Домашно пюре от кайсии и праскови!

  • 3 757
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте мами!

Бих искала да ви попитам, тъй като скоро идва сезона на кайсиите и прасковите /има по пазара, но още не са в силата си/ как мога да си направя домашно пюре от тях, но така 4е да стоят за дълго време. А също и нектар. Имам си кухненски робот със сокоизстисквачка. Мисля да използвам същите бурканчета, които сега използвам за бебока. Т.е бих искала да мога да ги стерилизирам и да му ги давам по-нататък, а не в прясно състояние.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вариш на пара за няколко минути,да поомекнат,пасираш(или пасираш директно,без да вариш),в бурканчетата и стерилизираш - но нямам идея колко минути,сигурно колкото на компотите им трябва,т.е. - 10-15 мин.
Аз лично не съм правила така,а приготвеното вече пюре насипвах във формички за лед,замразявах във фризера,готовите кубчета си изсипвах в пликче и ми беше много удобно - вадиш само колкото кубчета ти трябват(примерно за добавка към каша) или можеш да правиш комбинации с други плодове,замразени по същия начин,а не само пюре от кайсии.Ако ще го замразяваш може също да не вариш,а сурови пасирани да ги замразиш - до зимата детенце би трябвало да е достатъчно голямо,за да яде и суров плод.

Общи условия

Активация на акаунт