Две имена на детето, сложихте ли тиренце?

  • 2 816
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Има ли мами, които дадоха две имена на децата си? Това не се случва често, но към тези, които са го направили: сложихте ли тиренце? Мария Никол или Мария-Никол? Не знам дали има "изискване" като го записват - например задължително тиренце или пък без.  newsm78

# 1
  • Мнения: 78
мисля, че трябва да има тиренце Peace Хубаво име харесва ми!

# 2
  • Мнения: 9 814
Имам три познати, на които децата им са с двойни имена и трите са с тиренце:
Анна- Мария
Роуз-Мари
Анжела- Стела

# 3
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Е как без тиренце? Тогава имената стават наистина 2, а човек може да има само едно име. Когато е с тире пр. Анна-Мария е полуслято и е едно име.

# 4
  • Мнения: 1 795
На мен лично без тире ми харесва повече, но в България май си е по-обичайно да е с тире newsm78

# 5
  • космополитно
  • Мнения: 941
И аз имах подобни лутания-как е граматически по-правилно с или без тире. Забелязах, че при едни сложни лични имена тире има, при други-няма. Явно всеки си прави сам избора.
Аз сложих тире без желание-някак си по ми харесваха "свободно плаващите". И известно време тирето ме дразнеше. Sick Сега си мисля че е като мостче , обединяващо и придаващо цялостност на личното име (пък било и то съставно от две или повече имена).

# 6
  • Мнения: 1 364
Слага се тире между двете имена.

# 7
  • Мнения: 883
И аз благодаря за мненията. Предстои ми подобен избор, но вероятно ще е с тире. Дона-Мария

# 8
  • Мнения: 2 172
Да,сложих  Peace Теодора-Клавдия  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 4 362
Има тиренце разбира се  Grinning Дея-Мария

Общи условия

Активация на акаунт