Забременяване след лапароскопия

  • 13 448
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте,момичета!    bouquet
Не знам дали темата вече съществува,но имам нужда от помощ!
Направих лапароскопия преди 3 месеца,имах непроходима тръба(вече е проходима),а другата е отстранена!
Правим опити за бебенце ,но не става  Cry
Ако някоя от вас е забременяла след лапаро -нека пише,имам нужда от надежда,а сигурно не само аз, за съжаление Sad
Благодаря!     bouquet

# 1
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Здравей, Аза Simple Smile
Ако причината е била само тази, няма от какво да се притесняваш. Много момичета, забременели след лапаро ще се включат в темата, за да те убедят в това! Желая ти скорошно щастие Praynig

# 2
  • Мнения: 7 718
Само да кажа, че Галисис забременя след лапароскопия и хистероскопия. Joy
Но това е защото беше упорита и последователна. Peace
Аза, вярвай и мечтай. Laughing
Късмет ти желая, ако нямате други проблеми, ще стане. Hug

# 3
  • Мнения: 50
Благодаря Ви,момичета,че се отзовахте!!!    bouquet
Но както вече писах 1-та тръба е отстранена преди 6 години,а другата е проходима след лапарото.Но проблема е,че фимбриалният апарат й е унищожен.Както каза лекарят:"Маркуч с дупка" Cry  И вече втори месец като си видя цикъла-реве ми се и се съдирам от рев  smile3514   smile3511
Наистина много съм Ви благодарна,че се отзовахте! Hug  Hug  Hug
Ако някой е имал или,за съжаление,има такъв проблем,нека сподели
Благодаря!!!  bouquet

P.S.:galisis,това е чудесно,да ти е живо и здраво и мноооооого да те радва!!!!
Как стана????
Благодаря!!!

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 23:37 от Aza

# 4
  • Мнения: 646
Аза, а какво ти каза лекарят направил лапарото?
Моля някой ме поправи ,но фимбралният апарат е много важен за да стане зачеване по нормалният път. Ако съм права, поне да не си губи вримето момичето и да си прави планове за инвитро.
Аза, дано имате късмет. И аз съм в твоето положение с една тръба  и лапароскопия декември заради втората. При мен обаче беше прищипната. Незнам до колко имам шанс за нормално забременяване.

# 5
  • Мнения: 50
Лекарят каза,че имам под 50% шанс да забременея по естествен начин и че ако не стане до 1година ,да се обърнем към специалист по ин-витро.
Радостина,вярвам,че твоята тръба ще свърши идеална работа,щом е била само прищипната Praynig
Искрено ти желая успех Peace
  bouquet

# 6
  • Мнения: 646
Аз вече не вярвам Аза. З а мен това беше 3 лапароскопия и имам 3 извънматочни.
Но все пак продължавам да опитвм   bouquet

# 7
  • Мнения: 50
Мила,не трябва да губим надежда! Praynig
Мислила ли си за ин-витро?

  bouquet

# 8
  • Мнения: 646
И да и не. Преди 3 -таат лапароскопия бах почти навита за инвитро на спонтенен цикъл, но ме объркаха на цветната снимка ,че съм с хидросалпинкс и аз реших задължително да мина първо през лапаро, а се оказаза , че хидо изобщо няма. И ако трябва да съм съвсем честна даже и не си давам никакъв зор в момента. Нямам желание за секс, не се насилвам. Каквото стане - това. Ще го мисля по-нататък.  Hug

# 9
  • Мнения: 211
Моята лапароскопия беше март месец. Около 1 май съм забременяла. живот и здраве през януари ще съм мама  Grinning
Имай вяра, мила! Чудеса стават! Чаках 2 години този миг  , ще стане и при теб  Hug

# 10
моето лапаро беше миналата година април, към момента нищо. наесен започвам пак да търся причинте. успех

# 11
  • София
  • Мнения: 2 383
Имам лапаро през декември 2006 г. заради ендометриозна киста на левия яйчник. Последва лечение с Диферелин. След третия МЦ след лечението забременях от раз.
Успех на всички ви!  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
аз имам лапароскопия ,правена април 2005г. и от тогава има 3 бременности(само последната е успешна).
 

# 13
  • Мнения: 1 248
Правих лапаро преди година и половина и все още нищо  Sad

# 14
  • Мнения: 50
Благодаря ви ,момичета,че споделяте!
За тези от нас ,който все още чакаме  EFP ,остава само надеждата!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт