отказва да пие чисто мляко

  • 772
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Zdravejte!
Dosega ne bjah se sblyskvala s podoben problem - Dysterja mi e na 3 meseca i polovina i e na AM. Ot 1 sedmica otkazva da pie chisto mljako. nalaga se da dobavjam pure ot morkov, jabylka ili banan. Pritesnjavam se, che e oste tvyrde malka.
Ste se radvam da polucha syvet.


Здравейте!
Досега не бях се сблъсквала с подобен проблем-Дъщеря ми е на 3 месеца и половина и е на АМ. От 1 седмица отказва да пие чисто мляко. налага се да добавям пюре от морков, ябълка или банан. Притеснявам се, че е още твърде малка.
Ще се радвам да получа съвет.

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 10:54 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 512
А ти как реши,че отказва да пие чисто мляко и от къде ти хрумна да слагаш в млякото пюре?

# 2
  • Мнения: 554
Е то детето ако е отказало 1-2 пъти по някаква причина, например не е било гладно и ти си му предложила сладичко АМ с плодово пюре, много ясно, че няма да го иска вече чисто. То и аз да съм и аз няма да го искам. Само на 3 месеца сте, на колко часа се храните и колко мл. АМ изпива, от кога сте на това мляко? Аз първо бих търсила друга причина и накрая бих сменила АМ, но да добавям плодово пюре - не Naughty

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
малка грешка да добавяш плодово пюре, пробвай да увеличиш времето м/у храненията, да смениш шишето или вземи друго АМ

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Не бих постъпила като теб. Бих сменяла млеката, докато намеря "нашето". С морковът може да ви огрее и запек (една възможност в краткосрочен аспект)...

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Освен нещата, които са писали момичетата преди мен, бих добавила че много бебета имат подобни периоди, в които отказват мляко или пият по-малки количества, отколкото се иска на майките им. Нормално е, случва се. Не се тревожи!

# 6
  • Мнения: 89
Смени марката на АМ-въпреки,че и смяната може да не я понесе леко.Не знам на каква сте били до сега,но пробвай докато бебето си хареса АМ

# 7
  • Мнения: 30 966
Дай повече подробности за по-добри съвети. Какво мляко даваш? Аз не бих те посъветвала да сменяш веднага млякото. Изчакай и не давай въобще пюрета в мляко или без. Опитвай така чисто АМ, дори и по-трудно и по-малко.

# 8
  • Мнения: 9 973
може да от жегите,да не е огладняло бебето....както и още 100причини

# 9
  • Мнения: 2
 Simple SmileБлагодаря за съветите, както и за критиките. Започнах отново да й предлагам чисто мляко. Когато ми откаже, предлагам й отново след известно време и макар да не изпива количеството, което би трябвало /илими се иска да изпива/, поне се съгласява да си хапне малко.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
синът ми имаше такъв период,но беше на 6 месеца-тогава му смесвах млякото със сок и той го пиеше без проблем

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
Жега е, на много хора им намалява апетитът. Дискомфортно им е.

А и скромният ми опит във форума показва, че всяка седмица има по 1 нова тема за бебе на 3 месеца, което отказва да яде АМ.

Моето диване на 3 месеца не искаше да яде, въртеше се, пънеше се, пиеше минимални количества, в чудо се бях видяла. Но и през ум не ми мина да добавям каквото и да е в млякото. Правех, давах, хвърлях. В края на месеца прояде, а на консултацията кантарът не показа да е наддала по-малко от нужното, даже напротив - пак си беше чукнала близо килограм за месец. Децата понякога не ядат така, както възрастен човек очаква, но все пак те са по-близо до инстинктите си и се вслушват по-добре в тях.

Ако се притесняваш, че детето не яде поради здравословен проблем, обърни се към педиатъра за един обстоен преглед + кръв и урина.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 960
малка грешка  е да добавяш плодово пюре-пробвай да увеличиш времето м/у храненията, да смениш шишето или вземи друго АМ
Peace

Общи условия

Активация на акаунт