Кърмене и вода на 1г.

  • 949
  • 24
  •   1
Отговори
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Здравейте мили мами!Ние си се кърмим съвсем успешно и няма изгледи за отказване,което разбирасе ме радва.Обаче не пием вода ,докато беше по -малък не се притеснявах много,и сега не се шашкам особено защото доста си цока ,мокри си памперса нормално и доктора ми каза да не го мъча за водата ,но все пак с вас как стоят нещата.Още неможем да пием  от чаша ,а от биберон категорично ми отказава ,лято е повече се поти, ooooh! чудя се и аз,какво да правя.При вас как е?

# 1
  • Мнения: 4 242
И Ива не кусва все още, но пък ние сме на 7,5 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 771
Моя син е само на кърма. И вода не иска да пие, а още по малко и от биберон, за това аз му давам след кърмене с лъжичка по една две лъжички.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мая пропи вода изобщо към 11м, а в по-големи количества (над 20 мл/ден) - чак след 1,2 - 1,4г.
Пробвай да му я предложиш по нов начин - например със сламка или чаша с човка, но без стоп-клапата - направо да му тече в устата, като я надигне да пие (има чаши с човка без стоп-клапи).

# 4
  • Мнения: 3 161
Че е лято лято е и е хубаво да се поемат течности, но децата май не се потят - поне при нас не съм забелязала изобщо такова нещо.

# 5
  • Мнения: 1 547

emem, децата се потят и още как  Wink
нали това е начин да се справят с летните горещини и точно затова се препоръчва да се кърмят по-често в случай, че отказват вода.  Sunglasses

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...но децата май не се потят...
Потят се, потят се и още как Simple Smile

# 7
  • Мнения: 590
И Ели не искаше изобщо да вкуси вода.  Имаме 4-5 броя шишета с биби, но тя ги смята за играчки и ги размята насам-натам. Та около 6 месеца и оборудвах едно шише Авнт с човка и го дадох да си  играе. След няколко седмици забелязах че е схванала за какво спужи. Започна да пие по малко водичка, но не повече от 30мл дневно.  Забавлява се като връща част от нея на фонтан - като кит Laughing И аз първо опитах без стоп клапата, ама тя се давеше Sad

# 8
  • Мнения: 2 274
Тъкмо щях да пускам подобна тема. Днес открих, че бебо е жаден, така жадно изпи водата (и аз не зная защо му я предложих...а не беше гладен - 100%)..
С какво да му я давам, за да не е биберон. Нямам нерви и време да давам с лъжичка. Малък ли е за чаша с човка или  сламка? Кой начин  е по-безопасен за кърменето (имам предвид да не се отбие, заради лесното пиене на вода???)

# 9
  • Мнения: 1 034
Ицо до преди 2 месеца пиеше най-много по 10-20 мл. вода от шише.Сега обаче знае къде стои шишето с водата и сам си иска. Изпива не-повече от 100-120 мл. кърменето при нас е само през нощта. С чаша пие много добре още от преди 3-4 месеца. Много му е забавно да пие от шарени чаши,  с които и аз си пия капучиното. Дърпа ми чашата от ръцете и се налага да подменяме чашата с капучино с такава с вода.
Не се притеснявай! Явно дедето си набавя течности от кърмата, супичките. Ако е жаден, едва ли ще стои кротко. На тази възраст вече им се разбира, когато си искат нещо. Опитвай вече да му предлагаш по-често вода с обикновена чаша.

# 10
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Благодаря ви за отговорите ,милички знаех си че ще ми помогнете  Hug.Споделяйте,колкото повече толкова по-добре Grinning

# 11
  • Мнения: 3 379
Гого, когото още кърмя успешно, не пиеше изобщо вода докъм годинката, пропи едва преди около месец. Пие водата или от чашка с човка, или от обикновена чашка (с помощ де). Сега, явно и защото е топло, си пие водичка. Аз и преди всеки ден му предлагах, но без да настоявам, той много си играеше да я изплюва, докато един ден пропи... Не се притеснявай и продължавай да предлагаш.

# 12
  • Мнения: 2 807
Малък ли е за чаша с човка или  сламка?

Има много удобни чашки на Avent със стоп клапа, която разбира се, ако не харесваш, можеш да махнеш - продават се с различни накрайници: имат и за след 3 месеца (гумен е) и за след 6 (пластмасов).

За сламка май е още малък, щом досега не си му давала от шише.
Иначе синът ми пиеше от сламка някъде около 9- я месец Wink

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
имат и за след 3 месеца (гумен е) и за след 6 (пластмасов).
Пластмасовия е гадееен. Аз го взех чак когато Мая беше на 18м, и съжалих - тя не пиеше толкова от него, както от мекия, да не говорим, че т.к. е твърд, разглабянето му е ужас. Мисля си, че и само с мекия (зеления) да си пие - няма нищо.

# 14
  • Мнения: 280
Моята Наталия се поти доста и сега през лятото пие доста водичка - към 500мл изпива на денонощие (с "магичното" Wink шише на Авент с пластмасов накрайник). Това не й пречи ни най-малко на апетита, просто в тези горещини й се пие...

Общи условия

Активация на акаунт