Майчинство 2009?

  • 54 353
  • 585
  •   1
Отговори
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
        Знаете ли колко ще стане майчинството следващата година?Имам предвид след изтичане на 315-те дни платено майчинство , вместо десегашните СМЕШНИ ooooh! 220лв , колко ще получаваме догодина?
        За детските се коментира , че може да станат по 35 лв на дете. Grinning

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
За детските , чух че ще станат 35лв,но за майчинството нищо не знам.
Май си останат смешните 220лв.

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 12:40 от slanced

# 2
  • Мнения: 11 003
Не съм чувала за увеличение на майчинството. Само детските ще станат 35 лв.

# 3
  • Мнения: 352
Наскоро чух по телевизията, че майчинството  може да стане 250лв. от 01.012009г.

# 4
  • Мнения: 1 477
Ако се увеличи минималната работна заплата може да се вдигне и маййчинството.А за детските-35лв.от януари 2009  Peace

# 5
Минималната работна заплата за страната в момента е 220 лева, толкова е и майчинството. Разбрах, че от 01.01.2009 г. мрз ще стане 240 лева, следователно и майчинството ще бъде толкова. Peace

# 6
  • Мнения: 9 973
240лв.?? Stop........смешна история ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 157
Разбрах, че от 01.01.2009 г. мрз ще стане 240 лева, следователно и майчинството ще бъде толкова. -

Е това не го разбирам?Каква е връзката между майчинството и МРЗ?И защо от едното следва другото?
Темата за ,,смешното,, е многократно коментирана

# 8
  • Мнения: 282
И да е коментирана темата за "смешното" майчинство, промяна няма  ooooh!. Никой не иска да чуе гласа на народа /както се казва/, подиграват се с хората  #2gunfire....не само това правителство, а всички преди това. При положение, че няма подходящи специализирани заведения за отглеждане на деца, по-точно на бебета на 9 м., карат родителите да избират или да започват работа, защото мизерните 220 лв. не стигат за нищо, или да мизерстват и да продължават да гледат детето си и да скърпват някак си двата края #Crazy!! В случая говоря за обикновените хора като нас. За съжаление обаче мизерията не е само за майчинството , но това е друга тема! Иначе чух едно изказване на опозицията, че ще внесат предложение тези 9 м.  през които родителя взема 90 % от месечното си възнаграждение на което го осигуряват, да се увеличат на повече ....именно заради това - липса на всякакви условия едно 9 м. бебе да бъде оставено в детска ясла например.

# 9
  • Мнения: 1 168
А, ако искат може и яслите да направят за 9 месечни.
Мен ме е яд, как лъжат хората с тия 90%. Защото това е само частен случай. Много малко майчета вземат толкова. Другото което ме влудява, е че смятат дневна ставка и ако в месеца има много почивни дни, получаваш значително по-малко дори от нетното си възнаграждение. Аз за 9 месеца само 1 имам с майчинство, близо до нетната ми заплата. А когато работиш и при 18 и при 23 работни дни вземаш едно и също /нали не се цакат те, освен за държавните служители/, което е и правилно, защото от това, че почивните и празничните дни в месеца са повече, не следва, че бебето ще ака или яде по-малко.

# 10
  • Мнения: 2 111
Наистина е много дразнещо това,че не включват почивните и празничните дни.
Иначе и аз чух че ще се увеличава мрз на 240 или 250 лева.

# 11
  • Мнения: 422
само ни мажат очите както винаги и за всичко #2gunfireама наистина сме много,ама много търпелив народ

# 12
  • Мнения: 28
Знае ли някои какво ще се промени в това прехвърлянето на майчинството на баби? Дали ще стане възможно и пенсионерките да вземат майчинството, така или иначе при нас бабата ще гледа детето след тези 315 дни поне да получава нещо.

# 13
  • Мнения: 3 157
ще получава да-въпросните 220лв отиват при бабата+пенсията и.

# 14
  • Мнения: 3 453
Минималната работна заплата за страната в момента е 220 лева, толкова е и майчинството. Разбрах, че от 01.01.2009 г. мрз ще стане 240 лева, следователно и майчинството ще бъде толкова. Peace

     Лелееее какво ще ги правим толкова пари #Crazy Как не ги е срам просто незнам!

Общи условия

Активация на акаунт