Хума за разкрасяване

  • 22 364
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Правила съм си маски на лицето с хума, но изобщо не ми изчисти лицето. По-късно прочетох, че хумата не трябва да се докосва до метални съдове защото полезните вещества се унищожават. Искам да разбера вие ползвали ли сте хума за разкрасяване и какви са вашите рецепти. Също така, знаете ли за какво са полезни различните по цвят видове хума. Вие от кой цвят хума сте най-доволни и за какво ги използвате?

# 1
  • Мнения: 404
аз съм използвала хума за косата веднъж.нз има ли някаква полза.

# 2
  • Мнения: 77
Аз си правя маска на лицето с хума и камфор. Разбърквам си я в пластмасова кутийка и с четка за рисуване се мацам Simple Smile. Видимо има ефект  Simple Smile

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Хума и розова вода.Видимо се освежава лицето.

# 4
  • Мнения: 5 001
Най-хубава и богата на полезни вещества е зелената хума.Тя се продава по пазарите,а не по козметичните магазини.Продава се на буци(а не в пакетчета на прах).....

Ако ви попедне хума на буци е хубаво да я държите на силно слънце,така се увеличават полезните свойства.Между другото не знам дали знаете,но хума на кашичка наложена върху петно на дреха спомага  да се махне.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 736
Аз съм си правила маски за лице с бяла хума + розова вода и масло от гроздови семена и лавандула. Много добре почистваше ама ме мързи да си забърквам сама (отнема 1-2 мин Laughing ) и затова си ползвам готови.
Подходяща е само за мазна коса, защото много изсушава.

# 6
  • Мнения: 3 641
Аз си правя хума+кисело мляко. Доволна съм. Все пак чудеса не могат да се очакват, трябва и козметик да се посещава Peace

# 7
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Най-хубава и богата на полезни вещества е зелената хума.Тя се продава по пазарите,а не по козметичните магазини.Продава се на буци(а не в пакетчета на прах).....

Ако ви попедне хума на буци е хубаво да я държите на силно слънце,така се увеличават полезните свойства.Между другото не знам дали знаете,но хума на кашичка наложена върху петно на дреха спомага  да се махне.
Ти винаги приятно ме изненадваш Hug
Къде по точно по пазарите да се търси хумата на буци,че аз от години питам тук-там и все казват ,че няма?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 815
Аз си правя хума+кисело мляко. Доволна съм. Все пак чудеса не могат да се очакват, трябва и козметик да се посещава Peace
Преди време и аз си правих хума+кисело мляко. Имаше добър ефект - избелва лицето и го освежава. Трябва пак да взема да си направя някой ден. От козметичка знам, че хумата е много полезна. Аз съм ползвала обикновената хума, не съм ползвала разни цветни.

# 9
  • Мнения: 372
Често си правя маска за лице с бяла хума и кисело/прясно мляко (но ако се стои с нея повече от 10-15 минути, може да раздразни кожата!) - и много добре ми действа Peace А след обтриване на лицето и с отвара от лайка - направо светвам  Flutter Иначе не използвам никакви скрабове и ексфолианти за лице, защото съм с по-суха кожа..

# 10
  • София
  • Мнения: 604
хума+кисело мляко+аспирин
хума+прясно мляко+мая за хляб
хума +вода
действа стягащо, избелващо и тонизиращо на лицето
за лайката и аз знам, че е страхотно после да се обтрие лицето, но все ме мързи и такава отвара да приготвям

# 11
  • Мнения: 3 695
хумата за какъв тип кожа се ползва или може за всички  Thinking

# 12
  • Мнения: 5 001
Най-хубава и богата на полезни вещества е зелената хума.Тя се продава по пазарите,а не по козметичните магазини.Продава се на буци(а не в пакетчета на прах).....

Ако ви попедне хума на буци е хубаво да я държите на силно слънце,така се увеличават полезните свойства.Между другото не знам дали знаете,но хума на кашичка наложена върху петно на дреха спомага  да се махне.
Ти винаги приятно ме изненадваш Hug
Къде по точно по пазарите да се търси хумата на буци,че аз от години питам тук-там и все казват ,че няма?
Извинявай,чак сега(днес) видях поста ти  Embarassed

Ами аз съм намирала където продават глина(при грънците,глинените изделия)....В София например съм купувала от Женския пазар...Някой път и бабите дето продават билки имат....Просто трябва да се гледа и да се пита.

Благодаря ти за милите думи  Hug Hug Hug Hug  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 5 001
хумата за какъв тип кожа се ползва или може за всички  Thinking
Ако ти е суха кожата,трябва да я слагаш в маска подходяща за суха кожа( пример: Зехтин,жълтък,хума)
Ако ти е мазна или смесена - може и само хума(освен в маски) да се намаже върху лицето....

# 14
  • Мнения: 3 695
хумата за какъв тип кожа се ползва или може за всички  Thinking
Ако ти е суха кожата,трябва да я слагаш в маска подходяща за суха кожа( пример: Зехтин,жълтък,хума)
Ако ти е мазна или смесена - може и само хума(освен в маски) да се намаже върху лицето....
благодаря TheNMaster, със смесена кожа съм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт