Моля Ви за съвет!

  • 1 849
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 906
Предварително се извинявам, че пускам тема, но спешно се нуждая от съвет.
Моята история е доста дълга и затова ще се опитам да съм максимално кратка.
Близо две години неуспешни опити. Висок Пролактин и високо ТСХ. Една неуспешна стимулация с Клостилбегит. Лекува ме д-р Тодорова и съм меко казано очарована от нея. На последния преглед 06.2008г.) каза, че вече всичко е наред.
От 20-тина дни адски ми се гади и често, често  Sick . Имах убийствени болки в яйчниците и ми закъсня с повече от месец, което не ме изненада особено понеже никога не ми е бил редовен цикъла. Миналия петък 08.08.08г. все пак си направих тест и се оказа положителен. Днес бях на доктор и той потвърди - в 9 г.с. съм.
До сега пиех Л-тироксин, Метформин и Бромокриптин. Сега доки ми каза да спра Бромокриптина от днес, а Метформина да го пия още 3 дни по половин таблетка. Предписа ми Неофолик мета, Матерна и Утрогестан. Утрогестана каза, че може да се пие, а може и вагинално да се приема. Въпросът мие как е по-добре? Някой имал ли е моя проблем?
Доста съм объркана, а даже таткото още не знае понеже е извън БГ и ще разбере другия четвъртък като отида при него.
Моля Ви за съвет  Praynig  Praynig  Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Incognito Честито миличка!!!
Аз също съм с висок пролактин и досега никой доктор, било той ендокринолог или гинеколог не ми е казвал че трябва да спра бромокриптина!!! Напротив, всички са единодушни, че при бременност трябва да продължа да го пия. Така че моят съвет е в никакъв случай да него спираш преди да вземеш поне още едно мнение!!! Не знам какъв е докторът ти, разбира ли от проблемни бременности, но пак ти казвам-още поне една консултация!!!

# 2
  • Мнения: 1 284
Инкогнито,честито мила HugИ аз мисля че бромокриптина не трябва да го спираш.Консултирай се с ендокринолог Peace

# 3
  • Мнения: 2 343
Честито, миличка!
Утрогестана по-добре го слагай вагинално, защото иначе може да получиш гадене.

# 4
  • Мнения: 121
Инкогнито,честито ! Мога да кажа за Утрогестана. Слагай го вагинално. Моята др. каза, че много по-голяма част от лекарството се усвоява по този начин. Успех!

# 5
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 643
Честито и лека бременност!
След като си пациентка на д-р Тодорова и си очарована от нея, вярваш й и тя е наясно с лечението ти - обади й се и я питай какво да направиш. Все пак нейното мнение също е важно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Честито,Инкогнито!Задължително се консултирай с д-р Тодорова относно Бромокриптина.Според мен не трябва да го спираш.

# 7
  • Мнения: 397
Инкогнито, честито!
Моето мнение е да не спираш нищо от лекарствата, преди да се консултираш с д-р Тодорова. Утрогестана аз го пиех през устата и нямах никакъв проблем. Точно Тодорова ми го изписа през устата до 12 г.с.

# 8
  • Мнения: 3 294
Инкогнито , честито мила
подкрепям момичетата , не предприемай спиране на лекарствата без консултация с док . Утрогестана  може да се приема и по-двата начина , но най-добре е ако имаш възможност да полежаваш след приема му да го приемаш вагинално  Hug

# 9
  • Близо до София
  • Мнения: 896
ЧЕСТОТО, ЛЕКА И БЕЗПРОБЛЕМНА!!!  bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Честито и от мен!Желая ти лека и безпроблемна бременност и най-прекрасното бебче на финала .Аз горе долу имах твоя коктейл от хапченца .Споделям ти какво и докога пиех.В 12 седмица спрях метформина, но го намалих на две половинки в 6 седмица .А бромокриптина още пия -него трябва да спра към 25 седмица.От всичко,което коментирахме с док тя настояваше за  бромокриптина да не се спира,защото пролактина ще скочи изведнъж  и вероятността от спонтанен аборт беше реална .

# 11
  • Мнения: 1 906
Много ви благодаря момичета  Hug  Hug  Hug .
Аз бях извън града и чак сега успях да прочета мненията ви.
В петък се обадих на д-р Тодорова и тя каза в никакъв случай да не спирам Метформина и Бромокриптина до 16 г.с. Л-тироксина ще си го пия до края на бременността.
Утрогестана реших да го слагам вагинално, но ми се струва, че от както го слагам имам някакво бяло течение  newsm78 newsm78 newsm78 .Възможно ли е?

# 12
  • Мнения: 646
Първо честито , лека и безпроблемна браменност ти пожелавам.
Не се притеснявай, това не е бяло течение от утрогестана е. Ако можеш като го сложиш полежи си 30-40 мин. и тогава ставай.    bouquet

# 13
  • Мнения: 3 294
Incognito , това което уприличаваш на бяло течение е утрогестана , изтича малка част от лекарството , затова както е казала Радостина е хубаво да се полежи малко след поставянето . Успех  Hug

# 14
  • Мнения: 112
На мен ми ставаше много зле от Утрогестана като го вземах през устата. Страшно ми се виеше свят и ми се приспиваше. Започнах да го слегем вагинално, но след няколко седмици получих страхотен цистит от него. Ужасни болки. Доктора ми каза, че вагинално има по-слаб ефект.

Общи условия

Активация на акаунт