Евентуален проблем с щитовидната жлеза!

  • 448
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте  Hug
Ще започна с това ,че преди година имах мисед аборт.След попадане на все некадърни гинеколози,започнах да правя изследвания каквито аз реша.Откриха хламидии.След терапия-излекувани!
Вчера бях на ендокринолог.След направена ехография доки ме изпрати да изследвам някои неща и ако се наложи след тях да се направят и доп. изследвания.Днес взех резултатите:
tSH 3.98 при реф. граници/ 0.27-4.2 (доки каза че е доста завишено .Трябвало да е до 2.5)
Sg-40/реф. 51-67
LY-52/реф. 22-40
Mo-7/ реф. 4-8
Еозоинофили-1/реф. 2-4
Каза ,че тези показатели означават възпаление на жлезата
Назначи ми да пусна утре допълнително -ТАТ, МАТ,Т3( тези хормони не се ли изследват в определен ден от цикъла,мисля че го четох някъде, но той такова нещо не ми каза)
Последното което каза беше ,че се съмнява за Хашимото, но не иска да дава диагнози предварително.Много ми е притеснено. Дано да не е това, но ако се окаже вярна тази диагноза, незнам как стои въпроса със забременяването Sad

# 1
  • Мнения: 433
Не се притеснявай предварително.Ако е добър ендокринолог би трябвало да види измененията на жлезата и без изследвания.На мен ми се струва,че ТСХ е в нормални стойности.Дори да излезе Хашимото няма да имаш проблем със забременяването,ако всичко се следи.Само не се притеснявай предварително,излишно е.

# 2
  • Мнения: 902
Бременна ли си?

лимфоцитите са завишени, само това забелязах. на ехограф имаш ли изменения на жлезата

Общи условия

Активация на акаунт