Сирене за тирамису

  • 2 628
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 844
Момичета, моля ви, кажете какво сирене използвате за турамису. Моята приятелка от Германия ми прати рецептата, ама там продавали някакво Маскорпоне, а в БГ какво се използва? А във Варна къде има? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 629
Във Варна също има Маскарпоне, кутии от по 500гр. в Пикадили. Ако ти идва скъпо, пробвай с нашенско крема сирене.

# 2
  • Мнения: 786
Истинското тирамису се прави само с маскарпоне.Аз го купувам от Метро - има на 2-3 фирми.Даже последния път купих готова смес от маскарпоне  / в смисъл с прибавени яйца и захар /.Но не ми хареса.Предпочитам аз да си го забъркам.Рецепта истинска и изпробвана -  има на бишкотите "Савоярди" .Аз само с тях го правя.Ако имаш проблем с превода ще ти я пратя.И изобщо нещо по забъркването.Успех и да ти е сладко!!!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз също съм купувала Маскарпоне от Метро, но видях, че вече има и в Пикадили.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Маскарпоне има, но цената му е соленка.
Маскарпонето чудесно се замества със сирене Крема, както и с обикновена извара в по-лошия случай, но изварата трябва да е фина, иначе става на бучки и ще има да пасираш и бъркаш до припадък.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 737
Наистина цената му е малко височка - 500 гр. струват около 6 до 8 лв., според марката. Но е много странно на вкус - според мен е нещо средно между извара, кисело мляко и сметана. Иначе зная, че много жени го заменят с крема сирене, но и при крема сиренето има скъпички марки. Прецени според ситуацията, ако ти се дават парички можеш да си начешеш крастата за Маскарпоне. Пък и като го опиташ веднъж ще си направиш извода до кой български продукт е най-близко на вкус. Ще чакаме да се похвалиш!

# 6
  • In transit
  • Мнения: 11 775
А крема сирене се приготвя от извара с маргарин, става по-вкусно и от готовата крема - сирене и излиза още по-евтино Wink

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Но е много странно на вкус - според мен е нещо средно между извара, кисело мляко и сметана.
Маскарпоне не съм яла, но когато правя тирамису или чийзкейк, смесвам крема-сиренето точно със сметана и малко високомаслено кисело мляко Wink

# 8
  • Мнения: 1 289
Маскарпоне ползват и в Бг. 500г е между 5 и 8 лева, зависи от марката в Метро. Сигурно го има и в големите супермаркети. Скъпичко е, за това може да заместиш с крема-сирене или фина извара и квасена сметана.

# 9
  • Мнения: 414
Момичета, моля ви, кажете какво сирене използвате за турамису. Моята приятелка от Германия ми прати рецептата, ама там продавали някакво Маскорпоне, а в БГ какво се използва? А във Варна къде има? Благодаря!

Най-скъп вариант - Маскарпоне.
По-малко скъп вариант - Филаделфия - 2 и нещо кутийката по 200 гр, трябват 2 кутийки - значи към 5 лв. само за сиренето.
Моят вариант и най-евтин - сирене Дунавия - нарязано на филийки и обезсолено във вода, ако бързаш, обезсолява се в гореща вода. 4 и нещо килото - за едно тирамису взимам половинка -  т.е. 2 лв. за сиренето.

Според мен не става с крема сирене. И това съм пробвала, обаче много са го развалили и е отвратително. Може би някоя друга марка да е по-добро, ама с това най-обикновеното, дето си е от едно време - не става.

# 10
  • Мнения: 596
С Филаделфия цената излиза същата. Кутийките са по 200 гр, значи ти трябват 3. 1 кутийка е м/у 2,50 и 3 лв, така че даже и по скъпо ще ти излезе, няма смисъл! Аз се прецаках така миналата седмица, излезе ми 9 лв!!!! А Маскарпоне е около 7 при нас!

# 11
  • Мнения: 951
в МЕТРО съм взимала.Предпочитам да правя по оригинална рецепта,вярно,малко скъпичко излиза,но пък не я правя всеки ден,я!

# 12
  • Мнения: 206
сметана и малко бадемов ликьор става супер.Не знаех 4е ги има вьв Варна,ще опитам сьс Маскарпоне,4е много оби4аме тирамису

Общи условия

Активация на акаунт