Спешно! Отзиви за 143 ОУ Подуяне.

  • 28 911
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Момичета, синът ми вече е записан в 95 СОУ "Проф.Иван Шишманов". Направи ми лошо впечатление обаче като ходихме да го записваме,че по стъпалата на училището си седяха спокойно големите ученици и опъваха цигари на крачка от охраната без да им се направи забележка, тоалетните пък бяха в окаяно състояние и госпожата каза че имали сериозен проблем с това че големите ученици изблъсквали малките. От тогава не ме свърта и все умуваме с мъжа ми.Стигнахме до заключение,че за първокласник е по-добре да бъде първо в основно училище. Трябва спешно да решим дали да го преместим. Нуждая се от съветите ви 95 СОУ или 143 ОУ?

p.s Не мисля,че в 143-то няма да има цигари и други историйки,но не зная нищо за базите нито за преподавателите в тези училища,ще бъда благодарна ако ми дадете препоръки или споделите опита си!  bouquet

# 1
  • Мнения: 58
Аз живея в същия квартал и тъй кто също ще имам първокласник тази есен
искам да споделя с теб, че ние се спряхме на 44-то у-ще./до 18-та поликлиника/.
Ако не ви е много далече и те интересува повече ще ти разкажа подробности.

# 2
  • Мнения: 1 492
Моят син, тази година ще бъде третокласник в 95-то. Не бих казала, че училището е най- доброто, но в общи линии съм доволна. Охраната познава почти всички ученици, не допускат родители в училището. Има дежурни, които ходят да ти доведат детето, ако е на занималня, иначе класната ги сваля долу и чака всички деца да бъдат взети от родителите си. Има столова+ 2лавки.
Общо взето всичко зависи от учителката, а не от училището. Късмет на първокласника!

# 3
  • Мнения: 485
Благодаря момичета,аз вече го преместих в 143 ОУ. Дано се включи още някой за отзиви,че много ми е неспокойно...

# 4
Аз съм от първи клас в това училище (сега съм седми).Преподавателите са много добри базата също.В момента съм в математическа паралелка с 8 часа математика.Не мисля че друго училище може да предложи това.Относно цигарите и т.н. училището е до 7-ми клас така че не мисля и не съм виждал някой да пуши.За 95-то всеки ученик с когото съм говорил казва че е "купон" в часовете...

# 5
  • Мнения: 8
Благодаря момичета,аз вече го преместих в 143 ОУ. Дано се включи още някой за отзиви,че много ми е неспокойно...
Peace 143-то е възможно най-доброто решение според мен за нашият район, бъди спокойна telerika! Синът ми е в 1 клас тази година там, повече от доволна съм!
Попаднахме на страхотна класна /чувала съм, че всички са на ниво/, доволна съм от разнообразието на допълнителни извънкласни дейности, които предлага училището! Изборът ти е правилен, няма да съжаляваш!

P.S. 95-то живее на стари лаври, въобще не е това, което очаквах - дъщеря ми учи там от 1 клас!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 634
Момичета, синът ми вече е записан в 95 СОУ "Проф.Иван Шишманов". Направи ми лошо впечатление обаче като ходихме да го записваме,че по стъпалата на училището си седяха спокойно големите ученици и опъваха цигари на крачка от охраната без да им се направи забележка, тоалетните пък бяха в окаяно състояние и госпожата каза че имали сериозен проблем с това че големите ученици изблъсквали малките. От тогава не ме свърта и все умуваме с мъжа ми.Стигнахме до заключение,че за първокласник е по-добре да бъде първо в основно училище. Трябва спешно да решим дали да го преместим. Нуждая се от съветите ви 95 СОУ или 143 ОУ?

p.s Не мисля,че в 143-то няма да има цигари и други историйки,но не зная нищо за базите нито за преподавателите в тези училища,ще бъда благодарна ако ми дадете препоръки или споделите опита си!  bouquet

Няма спор - 143-то! Сина ми е в това училище от 1-ви клас и съм изключително доволна!
Успех! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 101
95 си е супер ! Цигарите зависят от родителите ! ;pp

# 8
  • Мнения: 101
95 не е много добро
. Предният пост не е писан от мен.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 634
Аз съм писала в много теми за това училище - не знам дали изобщо има по-добре в квартала (Суха река, Ст.Караджа, Х.Димитър)

Можете да използвате търсачката на форума , за да не се повтарям!  Hug Hug
Ето , намерих си някои от постовете:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177164.msg11835571;topicseen#msg11835571

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=402293.15

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404104.60


Успеваемостта на децата след 7-ми клас и приема на повечето от тях в езикови гимназии и други реномирани училища, го потвърждава.
Класирането на учениците на Олимпиади и състезания на чели места е традиция!

Пожелавам успех на всички деца! И най-правилен избор на училище на родителите!
  bouquet

# 10
  • Мнения: 5
Искам да питам нещо майките на бъдещи първокласници (набор 2003) в 143-то училище - бяхте ли на родителската среща на 17 юни, че на мен нещо ми се размекна мозъка от жегата и я пропуснах!!!  smile3555
То ясно че са били по паралелки и всеки си е бил при собствения учител, но някакви общи неща може ли да споделите - например какво трябва да се купува за първокласника, нещо за облеклото (доколкото знам там няма униформи) и др. подобни подробности - както и кога е следващата родителска среща през септември - предполагам, че ще има такава.
Ще ви бъда много много благодарна!   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 845
Аз бих ти препоръчала 49 ОУ-страхотен ред и дисциплина, а също и чистота.Всичко е от директорката-много изискваща и изключително строга.Синът ми завърши 6 клас там тази година и не съжалявам за избора, нищо че е далеко от дома и пътува от 1 клас.

# 12
  • Мнения: 217
Искам да питам нещо майките на бъдещи първокласници (набор 2003) в 143-то училище - бяхте ли на родителската среща на 17 юни, че на мен нещо ми се размекна мозъка от жегата и я пропуснах!!! 

И ние ще си имаме първокласничка в 143-то ОУ.Мъж ми ходи на родителската среща на 17 юни, но е била обща за всички паралелки... На 9 септември ще са по отделните класове. Имат си и сайт:
http://ou143.com/

# 13
  • Мнения: 5
Много благодаря за отговора!
На 9-ти няма да пропуснем... Казали ли са нещо по конкретно - какво да се купува като принадлежности и т.н.?

# 14
  • Мнения: 217
 Не, нищо конкретно не са казали, на 9 септември по-подробно, по паралелки.... ще се видим тогава... Вие при коя госпожа ще сте?

Общи условия

Активация на акаунт