ли какво се оказа... урочасана!Днес цял ден се скъса да плаче и я заведох при една баба да и бае и след 30 мин. нямаше помен от кошмарните преживявания.А за температурата вече сме забравили.

# 9
  • Мнения: 1 455
Много се радвам , че вече сте добре и сте се разминали с гадните лекарства.  Grinning
поздрави

# 10
  • Мнения: 2 452
Ето ни вече весели и здрави Laughing И знаете ли какво се оказа... урочасана!

 Shocked Shocked Shocked Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 1 062
Ето ни вече весели и здрави Laughing И знаете ли какво се оказа... урочасана!

 Shocked Shocked Shocked Shocked



Това звучи доста абсурдно..................

# 12
Интересно, интересно - кажи къде ги намирате тези баби, че и ние да се лекуваме с тях, а не да давам купища лекарства на детенце Thinking Thinking

# 13
  • Мнения: 1 983
и ние от днес следобед сме така,вдигна 37.9,дадох й Нурофен в 16.30 ,а сега е с 37.5,иначе няма никакви други симптоми,само дето яде всичко каквото намери,аз си мисля ,че е зъб и дано наистина е това,като говорих с педито ми каза да й давам Нурофен и Ефералган свещички като ги редувам,ох дано се оправи по-бързо,защото в неделя заминаваме на море и няма как да го отложим,а много ми се искаше да я заведем Praynig

# 14
  • Мнения: 1 533
Ето ни вече весели и здрави Laughing И знаете ли какво се оказа... урочасана!

 Shocked Shocked Shocked Shocked



Стига бе! Бъзикаш се предполагам!
Яна два пъти е вдигала Т по същия начин, без никакви други оплаквания. За три дни "прегаря" и се оправя. Лекарката ни каза че е вирус, защото има специфично обривче по небцето, характерно за вирусните истории.

Общи условия

Активация на акаунт