Яслата /6/ :)

  • 16 946
  • 312
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 393

Дойде време за нова темичка. Заповядайте Hug          bouquet

# 1
  • Мнения: 897
АЗ продължавам да се възмущавам за това , че се пуска чалга в яслата. Добре ,че поне не се е върнало детето с песента Радка Пиратка... Уф ,че възпитателки... Не всеки родител обича чалга...

# 2
  • Мнения: 2 577
Мечо Пух   bouquet

Корина, ама ти я помниш тая песен  Mr. Green на нея ми пя Митко преди 8-9г.

Да питам и аз сега - как става отучването от памперса в яслата  Thinking

Не съм запозната със съвременната методология, а питам защото малката е една седмица без памперс /беше си в къщи/ и започна да си казва детето. Изтърва се естествено още...Ами сега като я пусна пак в понеделник? Те ще й лепнат сигурно пак памперса, защото не мога да гарантирам, че няма да подмокри.... Знам ли...

# 3
  • Мнения: 897
Е, как няма да се помни..това толкова култова песен...  Joy Joy Joy  Ужас, горките деца.
 Close

За памперсите -  според мен, едва ли ще слагат на отучено дете. Така си мисля.. Самото то ще си покаже ,че му се слага. А и има опастност самото дете да се обърка. В нашата градина лелките  питат дали родителя иска да махне памперса. И ако е така , те предупреждават като започнат с махането,да не се обърка детето. Т.е. да не се получи - у дома памперс, на градина без .. или обратното.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Amelia, ние започнахме вкъщи но само 4 дни, в края на които тя все още си имаше фалове. В понеделника им занесох 5 чифта гащи и панталонки, чорапи, и за още седмица в яслата беше се научила. Те нямаха нищо против да се напишва, слагаха памперс само за сън.

По повод на ранното тръгване, моето тръгна на година и 5 месеца почти, свикна за 2 седмици с не много рев, но преди това 5 месеца я беше гледала гледачка, така че отделянето от мен беше по-рано.

# 5
  • sf
  • Мнения: 10 123
записвам се само,че ще чета назад

# 6
  • Варна
  • Мнения: 912
записвам се да следя

# 7
  • Мнения: 2 090
Да питам и аз сега - как става отучването от памперса в яслата  Thinking
Поне в нашата ясла дечицата които тепърва се отучват от памперса ги слагат по-често на гърнетата.Въпреки че вкъщи започват да казват децата какво им се прави,в яслата не винаги го правят,притесняват се(така ми казаха мед. сестри).Носят се повечко комплекти резервни дрешки,и така...След махането на памперса около месец носех само по един памперс в яслата(за спането следобяд),няколко дни все бил сух като се събуди сина ми и така лелките махнаха и него Wink

# 8
  • Мнения: 983
Запис  в новата темичка Peace

# 9
  • Мнения: 983
Сега се сещам да ви питам...
В групата на сина ми, вчера казаха, че едно от децата е било с варицела и естествено, че може и другите деца да се ошарят. За сега малкият няма никакви симптоми, но то е и рано още, за да се проявят такива. Мисълта ми е, дали ако той е заразен, но все още няма обрив, температура и т.н., може да зарази други деца? Т.е. трябва ли да ограничавам контактите му с цел да предпазя другите или едва когато се появи обрива, той може да заразява  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 577
Значи в понеделник ще говоря с тях и ще занеса повечко гащички, притеснявам се сега като е десетина дни е без памперс, покрай тия сборни групи и все различни госпожи, дали ще им се занимава  Rolling Eyes
И тъкмо е посвикнала, да не вземе да отвикне... Пък не мога да си пусна още отпуск
А за 3-4 часа след работа.... как да я науча
И аз разчитам на съдействие от страна на госпожите.
Но скоро една позната ми каза, че детето й 2-3 месеца било без памперс и чак тогава тръгнало на ясла /над 2г./ Госпожите като не го познавали, казали на първо време да му сложат за всеки случай памперс... Така постепенно детето отвикнало пак с памперса
/дано е някакъв единичен случай/


... Пуу едно време лесно ставаше  Thinking

# 11
  • Мнения: 804
Само да не ме убиете с камъни, но ще пусна малката на една годинка на ясла ноември. Ако мноооого боледува, ще мислим алтернатива. Сега я гледа жена, после ще включим за малко и бабите. С интерес следя темата.
Виждам, че някои сте научили много малки децата на гърне. Браво   bouquet Вярвам, че лелките няма да развалят работата  Peace
Надявам се като тръгва толкова рано на ясла там да й създадат някакви навици, ние вкъщи я слагаме, но не защото си казва, а защото виждаме кога ще се случи събитието  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 577
madchen , споко баткото тръгна на 1г. и 3м. , малката на 1г. и 1м.  Peace

ама ходи вече 8м. на ясла и нишани за махане на памперс нямаше... просто си остана в къщи и така...

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Записвам се в темичка, че от септември ще пускам детенце на ясла. Тя ще е на година и три месеца.
Връщам се назад, за да чета.  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз се възмущавам на чалгата, бих взела мерки ако разбера нещо такова. И за ТВто съм против, но поне не работи цял ден, а пускат филмчета на ДВДто, но ако ви кажа, че телевизора е от най - малките, не знам какъв размер се води, надали има 20 инча, а децата гледат на него от около 10 метра. Аз нищо не виждах, дали те виждат нещо не знам

Общи условия

Активация на акаунт