pyelectasia

  • 1 079
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 531
Здравейте Д-р Мазнейкова!

Казвам се Елка Ангелова от гр. Пловдив, бременна съм 23 г.с. след трети опит Икси и 11 годишен стерилитет.
Последната феталта морфология я правихме в Пловдив при Д-р Даскалов и единствената притеснителна находка е pyelectasia 0.67мм в едното бъбрече и ~1 см в другия. Бихте ли ми казали каква е вероятността бебето да израсте вътреутробно проблема, мога ли да предприема някаки мерки, колко често да ходя на УЗИ и има ли хранителен или друг режим с който мога да помогна на бебето?

Поради ниско прикрепена плацента и прокървяване в 19 г.с. съм на магнерот 4х1, гинипрал 3х1, верапамил,  но шпа, желязо и фраксипарин заради АФА, нещо от това пречи ли на бебето?

Благодаря Ви за вниманието и спорен ден!

# 1
  • Мнения: 324
Разширението на бъбречното легенче се среща понякога в този срок на бременността като изолирана находка, която в последствие претърпява регрес и няма други последствия или като маркер при някои от генетичните синдроми. Щом е правена фетална морфология, биохимичен скрининг и няма други находки, необходимо е проследяване на 3 седмици и консултация с детски нефролог след раждането. Медикаментите, които приемате нямат отрицателен ефект върху плода, няма и диета или нещо друго, което да правите за да премахнете проблема, просто наблюдение.

# 2
  • Мнения: 531
Сърдечно Ви благодаря Докторе!

Доктори като Вас и моите лекуващи  (Д-р Стаменов, Д-р Сигридов, Доц. Конова, Д-р Даскалов, Д-р Йончев) ме карате да вярвам че доброто около нас е повече от вчера!

Бъдете здрави!  bouquet

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 00:17 от evro

Общи условия

Активация на акаунт