вместо каша?

  • 590
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Искам да ви попитам с какво да замествам кашата на следобедното хранене,лекарката ми каза през ден каша,през ден -плодово с мляко,оба4е аз него го давам сутрин.Детето ми е на 6.5 месеца.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кашата можеш да заместиш с мляко с бишкоти Плазмон, попара, плодовите каши на Хаме, намачкан банан с кисело мляко (ако сте започнали или когато го започнете)- това се сещам аз.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Кремчета, кисели.....

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Намачкан /настърган/ банан, с настъргана ябълка и натрошени с нож бисквите Плазнон или обикновени.
Плодово пюре с грис, с овесени ядки, с бисквити

# 4
  • Мнения: 38
киселото мляко още не сме по4нали,той е с много 4увствителна кожа и от вси4ко се обрива,от банана също,затова не смея да въвеждам много нови храни,вкл.и глутен.А не става ли много плода-преди обяд-плод+мляко и следобед пак?

# 5
  • Мнения: 3 379
След като се обрива от всичко, не си ли се замисляла да изчакаш с повечето храни?

Аз бих давала повече плодове, безопастни разбира се (т.е. от които не се изрива). Не виждам проблем да яде всеки ден каша. 

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
По принцип ако детето е в горната граница на теглото за възрастта лекарите препоръчват кашата да се дава през ден или 2 пъти в седмицата.

# 7
  • Мнения: 38
След като се обрива от всичко, не си ли се замисляла да изчакаш с повечето храни?

Аз бих давала повече плодове, безопастни разбира се (т.е. от които не се изрива). Не виждам проблем да яде всеки ден каша. 
Ами из4аквам,но все пак и то трябва да  похапва нещо:).при условие ,4е лекарката се съмнява за анемия,а и незнам от какво ще се обрине,преди да проверя

# 8
  • Мнения: 3 379
След като се обрива от всичко, не си ли се замисляла да изчакаш с повечето храни?

Аз бих давала повече плодове, безопастни разбира се (т.е. от които не се изрива). Не виждам проблем да яде всеки ден каша. 
Ами из4аквам,но все пак и то трябва да  похапва нещо:).при условие ,4е лекарката се съмнява за анемия,а и незнам от какво ще се обрине,преди да проверя

Как така се съмнява? Не сте ли правили изследвания?

Както и да е, под изчакаш имах предвид, че късното захранване е препоръчително за деца, които са предразположени към алергии или имат реакции към храните. Аз например захраних Гого на 6 навършени месеца - тогава за първи път яде изобщо нещо различно от кърма.

Относно анемията, един много полезен и доста безопасен плод е авокадото - богат е на желязо, а и рядко бебетата реагират на него. Можеш да го смесваш с банан (ако ядете), намачкани, или да го даваш със сирене например (пак ако ядете).

# 9
  • Мнения: 1 800
Преди обед може да даваш вместо пюре, прясно изцеден плодов сок, а на следобедното хранене да даваш мляко + плодово пюре или кисел с плодово пюре или пресен плод.

Общи условия

Активация на акаунт