Кърмя на поискване,а пишка рядко

  • 1 364
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Момичета,моля ви посъветвайте ме.Бебето ми е на 7 мес,захранено,без заместено хранене,не пие вода,сокове и подобни и кърмено на поискване.Вече втори ден пишка изключително рядко-с един памперс караме по цял ден,всъшност са 3-4,но ги сменям от хигиенна гледна точка,а да са напишкани най-много по един път,единия си беше направо сух.Това ме притеснява много,оше повече,че когато одеве успях да я изпишкам на гърнето урината беше жълта и в количество доста по-малко от обичайното.Опитах днес да дам изцедена кърма и водичка,но детето не знае какво е биберон и си чеше зъбките,пробвах и с лъжичка-една пое,останалите просто и се разливаха по брадата.Не желае и да я кърмя по-често.Като цяло в поведението и няма промяна,нито в подобието на режим който имаме,Трябва ли да се притеснявам,какви мерки да взема?
Мнение на педиатъра не съм търсила-по нейна препоръка захраних на 3 мес.и след това разбрах,че имало и неща наречени Късно и Педагогическо захранване и оттогава  я посещавам само ваксини.

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И при сина ми е имало дни, през които е пишкал изключително малко. Това се е случвало все през много горещите дни, каквито са последните. Отдавала съм го на това, че се движи много, съответно се поти, а това рефлектира на количеството отделена урина.

# 2
  • Мнения: 851
А дали не можеш да пробваш силно разредени сокчета да почнеш да даваш. От ябълка например, но да си ги правиш ти или да разреждаш плодови пюрета. Така и така сте захранени. Като е сладко може да го иска, знам ли...Пробвай да даваш малко повече течности, защото в тия жеги си трябва. Но иначе мисля, че може да е нещо временно и не е тревожно.
И си смени педиатъра задължително! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако детето ти е жадно няма да ти откаже да суче. Имали сме такъв период и то лятото. Не съм се притеснявала, защото винаги съм кърмела на поискване. Вода предложих през 11м, дотогава само кърма  Peace
Аз плодови сокове започнах да давам след като бях заместила кърмене след годинката. Колко ли сок ще ти изпие детето сега, че да видиш подобрение на ситуацията newsm78
С времето напишканите памперси ще намаляват, не може да очакваш, че все по 8-10 памперса ще сменяш на ден  Mr. Green В един момент се научават да стискат и да пишкат в определени часове на деня и тогава и памперс няма да ти трябва.

# 4
  • Мнения: 250
И според мен е от жегите.И аз се бях притеснила така преди няколко месеца.Предлагай да суче по-често а пък ако е жадно детето няма да откаже.
Сина ми вече пие вода и аз постоянно му предлагам,ако поиска да суче също давам,че в тия жеги е ужас...

# 5
  • Мнения: 2 111
Моето дете също не желае да пие от шише вода и сокове.С лъжичка давам вода след всяко кърмене,но за деня се събират около 50-60 мл.Преди няколко дни забелязах че памперсите са почти сухи,а на следващия ден усетих че има дъх на ацетон от устата.Беше се обезводнила.Цял ден я преследвах с водата и изпи около 200 мл и глюкоза давах,памперсите веднага натежаха.Пуснахме урина за изследване на следващия ден за наличието на кетотела и всичко беше наред.Ако не се бяха оправили нещата ни предстоеше влизане в болница.Обезводняването е много сериозно нещо,давай  вода с лъжичка,нищо че почти не пие,все нещо попада в устата.Лично за себе си отчитам като грешка това недаване на шише,защото въпреки че се кърмим явно не може и без вода.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
  Моите също така и не се научиха да пият от шише и биберон, но някъде към осмия месец започнаха да пият от сламка. Опитай и ти ако искаш или от чашите с накрайник. Моите и досега не пият сокчета, за което изобщо не съжалявам, но обожават чиста вода или айрян  Simple Smile
  Наистина е важно особено в тази жега да получават достатъчно течности, опитай с лъжичка също може да му стане интересно на бебчо.

# 7
  • Мнения: 3 205
Пробвай да даваш от спринцовка, така е по-сигурно, че ще влезе в устата. Можеш да ползваш обикновена за еднократна употреба, като срежеш върха или спринцовка от Панадол. Най-добре е да даваш чиста вода, не сокове и чайове. Предлагай непрекъснато шише с вода, в един момент ще усети, че през биберона потича нещо и може да му хареса.
Аз наскоро писах в една подобна тема, има такива деца - не желаят вода, но не желаят и да сучат. Вторият ми син имше такова изпълнение преди месец, при предишните жеги - не желае да суче по-често от 3-4 часа, не се будеше да яде нощем, а нощният му памперс стои сух от 9 вечерта до около 10-11 на другата сутрин, през деня пишваше 1-2 пъти. Давай по няколко лъжички вода през 10-15 минути, защото обезводняването е много опасно. Дръж детето на хладно, без дрехи, за да не губи вода, като се поти. Даниел се поти ужасно много и при него това е главният фактор, всичко излиза през кожата и не остава нищо за бъбреците. Като го извеждаш навън, подлагай памучна пелена, защото повечето колички са от синтетични материи, а столчетата за кола имат дунапрен и детето се спарва ужасно.
В този случай не разчитай на кърменето на поискване, няма да помогне. Урината трябва да е безцветна и да има поне един тежък памперс (обикновено сутрешния), за спреш да се безпокоиш. Самата ти не забравяй да пиеш повече течности.

# 8
  • Мнения: 58
Благодаря ви.
Днес упорито се гоним с шишето,макар и без успех.Мокря я често-ако не през устата ,поне през кожата да поема течности и не спирам климатика,дано не изстине Praynig
Това за пелената не бях се сетила,макар че като се замислиш е близко до акъла Blush,е поправих се дано по-бързо се оправи,че ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт