цени и формиране на цени на стени гипскартон

  • 11 454
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
как се формира цената на преградна стена гипскартон ? в конкретния случай 7квадратни метра с единична скара и картон от двете й страни . палаща се за 7 квадратни метра труд или за 14 кв. м.?
цената , която поискаха майсторите (само за труд ,говорим , без материал ) е 20лв. на кв.м.
по сведения от приятели и познати цените вървят средно 17-20лв. споменават се цени дори от  15лв.
какъв е вашият опит ?

# 1
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Зависи за къде става дума Wink За София може и 20-30лв на кв.м. да ти искат,а за Добрич например 8-10лв на кв.м. - само поставяне, шпакловка и шкурене отделно. А за преградна стена се смята и от двете страни или при теб 14кв.м. Всичко е до пазарлък!

# 2
  • Мнения: 518
благодаря gadelinka !
става дума за София . и не говаря за няква сериозна фирма , която например работи с дизайнери и за по-имотни клиенти , а за средностатистически майстори , които в нашия случай  работят двама в дружина !

# 3
  • Мнения: 518
прощавайте , но пак ще напомня въпроса си ! айде моля Praynig, още някой трябва да е правил гипскартонови стени ! моля помогнете , че да не ни излизат криви сметките  Confused!

# 4
  • Мнения: 161
Ами.... 20 лв поставянето ами за други операции ще ви искат ли -напр. за рязане на линеен метър и прочие. Според мен поискайте крайна стойност на всичко което ще правят за да излязат всякакви такива "подробности", които на въпрос "колко взимате на квадратен метър?" не излизат. Също уточнете степента на завършеност - шпакловки и пр. за да не се окаже че бояджията после ще иска повече пари за пришкурване и пр. Хитро е да ги накарате после те да ударят поне една ръка на грунд и боя защото така лъсват всякакви недоизкусурени ръбчета и пр.
Виждал съм и двете - единият ми каза висока цена, но човека разбира че всичко си влиза - рязане, напасване и пр.вторият ми каза ниска цена на квадрат ама после като представи подробната сметка --- не ми се говори.
Същото и при поставянето на фаянса - някои казват 30-40 лв на квадрат, но работят по-бавно и изпипват всичко  и това е окончателна цена, а съседа ми се хвана с един - 15 лв на квадрат ама хх за изравняване на пода, хх за подготовка на стените, хх лв. на метър за рязане на плочки - изпляска му банята и коридора за 3-4 дена и като му представи сметката то излезе по скъпо от моя уж "скъп" фаянсаджия. 

# 5
  • Мнения: 7 947
Ще си ремонтираме сутерена, където ще бъде нещо като лятна всекидневна...та по тоя повод мисля да го облицовам с гипсокартон, вместо да го измазваме. Имаме две оферти - труд+материял+шпакловка+боя - 24 лв на кв.м. И още една - 12 лв.кв.м само за труд. Само се чудя гипсокартон или гипсофазер...

# 6
  • Мнения: 518
 наистина голямо мазало става като тръгне да се пазари човек с български майстори  . а това с рязането на линеен метър направо ме разби  #Crazy ! ама те какво очакват - някой да им е разкроил парчетата , а те само да ги наковат ?!  иначе какъв труд плащам , щом има и отделна цена за рязане , те утре ще измислят и отделен ценоразпис  за наковаване на пирон ! цакали са ни с допълнителна цена на ръб , например за плочките около прозореца или както му казват "обръщане на ъгли". веднъж плащаш цялата квадратура на плочките , още веднъж ръбовете на линеен метър , което всъщност май си е редовна практика .
10 пъти питах мъжът ми какво са се разбрали и той отговаря , че му казали "в цената се включва всичко" , според него даже прословутото "обръщане на ъгли" по отворите за вратите , но нещо на последното не вярвам много .
всъщност , това което наистина ме втрещи , че смятат квадратурата на стената по 2 . е , защо тогава не ни казаха направо 40лв. на квадрат . това е преградна стена , няма да я оставим с гипсокартон само от едната страна я !
преди да пиша тук , питахме познати и мненията са 50 на 50 , че се смята веднъж и че се смята два пъти ! ще ми се да знам какъв е принципа и дали тези симпатяги не се  пробват да ни работят !

# 7
  • Мнения: 161
Ами съгласен съм че звучи абсурдно, но мой приятел работи в такава фирмичка за интериорни работи и си имат отделна цена и за рязането. Въобще не се бъзикам...  Peace
Затова ви давам съвета - викате ги на място и казвате - тук се прави това и това, накрая искам да изглежда по този начин и така да дават оферта. И за мен си имат основание - крепежните елементи,С-та , U-та и завиването на видии, конструкциите и пр. за всяка страна са си поотделно и за тях работата е същата като да облекат с гипсокартон две стени. Ако ще поставяте вътре изолации някакви също бих ви посъветвал да питате дали ще искат пари и заради това.

Общи условия

Активация на акаунт