Банкова сметка на детето

  • 2 347
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Поради по-високи доходи,за съжаление загубих детските на малкия и с вторият ми съпруг решихме за да не ощетяваме детето да му открием банкова сметка,в която да вкараме определена сума пари.
Интересува ме каква е процедурата по откриването на детски влог и кой ще може да оперира с този влаг?
Бившият ми съпруг може ли да има претенции?

# 1
  • Мнения: 700
Трябва да попиташ в някоя банка. Там на място ще ти обяснят как седи въпроса. Ами просто недей да казваш на бившия си съпруг. Какво толкоз, що пък трябва да знае всичко. И на детето не казвай, то е малко и не разбира, де, но може да се изпусне и да се похвали примерно.

# 2
  • Мнения: 317
каква е процедурата по откриването на детски влог и кой ще може да оперира с този влаг?
Бившият ми съпруг може ли да има претенции?
Моят съвет е по-добре не се забърквай с детски влог.Вярно лихвата е малко по-висока, но пък бумащината е много повече.Детето ти ще може да тегли само след навършване на 18г., до 14г. -с разрешение от съда и съгласие на двамата родители, от 14-18г - разрешение от съда и съгласие на единия родител. Поне в банката, в която съм аз е така. Може и условен влог- да упоменеш, че разпореждането става с твое съгласие. Но най добре си направи един отделен влог на твое име, но да си знаеш че това пари за детето- така избягваш и бумащината други проблеми.

# 3
  • Мнения: 597
Май така ще направя за по-сигурно.Ще открия влог на мое име,за да няма излишни емоции.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
освен това май за дв се налага съгласие от съдия за да изтеглиш ТИ парите, които си внесла....
вярно сега мислиш, че няма да се наложи да теглиш, но пък ако се наложи си е разправия - иди доказвай що и за какво искаш да ги теглиш....

# 5
  • Мнения: 1 425
... Но най добре си направи един отделен влог на твое име, но да си знаеш че това пари за детето- така избягваш и бумащината други проблеми.
И аз мисля че е най-добре така. С детските влогове само проблеми ще си докараш.

# 6
  • Мнения: 1 327
защо не погледнеш и за застраховките към Алианс? има със спестовен характер

# 7
  • Мнения: 2 199
По-добре не откривай на името на детето, защото ако после искаш да теглиш ще трябва съгласието на бащата, или поне това е моят личен опит.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
защо не погледнеш и за застраховките към Алианс? има със спестовен характер

И изобщо застраховките живот със спестовен характер? Аз имам таката - от една страна осигурявам малката, ако не дай Боже стане нещо с мен..., от друга след определен брой години тя получава парите, понеже така съм направила договора.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
защо не погледнеш и за застраховките към Алианс? има със спестовен характер

И изобщо застраховките живот със спестовен характер? Аз имам таката - от една страна осигурявам малката, ако не дай Боже стане нещо с мен..., от друга след определен брой години тя получава парите, понеже така съм направила договора.
но май срока е дълъг...и при спешност не можеш да теглиш...което пък мен ми се вижда малко рисково с това обезценяване на парите напоследък...

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Не, не можеш да теглиш. Аз направих застраховката с идеята ако нещо на мен се случи дребната да получи някаква сума....Щото нищо не се знае...При бьсно летящите коли насам-натам...А отделно съм направила банкова сметка на мое име, която е наречена на малката и от там мога да тегля при крайна нужда.

# 11
  • София
  • Мнения: 737
И за мен вариантът със сметка на твое име си е най-добър.
 
Иначе като Morgana и аз съм си направила застраховка. Напоседък обаче ме човърка какво ще се случи, ако с мен стане нещо. БНД става попечител и се разполага с имуществото на детето, без да си е мръднал пръста?!  Naughty
Май трябва да се организирам и да проуча нещата  newsm78

# 12
  • Мнения: 597
Момичета,мислете по-позитивно за нещата от живота!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 477
И за мен вариантът със сметка на твое име си е най-добър.
 
Иначе като Morgana и аз съм си направила застраховка. Напоседък обаче ме човърка какво ще се случи, ако с мен стане нещо. БНД става попечител и се разполага с имуществото на детето, без да си е мръднал пръста?!  Naughty
Май трябва да се организирам и да проуча нещата  newsm78
И на мен това ми е болния въпрос....Още повече, че той няма собствено жилище и със замах би се наместил като попечител в моя апартамент! #2gunfire #2gunfire А и има право да тегли от банкови сметки и да продава имоти.....вярно, че със специално съгласия, но все пак може...Замислила съм да произведа завещание и да имам изпълнители на завещанието - говорих с едни приятели, съгласни са. Това е, за да има контрол върху това как и какво си завещал...Аз толкова измислих, ако някой има идея да казва Wink

Общи условия

Активация на акаунт