Дали кърмя правилно?

  • 5 801
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Дъщеря ми е на кърма от раждането. Кърмя от двете гърди, защото кърмата не тече в изобилие. За първия месец наддаде 1кг, за втория - 710г.
Педиатърката ни ми каза да й давам да суче от двете гърди по 10 мин на 3 часа. На мен ми се струва, че 10 мин не са й достатъчни да се нахрани, но пък тя не пуска зърното и 30мин да стои на гърда. Дори често след това повръща. Въпросите ми са следните:
1. Да я кърмя ли както е казала педи, но по-начесто?
2. Как мога да разбера дали е повърнала само излишното мляко?

# 1
  • Мнения: 1 404
1.Кърми си докато пусне сама зърното,10 мин може да са недостатъчни,за да потече задното мляко,което засища бебето,бебетата нямат часовник Wink
2.Ами ако не се разплаче след това от глад....
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 3 743
Там е работата, тя не пуска сама зърното. Дори когато се кърмим в легнало положение, продължава да си го ползва за залъгалка, докато заспи дълбоко. Тогава аз го издърпвам и млякото изтича от устата й, защото като спи суче без да гълта  :roll:newsm78

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Трябва да се примириш,че отначало ще сте като залепени.И моят син беше така.Особено вечер сучеше с часове.Просто мъникът иска да сте заедно и да те усеща.Давай да суче когато и колкото поиска.И ще имаш спокойно и щастливо бебе.Можеш да пробваш да му даваш в продължение на 2-3 часа само от едната гърда.Даже да изглежда празна,след известно сукане, продължава да пуска ново и ново мляко.Така след време едната гърда ще му стига за едно ядене.
Забрави часовника,при първо неспокойство давай да суче,не можеш да го прехраниш.
Успех. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърми си на поискване  Peace
Синът ми беше качил 2,100 кг втория месец и педката предписа ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН режим на 3 часа само по 5минути. Първо, че  е невъзможно да го накарам да се откаже да суче в указаното от педката време и второ няма как да издържи 3 часа на глад. Затова предложих на шега на педката, ако се навие тя да го гледа през 3-те часа между кърменията, за да мога да му правя режим, ако ли не иска ще си кърмя както ми е на сърце - нон стоп. Тъй като кърмех легнала като заспеше принца лесно се оттеглях от него, а той спеше спокоен. Наистина, бебетата не пускат зърното като заспят и се образува вакуум и не е лесно отделянето му. За целта леко вкарвах пръстта си в ъгълчето на устичката му, колкото да влезе въздух и така се освобождаваше зърното лесно. Не дърпай, че ще си разраниш зърната.  Peace
 Въпреки, че много ядеше синът ми не повръщаше. Частния ни педиатър ни увери, че кърмените бебета не преяждат и че няма опасност да им се разшири стомахчето, а ако им дойде в повече ще го върнат. Т.е. всичко което повърне детето му е дошло в повече - не  се кахъри  Hug
Не си струва да опъваш отсега нервите на детето си, за да задоволиш капризите на лекарката. Спокойното дете ти гарантира и на теб спокойствие и здрави нерви!

# 5
  • Мнения: 3 743
Здравей.Трябва да се примириш,че отначало ще сте като залепени.И моят син беше така.Особено вечер сучеше с часове.Просто мъникът иска да сте заедно и да те усеща.Давай да суче когато и колкото поиска.И ще имаш спокойно и щастливо бебе.Можеш да пробваш да му даваш в продължение на 2-3 часа само от едната гърда.Даже да изглежда празна,след известно сукане, продължава да пуска ново и ново мляко.Така след време едната гърда ще му стига за едно ядене.
Забрави часовника,при първо неспокойство давай да суче,не можеш да го прехраниш.
Успех. Hug


Пробвах този вариант да суче само от едната гърда в продължение на 2-3 часа, но резултатът беше 140г за 10 дни, и се върнахме пак на по 20-30 мин от едната и после 20-30 мин от другата гърда. Не знам дали някога изобщо ще имам достатъчно материал, че да се кърмим само от едната гърда newsm78

# 6
  • Мнения: 1 121
Не слушай педиатърката, а кърми на поискване. Нормално е в началото да те ползва за залъгалка, моят син правеше абсолютно същото. Важното е, че наддава доста добре. А по колко повръща? Много и на фонтан или по-малко като след оригване? Ако е малко, не мисля, че има проблем. Следи памперсите, ако не е рязко намалила количеството напишкани и наакани памперси, значи въпреки повръщането си поема достатъчно количество мляко.

# 7
  • Мнения: 121
Gali80,  Hug
Само спокойно- ще имаш достатъчно материал, дотогава докато ти желаеш да кърмиш! Laughing

И аз бях така в началото- давах на всяко кърмене и двете гърди. Сега суче от едната и рядко предлагам другата гърда. След като Стефан направи 3 месеца започна да суче по- бързо- за около 10 мин през деня е готов и сам ме пуска. Кърмата ми се увеличи през последните няколко седмици, т.к. той започна да се буди 2-3 пъти нощем, за да яде.
Стефчо е изключително кърмено бебе- кърмя на поискване; вода, сокчета и пюрета - не давам  Naughty През 1 и 2-рият месец качи по 900гр., 3м.- 500гр.; 4м.- 800гр./ако това може да те успокои по някаъв начин/
Кърми, винаги, когато детенце покаже признаци на глад и до тогава, докато прецениш, че му е необходимо!  Hug

# 8
  • Мнения: 3 663
за първото категорично не я слушай, за тия 10мин нито ще се наяде спокойно, нито ще си задоволи сукателния рефлекс
при мен поне последното слизане на кърма, което усещам е около 20 мин след като е почнал да суче (приблизително) и предполагам, че точно това е онова прословуто мазно и хубаво мляко
то може и после да има де, но аз не го усещам вече Simple Smile
а за другото не знам  Rolling Eyes аз кърмя само от едната на хранене и ако пририта преди следващото давам пак последната...

# 9
  • Мнения: 175
Това за 10 мин е направо  Shocked Shocked Shocked
Тая педи, ....
Кърми докато пусне сама гърдата, после можеш да предложиш и другата и спри да гледаш всякакъв часовник.
Че то детето не знае кога изтичат 10 мин, Това е ужасен съвет от педиатър!

# 10
  • Мнения: 984
Бебето задължително трябва да се оригне след кърмене. Иначе или повръща или коликите се засилват. Дори да спи вече е добре да го повдигнеш леко и да го потупнеш /лекичко/ по гръбчето.
15-20 минути обикновено са достатъчни дори при по-слаб сукателен рефлекс на бебето. Така че споко.

# 11
  • Мнения: 175
Бебето задължително трябва да се оригне след кърмене. Иначе или повръща или коликите се засилват. Дори да спи вече е добре да го повдигнеш леко и да го потупнеш /лекичко/ по гръбчето.
15-20 минути обикновено са достатъчни дори при по-слаб сукателен рефлекс на бебето. Така че споко.

О, това с оригването не е вярно!
Има деца които почти не се оригват
Моята се оригваше първоначално като голям човек, после спря, съответно и аз спрях да я повдигам , мъча потръскване и т.н. Никога не е  повръщала!

# 12
  • Мнения: 638
И аз си задавам същия въпрос  #Crazy И моят син ако го оставиш не пуска, така си заспива и си държи гърдата. И аз така ми давам да суче колкото и когато поиска, но ми се получи проблем със зърната - осмукал ги е много лоо, много ме боялт. Мажа разни кремчета, но понякога няма време за това. Приемам съвети всякакви.

# 13
  • Мнения: 175
И аз си задавам същия въпрос  #Crazy И моят син ако го оставиш не пуска, така си заспива и си държи гърдата. И аз така ми давам да суче колкото и когато поиска, но ми се получи проблем със зърната - осмукал ги е много лоо, много ме боялт. Мажа разни кремчета, но понякога няма време за това. Приемам съвети всякакви.

Остави ги голи гърдите без дрехи, а зърната намажи с малко кърма и така да си изсъхне кърмата по зърната , но на въздух, че се спарват от дрехи, бельо!

# 14
  • Мнения: 374
Не гледай часовника, ти най-добре можеш да усетиш кога бебо суче и кога си задоволява сукателния рефлекс. И аз в началото почвах да кърмя с часовника до мен, докато усетих, че това е излишно. Бебка яде всеки път различно време, а пък докато са малки са по-слаби, поспаливи и имат нужда от повече време. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт