Стафилококи!!!

  • 1 881
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Здравейте!
Синът ми е на 1 г. 10 м. и боледува много често. Писна ми от антибиотици и силни капки, сиропи и т. н., от които ефектът е само временен и наскоро се обърнах към хомеопат /класически/.
Не знам доколко вие вярвате на хомеопатията, или предпочитате традиционната медицина, но в момента съм толкова объркана, че не знам на кого да дам вяра. Детето от доста време е със "задържана хрема", както се изрази хомеопата, имам предвид, че няма сополи, но хърка и сякаш нослето му е запушено. Преди няколко дни вдигна температура, свалихме я с температуропонижаващи препарати и 2 дни след това започнаха гурлите в очите /като при конюнктивит/. Взеха му носен секрет, изследваха го в лабораторията и се оказа, че има стафилококи. Обадих се на джипито и на хомеопата. Джипито категорично ми нареди да започвам в носа и очите Тобрадекс. Хомеопата ми даде Стафилококцинум. Засега предпочетох втория вариант и започнах капките /през устата/. Знам, че хомеопатичното лечение е по-бавно, но забелязвам, че очите започнаха да се изчистват от секрета. Проблемът е обаче, че пак вдигна температура. Притеснявам се, защото не съм сигурна дали хомеопатичният препарат ще го излекува, а после педиатърката определено ще ме прати по дяволите, ако разбере, че не спазвам това, което изписва. Аз обаче се уморих от едни и същи временни лечения - хем съм така, хем иначе. Ако има от вас такива, които са се уверили в положителния ефект от хомеопатичното лечение, нека ми споделят опита си. Какво бихте направили вие в такъв случай като нашия?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Очите на детето се оправят, понеже такъв е нормалния ход на болестта. Има период, в който "изглежда", че се болестта преминава. Специално говориха по новините миналата седмица за това. Едно е да си играеш на изграждане на имунитет, когато детето е здраво, съвсем друго - да рискуваш да му даваш преварена вода, когато има остра инфекция. Не бих давала на детето си АБ без да са направени нужните изследвания... и в никакъв случай не бих му "ги спестила", когато са предписани в резултат на изследването - както е в описания от теб случай. Детето си е твое, но... какъв е смисълът да рискуваш здравето му така?

# 2
  • Мнения: 550
Стафилококите трябва да се лекуват задължително !Лечението е около 20 дена с препарати,капки за очи и мехлем за нослето!!!Но това трябва да ти го изпише специалист след направените изследвания!

# 3
  • Мнения: 532
Специално за Стафилококи и аз бих предпочела антибиотично лечение!

# 4
  • Мнения: 100
Здравей, какво се случи с лечението? При моето дете се получи нещо подобно, страда много често от гнойни ангини, вече не знам колко антибиотици изпи  Sad Оказа се също така, че е резистенетен към повечето АБ. Та, след последното боледуване, направихме изследвания - показаха отново наситени стафилококи. Лекарката изписа АБ, но аз реших да опитам с хомеопатия, та 5 дни пи стафилококцинум (по 5 капки, 4 пъти дневно)... В сряда ще го изследваме отново, та да видим дали има някакъв ефект..... Praynig

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Ами бяхме морски, там малко се разсополивихме, та сега чакам да спрат сополките и ще пусна един секрет, да видим дали Стафилококцинума е изиграл роля. Ще пиша пак!

# 6
  • Мнения: 2 176
Интересен коментар на мами в алтернативния форумShocked Shocked

Разбира се, че е по-добре да се заведе на хомеопат, вместо да се тъпче/маже с боклуци!

# 7
  • Мнения: 417
Вече беше доста отдавна и съм позабравила подробности, но моята дъщеря имаше стафилок ауреас в носоглътката, който причиняваше редовни проблеми. Детето почти не можеше да спи. След три антибиотика тя се оправяше за кратко и след това се вложаваше пак. Заради тези коки открихме хомеопатията. За четири месеца и дадоха капки - веднъж месечно и вече май две години не сме имали проблеми. Та от опит- май хомеопатията ги лекува но удачно.

Общи условия

Активация на акаунт